Skip to main content

Topic: Ode nam pola vojne "flote" (Read 44500 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #61
hahahahahahahahahaha... Marijom, po pitanju nuklearki u zraku koje dolaze iz zemlje... sveje to super ako ideš ubijati njega, a da ti djeca ostanu zdrava... ako ti se vrati bumerang... e to je već druga pjesma... i ja sam za nuklearku(iako je hidrogenska bolja) i pustimo nekoga sa kratkim fitiljem poput mog brata za tipkicu pa da vidimo tko će se praviti glavni u kvartu... što se tiče toga da su Austrijanci kupili Eurofightera... jesu, kupili su ga... kao što Švicarci imaju Hornete... pa zašto nebi i mi Horneta... e pa zato što nam ne treba neko takvo čudo... Austrijanci jesu pametan narod, ali mi nismo glupavi... samo imamo glupavu Vladu svakih 4 godine koju izaberemo jer nam mažu oči kojekakvim mastima... od svih opcija koje sam bio naveo, Gripen je najbolji... naravno, kad se govori da imamo opcija... trenutno su nam opcije tako velike i raznovrsne da je to strašno... bolji su naši modeli koji lete jer smo se odrekli brdo stvari kod kuće

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #62
ivek, zakaj mislis da je eurofighter bolji za nas od gripena? vjerojatno bi nam najbolji bio f22 raptor... koliko se moze skuziti iz napisanoga eurofighter nam se niti ne nudi pa je tak svejedno.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #63

i dalje sam van teme ali nisam izdržao

http://www.jutarnji.hr/bliski-istok--pocela-utrka-za-nuklearnim-naoruzanjem/889144/
lupamo praznu slamu....


umjesto da krenemo pravim koracima


imamo strucnjake.... napravmo jednu ovu i bumo glavni u kvartu...


još bolja i jeftinija solucija od kupovine vijuna je na crnom marketu kupiti jednu








metnemo ju na medvedgrad i pored nje jednog facera da drži okidac
i onda ima da nam daju bespovratne kredite i da nas tetoše...
ne treba nam ni industrija ni turizam

Marijo,
uz tebe sam i za tebe,

ako je Gripen toliko dobar koliko ste zapeli za njega
prvi Austrijanci bi ga kupili a ne Eurofightera,

a oni su pametniji od nas,
Iv


dospio sam na crnu listu izjavom da nam ne trebaju avioni....
i dalje kažem da bilo kaj da kupimo to može biti samo nama za gušt a teško da se bumo obranili sa par mlažnjaka ako nas napadne neko tko misli napasti...
gledajmo realno tko bi od nasših susjeda imao takve pretenzije u ovo doba i kad smo na pragu ulaska u EU i sa clanstvom u NATOu.


bolje je da se opremimo pravom protuzracnom obranom i profi vojskom
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #64
Možda su pametniji od vas, od nas nisu. Da jesu, ne bi im se carstvo od pola Europe svelo na Alpski pašaluk.

:prst gore:


htio bih se nadovezati da su to Carstvo od pola Europe čuvali Hrvati, Česi i dio Poljaci... Austrijanci kud koji mili moji... kad je Musliman napao srce Europe to srce je branio Hrvat sa svojom skupinom ljudi dok su Austrijanci pokušali što dalje pobjeći... nećemo o tome koliko su Austrijanci pametni

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #65
Možda su pametniji od vas, od nas nisu. Da jesu, ne bi im se carstvo od pola Europe svelo na Alpski pašaluk.


naravno da su pametniji..... mislim na (evropu ukljucujuci avstrijance)


uspjelo im je ono što hitleru nije...
bez ispaljenog metka asimilirali su u "evropsku uniju" skoro pa cijelu evropu...
kaj je to nego ono kaj je hitler htel napraviti a i još neki prije njega...
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #66
ivek, zakaj mislis da je eurofighter bolji za nas od gripena? vjerojatno bi nam najbolji bio f22 raptor... koliko se moze skuziti iz napisanoga eurofighter nam se niti ne nudi pa je tak svejedno.



hahahahahaha... da, Raptor bi bio idealna opcija i bilo bi kvalitetno čekati još 20-tak godina da se skupe kunice pa da imamo stealth lovca u zraku... ali, tada će doći nevidljivi(jel, zbilja nevidljvii) avioni pa opet moramo čekati... do kada tako? neka nam se Eurofighter pokloni kao što je NATO klafrao da će se dati 2-4 Eurofightera kad uđemo u NATO i pošaljemo vojnike za Afganistan

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #67
"bolje je da se opremimo pravom protuzracnom obranom i profi vojskom"
 
 
marijom ajd priznaj, ako nemaš s-300 odozgora je ipak bolji pogled  ;)
 
 
lp
 
Toni

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #68
Možda su pametniji od vas, od nas nisu. Da jesu, ne bi im se carstvo od pola Europe svelo na Alpski pašaluk.


naravno da su pametniji..... mislim na (evropu ukljucujuci avstrijance)


uspjelo im je ono što hitleru nije...
bez ispaljenog metka asimilirali su u "evropsku uniju" skoro pa cijelu evropu...
kaj je to nego ono kaj je hitler htel napraviti a i još neki prije njega...


e kad bi tu tema nastavila mislim da bi prešlo u povijest i politiku što mislim da nebi bilo dobro... a da ostanemo na tome šta želimo gledati iznad glava i u hangarima na Plesu, Zemuniku...?

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #69
"bolje je da se opremimo pravom protuzracnom obranom i profi vojskom"
 
 
marijom ajd priznaj, ako nemaš s-300 odozgora je ipak bolji pogled  ;)
 
 
lp
 
Toni


pa reko sam.... sve to nekolicini za gušt....


a bilo bi i gušta na luckom da imamo 2-3 pa da protutnje....


ovak moram za taj guš iti u keckemet ili avstrijo
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #70
Možda su pametniji od vas, od nas nisu. Da jesu, ne bi im se carstvo od pola Europe svelo na Alpski pašaluk.


naravno da su pametniji..... mislim na (evropu ukljucujuci avstrijance)


uspjelo im je ono što hitleru nije...
bez ispaljenog metka asimilirali su u "evropsku uniju" skoro pa cijelu evropu...
kaj je to nego ono kaj je hitler htel napraviti a i još neki prije njega...


e kad bi tu tema nastavila mislim da bi prešlo u povijest i politiku što mislim da nebi bilo dobro... a da ostanemo na tome šta želimo gledati iznad glava i u hangarima na Plesu, Zemuniku...?


jedno su želje a drugo mogucnosti i potrebe....



Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #71
"bolje je da se opremimo pravom protuzracnom obranom i profi vojskom"
 
 
marijom ajd priznaj, ako nemaš s-300 odozgora je ipak bolji pogled  ;)
 
 
lp
 
Toni


istina... ne mora biti baš s-300, ali kakvi su današnji lovci... kako ja volim reći, samo ja koji sam ovdje znam kako je tu... upravo zato nam trebaju aviončići... iako, i dobra i kvalitetna PZO nebi bila na odmet... mislim da je bolje gledati kako raketa naganja avion nego borbu dva aviona jer je jedan naš, sigurno

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #72
Možda su pametniji od vas, od nas nisu. Da jesu, ne bi im se carstvo od pola Europe svelo na Alpski pašaluk.


naravno da su pametniji..... mislim na (evropu ukljucujuci avstrijance)


uspjelo im je ono što hitleru nije...
bez ispaljenog metka asimilirali su u "evropsku uniju" skoro pa cijelu evropu...
kaj je to nego ono kaj je hitler htel napraviti a i još neki prije njega...


e kad bi tu tema nastavila mislim da bi prešlo u povijest i politiku što mislim da nebi bilo dobro... a da ostanemo na tome šta želimo gledati iznad glava i u hangarima na Plesu, Zemuniku...?


jedno su želje a drugo mogucnosti i potrebe....

istina, ali osobno smatram kako je više puta ovdje argumentirano kakve su nam mogučnosti i potrebe... mogućnosti trenutno nemamo jer smo u rasulu, a potrebe su nam velike po tom pitanju, ali ne smijemo ići predaleko

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #73
zanimljivo.. na temu naših zračnih snaga.. našlo se svega...
od toga su to gluposti, do jna i etc,,

Osobno kao neki junior modelar.. razbio sam barem 30 -ak modela..
Što zbog loše izrade, što zbog nekog trećeg faktora za koji nisam bio kriv, što zbog krive reakcije...

Bez obzira na to sve, mislim da bi naši piloti bili zadovoljni da im se kupe barem i takvi mig-ovi21 jer bi ih više bilo u zraku.

Da nam država nije takva banana, i da kreteni nisu pokrali lovu, sigurno bi tu bili  lovci četvrte a možda i pokoji 5te generacije.

Osim toga.. po pitanju JNA... iz malenog iskustva što sam prošao po muzilu i lori i onoga šta sam vidio.. mislim da su bili sila, podjednako jaka kao i rusi, nakon drugog sv.rata valjda su se svi odlučili ukopavati i naravno prijavljivati valjda 1/3 onog šta su utrošili u naoružanje i tehniku primjeri su podzemni kompleksi, planine hangari i još gro takvih kompleksa dijljem cijele bivše jugoslavije.


Druga stvar.. šta se pokazala kroz povjest..

Tehnika nije važna, to su pokazali njemci, nedavno i JNA, a još bliže ameri po iraku i vietnamu..

Bitan je teren i ljudi koji na njemu žive. A po pitanju obuke.. hm.. najbolje da uglavnom pacifisti i oni koji su taj dio života izbjegli.. manje komentiraju ;)


Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #74
ivek, zakaj mislis da je eurofighter bolji za nas od gripena? vjerojatno bi nam najbolji bio f22 raptor... koliko se moze skuziti iz napisanoga eurofighter nam se niti ne nudi pa je tak svejedno.

eewan,
ne mislim da je za nas bolji,
od Gripena je sigurno bolji ali to nije odlucujuce jer i Cijena igra veliku ulogu,danas vise nema losega Auta a i Aviona takodjer,svi su dobri,
ustvari svi dobro lete odlucujuca je cijena Opreme,elektronika,vodjenje,rezrvni dijelovi i sama opskrba sa njima, i.t.d.
a to svugdje kupujes ekstra i to kosta vise od samoga Aviona a o tome se malo prica,
Eurofighter je danas u samome vrhu ali je i papreno skupi,
Iv