Skip to main content

Topic: čičak - depron/stiropor (Read 4948 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

čičak - depron/stiropor

S čime prilijepiti čičak traku (velcro) za depron/stiropor a da drži ? Probao sam sa UHU Strong&Safe, al ne drži dobro, UhuPor isto. :'(
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #1
Običnim cijanofix-om. ;)
Robert

Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #2
Makar šta, cijanofix spali depron, probao sam i to.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.



Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #5
Dečki ovako...ako i zalijepite nekako velcro na stiropor, jedno dobro trganje skinuti će čičak traku zajedno sa grumenom stiropora... zato se prvo neoprenskim ljepilom (neostik, metapren) velcro traka zalijepi za pločicu od balse ili 1mm avio-špera. Nakon toga se taj šper zalijepi, npr epoxi ljepilom na stiro.
A sada najvažnije: pločica od balse/avio-špera mora biti veča od čičak trake, kako bi se sila kojom trgate dole drugu strane trake prenjela na što veću površinu stiropora.


Inače, ja velcro često koristim i uvijek lijepim sa UHU-por: ovdje je najvažnije da se namažu obje strane relativno debljim slojem ljepila (kao sloj paštete na kruh), zatim se pričeka 10 minuta i strane se spoje.
Za razliku od neoprnskog ljepila, čvrstoća spoja kod UHU-pora ovisi dosta o tome kolikom silom su strane spojene, a ne koliko traje ta sila (kao kod metaprena).


Damir

Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #6
decki postoji vam i samoljepivi velcro ima u pevecu ,a isto tako mozete zaljepit i sa dvostrano ljepivom trakom koje ima u svakom ducanu sa bojama i lakovima

Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #7
skidao/stavljao kontra stranu na onu zaljepljenu na model jedno 20 puta za probu, i još drži bez znaka popuštanja.

hobbyking velcro:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9374

ugrijem plamenom cijelu traku po ljepljivoj strani i onda onako vruću stisnem na stiropor, ma drži do bola.


primjer

Mustang P51 easy wing removal for transport


sastružeš boju dole koliko ide prije ljepljenja, da se lovi na stiropor. ako ne ide, onda je i boja dovoljno čvrsto uz podlogu  :D


It Flies!

Mustang P51 XL - RC plane maiden flight

Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #8
to si dolje kameru lijepio ili?

Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #9
jok, krila se po uputama lijepe, ali mi onda ne stane model u auto  :'(

zato sam skemijao ovako, 2 stock šipke preuzimaju teret modela na tlu i letu, a čičak samo pridžava krilo nabijeno na njih i uz model,
1cm trake drži preko 5kg, ja imam oko 10cm na svakom krilu i oko20cm u sredini, to je preko 50kg po svakom krilu, a toliko lateralne sile na krila ne bu model vidio nikad,

ako se i dogodi najgore... nema odustajanja... trebalo bi se zabaviti i probati sletiti bez krila, kada je prilika već tu :D

1 Wing Flying
One wing landing


 

Odg: čičak - depron/stiropor

Reply #10
skidao/stavljao kontra stranu na onu zaljepljenu na model jedno 20 puta za probu, i još drži bez znaka popuštanja.

hobbyking velcro:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9374

ugrijem plamenom cijelu traku po ljepljivoj strani i onda onako vruću stisnem na stiropor, ma drži do bola.


primjer

Mustang P51 easy wing removal for transport


sastružeš boju dole koliko ide prije ljepljenja, da se lovi na stiropor. ako ne ide, onda je i boja dovoljno čvrsto uz podlogu  :D

hvala na ovoj preporuci, odličan proizvod za malo para :)