Skip to main content

Topic: Multiplex AcroMaster (Read 30063 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #75
Ne isplati se!
Koja ti debljina treba,da pogledam na poslu jel ima mrvu debljeg durala pa napravi od njega!
Ili ak ti se da čekati par dana napravim ti od špera plus karbon!

Da, vjerojatno si u pravu :)
Nasao sam upravo komad duraluminija pa cu probat izradit novi.

Hvala puno na pomoci!

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #76
Aluminij se ne kali nego se stari
Čvrstoća kod aluminija se dobiva prilikom izrade legure a ne kod finalnoj proizvoda
Naprimjer česta legura kod nas je AlMgSi 0,5 ili ti ENAW 6060
Koja je mekana i ne možeš dobiti žilavost materijala

Za čvrstoću materijala se pretežno uzimaju legure ENAW 6063 ili ENAW 6005A ili ENAW 6082 koje u sebi imaju više silicija,magnezija, željeza i mangana.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #77
Odlicni. Idem raditi novi nosac :D
Hvala!!

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #78
Jučer sam odlučio pojačati pomake na kormilu, preslabo je bilo za izvlačenje iz hovera. pojačao, žurio van na livadu i nisam zaljepio maticu sa Loctiteom. znači svaki put zaljepim jer se bojim da će se otpustit.

prvi let - super, zezao se i proletio kroz rukometni gol, zezancija.
drugi let - radio sam krugove sa rudderom (nešto kao kovit), i opa ode rudder, tras u pod :) strgao drveni 12x7 prop, ali sad ću napokon staviti 13x6 gore pa ce jos bolji vijun bit :)

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #79
Nakon zadnjeg pada bili su potrebni veći popravci i prepravci nosa...em zbog vibracija, jer je puknuo na jedno 15 mjesta :D
Na jedno 25 metara visine, model je išao prema dolje kad je ostao bez signala. Ostatak možete mislit...
Popravio koliko se popraviti dalo, pojačao iznutra karbonskim šipkicama, pa se bacio na pituravanje krša da se ne vidi tolko hehe :D

Evo work in progress fotkice, koga zanima :P




Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #80
Evo gotovo špricanje napokon. Tolko dugo je prizemljen da mi ga se nije dalo gledat više :)

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #81
Lep kao slika!

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #82
Napokon je poletio bez da motor pobjegne iz modela, sretan sam ko malo dete :)
Super se ponaša, još se malo trebamo upoznat, potrimat, podesit kut motora, ali leti i to je sad najbitnije. Hvala Coljo što si snimao prva dva leta, znam da su ti se ruke smrzle :D

AcroMonster lives!!

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #83
Drugi put cu nesto pojesti prije letanja, pa snimka nece biti koda je snimala baba od 80 godina! ??? ??? :D

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #84
Opa......Zed , pravi si majstor...čestitam....pa što hoće Coljo ....snimka je totalno OK i sve se vidi...Zed, jednog dana ćeš imati pravi 3D od 2 metra raspona sa benzincem od 35 ccm...samo strpljenja... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #86
@Zed , ma i nije neko ''rušenje''.....ali kada Tebi postane dosadno, odmah se nešto dogodi....jesam li pogodio ?....držim da si nadišao ovaj tip malog akrobate....dobra zabava ,a posebno snimatelju..... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #87
Inace padam kad mi je dosadno, al posto ovo nije sve postelano kako spada jos nije bilo dosadno vec sam odlucio sletit iz zeznutog trika (glupiranje) a nisam ocekivao da ce prop zapet.

Nadam se da cu vise pocet letit pa ce i videi bit bolji! Hvala na lijepim rijecima i jos jednom hvala drugu Colji na snimanju sa smrznutim prstima!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #88
Nisu ovo samo lijepe riječi....Ti uistinu dobro letiš i to treba naglasiti...nema mnogo RC pilota, sa foruma, koji mogu izvesti Tvoj ''acro-program'' :)...ali To treba priznati i napisati , taštini i bahatosti nema mjesta u svijetu rc letenja....a i inače. :o
Hvala na Tvom vremenu.   LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #89
U radioni se opet malo dela, umor me ubija.
Odlucio sam probati SFG tj. Side Force Generators, pa da vidimo koje ce tocno promjene biti.
Prvi "prototip". Ako prvo dodje, sljedeci su vortex generatori o kojima se pricalo nedavno.




Sent from my iPhone using Tapatalk