Skip to main content

Topic: Wind f3k (Read 30279 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wind f3k

Reply #60
evo mene sa još jednim pitanjem : ovo na slici, je to neka deblja folija ili je deblja plastika ize role ili slično?
i gdje bi to mogo nabavit?
zanima me jer sam ja našo samo CERADU kojoj površina nije jaš dlatka, za vakumitanje ce bit ok ali za prvu površinu ne ...

Odg: Wind f3k

Reply #61
Moja folija je debela 0,15mm i kao što rekoh to se je nekad dalo nabaviti u SLO... Sjecam se svojih prvih pocetaka vakumiranja kada sam koristio folije A4 formata koju u skolama koriste za projekcije na grafoskopu i moze se je nabaviti u knjizarama te prodavaonicama sa skolskim priborom. Jednostavno zaljepis selotejpom na jednoj strani 3 komada i dobijes komad za polovicu krila.
 
Cerada je po meni premekana za vakumiranja i k tome te neravnine na povrsini kasnije ce se poznati na laminatu sto svakako nije dobro....

Odg: Wind f3k

Reply #62



Izdubio sam 2 utora na mjestima gdje ce biti rupe za sarafe. Umjesto drvene plocice ovaj puta sam utora zapunio jednostavno sa mjesavinom mikrobalona i pamucnih pahuljica.


Zaljepljene polovice sa 24satnom epoxi smolom te mikrobalonima, koje su fiksirane pod kutom 2x6 stupnjeva.

Odg: Wind f3k

Reply #63
Mission Completed!
 
Krilo je spojeno... Zalijepio sam 32mm siroku traku iz karbonske tkanine 93gr. na sredisnji spoj krila, preko stavio tanku foliju i sve zajedno spresao između dvije spuzve. Sada nastavljam sa "finomehanicarskim" radovima (rezanje i zatvaranje flaperona, ugradnja servaca) sto su vise manje individualna rjesenja tako da sa ovom slikom konacnog izgleda, zavrsavam svoje predstavljanje o izradi takmicarskog krila za F3K model.
 
Konacna masa prema ocekivanjima za "Voll CFK" krilo iznosi 146gr.
 
Modelarski pozdrav



 


Odg: Wind f3k

Reply #65
preteško.... za taj trud


Odg: Wind f3k

Reply #67
preteško.... za taj trud

Utemelji tvoju tvrdnju posto znas za koje vremenske uvjete je rađeno?!   :-X

Inace lagano krilo imam na drugom SALonit-u i da sam htio lakse, sigurno ga nebih radio od stirodurne jezgre, karbonske tkanine i naravno nebi radio takvu predimenzioniranu remenjacu.  Izgleda da nisi bio cesto  na F3K takmicenjima jer bi znao da se ponekad leti i po vjetru preko 10m/s i u tim uvjetima sve bi dao za koji gram viska, cvrsca krila i dobru probojnost.   ;) Na kraju krajeva pregledaj komercijalne F3K avione sa "Voll CFK" krilima te pogledaj kako se krecu mase njihovih krila i molim te, da svojim neutemeljnim komentarima ne nabijas postove u ovoj tematici!  >:(

Odg: Wind f3k

Reply #68


zao mi je, svojim postom "pretesko za toliki trud..." nisam htio uvrijediti ... krivo je shvaceno... .. razumijem sve o cemu se radi!

Mislio sam da sam time izrazio divljenje i  pohvalu!

Odg: Wind f3k

Reply #69
Jucer je bilo krstenje modela  ;D . Zasada funkcionira sve prema ocekivanjima jedino moram  jos teziste fino podesiti...







Odg: Wind f3k

Reply #70






Odg: Wind f3k

Reply #72
Stara tema, ali da se malo skrpam s pitanjem :)
Koji karbon (mislim na gramažu) koristiti za učvršćivanje launching pega na krilo? Kod nisdea sam se ogrebo za plahticu, ali se bojim da bu malo pretežak, jer ću morat dosta stavit budući da launching peg mislim stavit dosta iza karbonske ramenjače i prema van, di je krilo ustvari najslabije
MAK Zapad

Odg: Wind f3k

Reply #73
da li to samo kod mene, ili su nestale slike?

Odg: Wind f3k

Reply #74
Jesu nažalost :(
MAK Zapad