Skip to main content

Topic: FPV = smetnje u radu i pad modela (Read 2836 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV = smetnje u radu i pad modela

evo bile danas male pripreme za vikend...

prvi sam puta vidio malo veći RC helić u živo, i super je  :)

klasa 600, no srušio ga FPV ???
jer kada se video TX na 1.2GHz ušteka, serva počnu nekontrolirano raditi (brushless serva).
pa sada jel pao zbog toga što je servo na repu izvisio(počeo se naglo vrtiti)  ili pak neki od ciklike... to neka profići odgonetnu.  :-\
osim što mi je žao modela i modelara koji je došao iz Splita da isproba FPV sa Jazavcem... drago mi je da nitko nije nastradao  :-X

video(uz prethodno dopuštenje vlasnika i jazavca):
RC FPV Helicopter crash
na 6:20 provjera elektronike

zaključak: provjeriti sve dobro prije leta, pogotovo kada se nešto novo spaja na model.

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #1
sva sreća da je krenuo bočno a ne prema vama - pitanje je bi li se uspjeli maknuti na vrijeme pogotovo Jazavac koji je gledao prema dole... :(
 
lp
 
Toni

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #2
Žare ima više razbijenih helića nego kose na glavi  ;D
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #3
Simpi bi rekel : "a sad odi ravno na kamenita zapaliti sviječicu" !mogli ste obadvojica fino naj***ti ! Igor me uredno zajebava kad se maknem 15 m od heliča !
kaj se dogodilo ?

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #4
pa ja sam ko p... stajao iza njih,  ;D
velim, prvi puta vidim helić u živo i nije mi jasno kako se stoji tako blizu tim elisama, ali valjda vi heli frikovi već oguglate na to s vremenom, pa vam postane normalno.
meni to nije shvatljivo jer em su velike i em se ne mogu zaustaviti dok u nešto ne udare.
kod aviona su male i zaustave se praktički čim spustiš palicu, a imaš kontrolu nad modelom i bez motora

treba imati i sreće ponekad,
kako toni veli, jazavac je gledao u stanicu, sigurno bi kasnije počeo skakat da je krenuo prema nama, a mogao je u bilo koju stranu krenut... brrr da se slediš....  :-X

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #5
jel bio mozda Spektrum na njemu? Ako da zaboravi FPV i Spektrum, moze FPV ali da je video predaja na 5,8GHz

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #6
Simpi bi rekel : "a sad odi ravno na kamenita zapaliti sviječicu" !mogli ste obadvojica fino naj***ti ! Igor me uredno zajebava kad se maknem 15 m od heliča !
kaj se dogodilo ?

Robi ima iskustva još od ranih početaka, kako biježati od helikoptera u padu.
Istina je kada prvi putg nekog pošteno pogodi helikopter da ga ili više neče letjeti ili če ga palit sa 20 m udaljenosti.
Sranja se dogode uvijek i na njih ne možemo utjecati a ako si jebene sreće pogodit če te i sa 10 m i to da ni ne trepneš pogotovo kada ga zavrtiš na ful turi sijeti se timonove 600-totek kada je samo od jednom isto 20 m bočno i u pod takvom brzinom da niko od nas tamo nije ni trepno niti se pomako.
 


Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #8
gospodin sa videa iznad nezna što je smetnja jer njemu kada mu samo palice malo kruće idu mijenja se cijela stanica i helikopter.
A što se tiče jako pametnih ljudi na forumu koji nađu 1000 razgolga zašto se to dogodilo  di su bili prije kada se razglabalo o tome koji link valja u kombinaciji sa 2,4ghz.
Što se tiče spektruma ja letim spektrum i fpv na helikopteru od 2500 eura i imam preko 20 sati fpv sa istim ja nikada niti jednu smetnju nisam imao.
Pogotovo ako su u kombinaciji 3 satelita kao što je kod mene slučaj.
sada je najlakše promijetiti sve i helikopter i stanicu i videolink pa vidjeti dali če se ponoviti.
I za informaciju jučer smo ukljuili od TomislavaZG njegovu futabu i stanicu u helukopter baš zbog toga što je spomenio da je spektrum zeznut za fpv pa je sa futabom bilo isto toliko ili više istrzavnja toliko o stanicama.
Problem se javlja kada približiš videolink servomotorima a ne prijemniku.
Mislim da kolega TomislavZG ima i tj video

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #9
razmaknite ozicenje od fpv opreme ili na krajeve kod prijemnika ubacit ferit da eliminira smetnje, poznata je stvar da sprica na servo i naravno da prenese putem kabla na prijemnik i imas dobitnu kombinaciju za pad.
ovo sta kaze jazavac je odlicna stvar sa satelitima, manje je mogucnosti da ce video link radit utjecaj na sva tri prijemna dijela

Re: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #10
ma ne znam jel tu bilo toliko do prijemnika, ako i je uopće, (probali smo i na futabi, ista stvar, trzaju serva)

jer nije bilo smetnji kada se FPV TX približi nijednom receiveru, već samom servu koji je pod naponom.
a oni su brushless, dok običan servo u jedrilici nije trzao.

jazavac, ti u svom heliću imaš/nemaš brushless serva?

usporedi što ti imaš i s čime si letio 20 sati bez problema, pa buš lakše našao uljeza.

ti:   5.8 GHz FPV, serva?...
on: 1.2GHz FPV, serva?...

Odg: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #11
nema brushless i isto mi istitravaju dosta dugo sam leto na 1,2ghz nikad problema a nedavno sam prešo na 5.8ghz za sada radi vidjeti cemo koliko dugo

 

Odg: FPV = smetnje u radu i pad modela

Reply #12
Ma hebesh heli, sredit ce se. Bitno je da necija glava nije stradala. Da se smrznes od pomisli da te ti blejdovi oshinu po glavi.
Bit ce sve u redu.....
3 x rc helikopter :P