Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 126028 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RACE RAT

Reply #135
Izrezao sam balzu od horizontalnog stabilizatora za Liju.
Sada su zaljepljene napadne i bocne ivice, a koristio sam Ponal ljepilo za drvo jer se lakse brusi od cyanoakrilata.
Kasnije kada se ljepilo posusi sve cu lagano izbrusiti :
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #136
 
Martin, svida mi se boja folije na tvom Race Ratu, ako jos tko ima bilo kakvu sliku svoga ili tudeg Race Rata, nake slobodno stavi u ovaj thread.
 
 
Lija, Toni, ... mislim da nema te sile koja me moze natjerati da ikada idem raditi Zagija ili bilo koji F3A.
 
Ali mozda najblize tome jednoga dana opet neku deltu tipa Virus sa pulsnim motorom ..  :)
 
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #137
Ljepilo na horizontalnom stabilizatoru se posusilo, sada je višak balze ugrubo odrezan.
Uvijek se iznenadim koliko smeca moze napraviti skalpel i samo malo balze ..  :)
Stabilizator cu jos dodatno i precizno izbrusiti malo kasnije u fazi kada cu brusiti i krila.
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #138
svaka čast Kristijane ovo sve izgleda vrhunski mogu samo obečati da budem model pazio i mazio a možda
ga ostavim doma  u vitrini par dana samo da ga gledam :D jer nakon toliko truda uloženog.......ma svaka čast!!

lp lija

Odg: RACE RAT

Reply #139
Thanks Lija.
 
Upravo sam lagano izbrusio krila i zavrsio stabilizator.
 
Stabilizator je dobro ispao, sa doljnjne strane je oznacena tocna sredina i linija rezanja elevatora:
 
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #140
martiin_ck koji motor ide gore?
A model ti izgleda A+++++ nadam se da se vidimo negdje skupa na nekoj livadi da malo provozamo ratove :)

lp lija

Odg: RACE RAT

Reply #141
 
Lija, Toni, ... mislim da nema te sile koja me moze natjerati da ikada idem raditi Zagija ili bilo koji F3A.
 
Ali mozda najblize tome jednoga dana opet neku deltu tipa Virus sa pulsnim motorom ..  

 
 
 
Kristijane, kada završiš sadašnje projekte nacrtaj tog Virusa i prilagodi ga za 70 mm ili 90 mm turbinu...napravit ću ga u kalupu...za 70 mm od 1.5-1-7 kW ili za 90 od 3 -3,5 kW.......moramo ga dobiti da ide brže d 300 km/h....ja sam više elektro freak nego puls jetovac....
 
Toni 
 

Odg: RACE RAT

Reply #142
Toni pak onda moram mijenjati setup :D ustvari sam malo veču elisu 5x5 :P

lp lija

Odg: RACE RAT

Reply #143
Toni, elektro je limunada ..  :D
 
Prava stvar su pulsni jet motori, i to tri takva na delta modelu.
 
Sa takvim pogonom to ide bez problema preko 470 km/h, a ako je sve nastelano kako treba onda ide cak i dosta vise ..
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #144
Motore vec imam, a kada zavrsim sa ovih par trenutnih projekata, mozda bi mogao opet na jednu deltu ..   :) :) :)
 
Evo par slika od pulsnih jet motora, a vidi se i usporedba velicine sa Lijinim Race Rat trupom:
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #145
U meduvremenu sam obradio otvor Race Rat trupa.
 
Višak materijala je uklonjen, a svi rubovi lagano izbruseni:
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #146
kristijane, dobra je i limunada.. . ;)
 
samo ti nacrtaj pa ćemo nešto složit...delta je delta
 
lp
 
Toni

Odg: RACE RAT

Reply #147
Toni, znam sta bi ti, sad kad imas jednu 70mm turbinu viška ovakva delta bi ti legla taman ..   :D
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #148
o da da baš tako nešto samo onda s malo više wata nego do sada....

Odg: RACE RAT

Reply #149
martiin_ck koji motor ide gore?
A model ti izgleda A+++++ nadam se da se vidimo negdje skupa na nekoj livadi da malo provozamo ratove :)

lp lija


2,5ccm..za početak da se ne ubijem.. :D :D
vjerojatno čemo se vidjeti..također se nadam :)
:arrow_down: