Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 141010 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #180
Za sada mi je to samo u dalekim planovima. Auto start zahtjeva više komponenata, dva el. ventila(gas and fuel), fiksirani starter na nosu( kojeg izrađujem sada za ovaj model), glikericu u komori, drugačiji FADEC etc...drugim rječima, puno novaca. Jedina je razlika što ga je jednostavnije startati, sve ostalo je isto. Naravno, to je nekome problem ali ja smatram da nije. Ima jako puno modela koji se još uvijek tako startaju, štoviše na komprimirani zrak.
S druge strane, time samo otežavaš sustav i sami motor što za hobi letenje mislim da nije potrebno.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #181
Malo bolje slike
Poštovani forumaši........predstavljam Vam Lukas Jet LJ66-MKII


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #183
Kapa dole majstore  8)
 
jesi li ga već razvrtio, izmjerio potisak...
 
što sada slijedi, serijska proizvodnja, F-16 ili ..sada su već dvije turbine gotove trebalo bi to ugradit u neki zrakoplovak....
 
lp
 
Toni

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #184
Ha mislim da sada samo može slijediti...ma znaš i sam ...avion. Brener se sada mora još malo istestirati, ali to je to. Par probica uglavnom ništa velikoga.Stroj je isproban i radi , samo nisu napravljena prava mjerenja jer sam ga palio radi mjerenja jačine zvuka i raspona frekvencije istog. Budem snimil pa stavim na forum.
lp
Luka

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #185
Napravljeno još jedno testiranje. Postupci startanja,hot start i normal start i naravno sve na računalu kako bi imao bolji pregled parametara kod rada motora. S obzirom da sam uzeo jaču pumpu za gorivo, ona nije opterećena praktički niti do pola svojeg kapaciteta.
Evo filmek na kojem možete vidjeti kako moj novi Mk2 jet motor radi. Potisak je teško mjeriti s obzirom da nemam dvije kamere Moram napraviti jedan filmek koji će samo snimati samo potisak.
LJ66 jet engine testing-hot start

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #186
Skidam kapu!!
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #187
Bravo majstore, doći će dan kada će motor biti ugrađen tamo gdje mu i je mjesto. Samo naprijed.  ;) 
 
lp
 
Toni

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #188
svaka čast :)

dajte požurite malo molim vas, svekoliko kucanstvo jedva ceka vidjeti kako ce to letit jaooo  :P :P :P :P

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #189
Tko čeka, taj dočeka. Pitanje je samo kada. Niš kod ovog nije jednostavno, sve je posebno , komplicirano, kod nekih mjesta se svaka glava na  vijku posebno mora oblikovati. Za popizdit. A o brtvljenju cijelog sklopa ne želim niti govoriti. Em visoke temperature, em visoki pritisci, o okretajima da i ne pričam...ma .....koji puta se pitam koji k.... mi je ovo trebalo.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #190
S obzirom da sam rekao da idem na drugi model motora, sada u projektu je jedan vrlo sličan ovom modelu samo što će krajnji rezultat potiska biti oko 130-150N. koncept motora je isti kao i kod drugih no ovaj moj prvi model je ograničen konstrukcijski što se tiče potiska. Ne može dati više od 80N prema mojim saznanjima, a ograničenja su vezana za kompresor, predopterećenje ležajeva, te komore za sagorijevanje u cijelosti. Mislim da bi to trebao biti najveći potisak koji ovakva turbina od 66mm može dati. Za veće potiske potrebna je i veća turbina (npr. 70mm ili 84mm) gdje već ulazimo u sferu i prevelikih i preskupih modela koji su i vani rijetkost.
Kad krenem sa izgradnjom, staviti ću par fotki.
Ako netko ima ideju ili nekakvu vezu s osobama tj firmama koje mogu nabaviti SS316 0.3-0,5mm debljine bio bih zahvalan. Naravno ovdje se radi o veličinama stila ploče 300mm x 300mm čak i 500x500mm bi bilo ok.
Eto update nadam se slijedi ali koliko će trajati, ne znam. razvoj traži svoje vrijeme. :'(

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #191
ovo je fakat lijepo napravljeno  ;)
kapa dolje

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #192
Evo kaj rade susjedi, isto home made turbina:

PC 6_BT

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #193
Turboprop...taj je još zahtjevniji za napraviti...dvije turbine...dva vratila....gearbox.......zajebano u svakom slučaju. Jedino nije brži od čistog mlaznog motora.  Inače to mi je san napravit jer je kompleksniji za napraviti,  na sami mlazni motor se stavlja dodatak pomoću kojeg postaje turboprop, inače je prednji dio motora isti. Jbga puno volje i dobra radiona...i "malo" novaca i sve se može.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #194
Malo sam poradio i na starteru za jet, sada je postavljen Mabuchi  motor sa bendixom i trokrakim nosačem cijelog sklopa. Sada budemo vidjeli na slijedećem startu kako će to funkcionirat. Vjerujem da će ovaj motor dati potreban broj okretaja jer je snage nekih 60W.   18 000RPM max što bi trebalo biti dovoljno....nadam se. Još samo malo elektronike i to je to.
LP