Skip to main content

Topic: kj66 jet turbine - samogradnja  (Read 2209 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kj66 jet turbine - samogradnja

pozdrav svima !! evo trenutno se bavim izgradnjom jet motora , naravno ima još podosta vremena do završetka  :o  ali evo nešto slikica da se vidi kako ide izgradnja  ;D
kompresor, turbina , keramićki ležajevi i osovina su kupljeni
izradu ostalih dijelova radim sam pošto imam mali tokarski stroj 
diffuser je trenutno u izradi  :) po meni najkompliciranija stvar za napravit  :o

pitanja , savijeti ?  slobodno  :)

Odg: kj66 jet turbine - samogradnja

Reply #1
svaka cast!

na koji model ide jet?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: kj66 jet turbine - samogradnja

Reply #2
trenutno za sad nemam to u planu ( naravno financije )   ali kroz god-dvije  bi moglo biti nešto a onda ču razmatrat u šta to ugradit  ;)

Odg: kj66 jet turbine - samogradnja

Reply #3
Ovo izgleda sasvim ok, vjerojatno će te Lukas znati naj bolje posavjetovati, mislim da je on napravio baš takav jet motor.
Isto i Cvetko, oni imaju sve u malom nožnom prstu okolo jet motora.
Ono što bi pitao je u vezi ležajeva, ako se ne varam vjenac kaj drži kuglice i drži razmak istih je od plastike?
Ne vidi se dobro na slici ali ako je od plastike hoće li to biti ok pošto se sve skupa poprilično zagrije?

 

Odg: kj66 jet turbine - samogradnja

Reply #4
znam za Lukasa i već sam dosta razgovarao s njime  :)
kad sam naručivao ležajeve teško je to prepoznat na slici a kad sam ih dobio vidio sam da je vijenac od plastike  :o  ajde barem su bili u paru pa imam rezervni , jer ovaj smije bit samo naprijed ( kod kompresora )  a onaj kod turbine ču morat kupit drugi