Skip to main content

Topic: Problem s baterijom (Read 2399 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem s baterijom

Upravo  smo  otpakirali  helikopter  Belt  cp v2. Baterija  je  Li-poly  1800mAh, 11.1 V. U  uputstvu  kaže  da  se  ne  smije  puniti  dulje  od  120  minuta. Također  kaže  da  je  baterija napunjena,  kada  zeleno  indikatorsko  svjetlo prestane  bljeskati. No,  120  minuta  je  prošlo  a  zeleno  svjetlo  još  uvijek  ne  svijetli  postojano.  U  čemu  je problem ?

Odg: Problem s baterijom

Reply #1
nisam strucnjak, ali svaka celija je 4,2 V ili mrvicu nize max  kada je puna pa nebi smio ici iznad toga. nije dosta izmjeriti napon kompletnog packa i podijeliti sa 3 jer ti punjac vjerojatno nema balanser pa bi neka od celija biti prenapunjena i moze se ostetiti. izmjeri pa odluci.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Problem s baterijom

Reply #2
punjac ima balanser ali to su oni mali punjaci sta pune sa max 800mA tako da za tu bateriju treba podosta vremena da je napuni, sigurno 2,5-3 sata;
ako je sa 1C (1,8A) puni u prosjeku 1 sat, znaci da sa 0,8 ce biti preko 2 sata sigurno, nabavi bolji punjac definitivno

Odg: Problem s baterijom

Reply #3
to kaj si dobio je orginalni punjač, slobodno ostavi da se puni dok ne zasvjetli zelena konstantno. vrijeme punjenja bude dugo kao što su ti dečki rekli. baterija je sigurno bila ispod 11,1 jer ih stavljaju na 3.80V zbog skladištenja itd. kad ju punjač napuni bit će 12.6.
imam takav punjač doma i iako je mrtvo spor uvijek najtočnije napuni bat. 4.20V +/-0.01 po čeliji. i sve bateriije sa skupljih i boljih punjača pred kraj sam stavljao na taj da mi izbalansira do kraja. sporije punjenje produljava trajanje baterije samo smo svi nervozni i hočemo što prije letit

Odg: Problem s baterijom

Reply #4
Gospodo, najljepše  se  zahvaljujem.  Nakon  2,5  sata  se  baterija  napunila. Sada  mi  držite  fige  da  helić  poleti. 8)

Odg: Problem s baterijom

Reply #5
Ocekujemo slijedece javljanje za 10 min :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Problem s baterijom

Reply #6
Nažalost, potpuni  krah.  Iako  smo sve radili  po  uputstvu ( sin  i  ja ), helić  je  nekontrolirano  poletio  i  pao. Već  mi  je  bilo  sumnjivo  kada  sam  priključio  bateriju  i  nisam  čuo predviđeni  "bi-bi-bi". Čim  smo  uključili  gyro, -nije  se  dao  upravljati - dobio  je  strahovito  ubrzanje, poletio  i  pao  među  krošnje drveća. Koliko  god  sam  totalni  početnik, uvjeren  sam  da  nije  bio  dobro "narihtan"  u  tvornici. Čudom, slomio  se  samo  jedan  mali  plastični  dio  kod  glavnog  i  jedan  kod  repnog  propelera. Sada  ga  mogu  slati  u  Zagreb, centar  svijeta,  na  popravak.  Pozdrav  iz  Osijeka :'(

 

Odg: Problem s baterijom

Reply #7
gas treba reversat, ocito je bio full ili nesto slicno