Skip to main content

Topic: Pomoc sa Vortexom 370 - skrsen (Read 1626 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc sa Vortexom 370 - skrsen

Evo da se pohvalim..
Neki dan sam uzeo Vortexa 370.
Malo se igro sa simulatorom jucer i danas. i reko idem malo probat. Nakacim na njega starter kit i ispregledam da li je izbalansiran.
Izadjem van upalim daljinac smanjim gas na najmanje. Prikljucim bateriju i cekam. Pocele reagirati komande i dajem lagano gas i helikopter krene u dizanje fino polako i dignem ga 20-30 cm od zemlje i ide on ali ne u smjeru kako ja zelim. itd itd. spustim ga. probam lagano opet i pocne se dizat brzo i bez kontrole ode visoko prema susjedovoj garazi. U panici gasim daljinac i pocinje pad u cemprese. Nije jako grunuo. ali prijemnik sada stano svijetli crveno/zeleno. Nikako da pozeleni. Gas sam probavao. Pregledao prijemnik i nista nije istekano. Bilo me je strah da ne krene opet u vis sam pa sam odspojio motore samo. Napunio bateriju i baterije daljinca, ali i dalje blinka red/green. Provjerio da li kristal dobro stoji i sve je ok, ali i dalje nema zelenog.
U padu je stradalo tijelo helica ali ne kuzim kak je zbog toga otkazao prijemnik. Kako ispitati (ja kao jaik) u cemu je problem?
Znam da je tesko zakljuciti ovako, ali bilo kakva pomoc da ga nekako ozivim bi mo dobro dosla.
--- Dobar grah, daleko se cuje ---

Odg: Pomoc sa Vortexom 370 - skrsen

Reply #1
evo ohladio sam se dva-tri dana.
danas sam skinuo okolop i pokusao opet startat helic. Desava se isto. red/green stalno svijetli.
Ali se pocelo desavat to da kada priblizim antenu blize kratko zasvijetli zeleno i motori se pocnu raditi ali neovisno o komandama koje dajem na daljincu.
Eto ovim putem trazim dobru dusu s iskustvom koja bi pregledala mog Vortexa i da pokusa zakljuciti sto mu je.
--- Dobar grah, daleko se cuje ---

 

Odg: Pomoc sa Vortexom 370 - skrsen

Reply #2
ocito ti ne valja prijemnik, to je i normalno kod takvih modela, domet cca 12,5 i to pod upitnikom
jbg kume ali je to cinjenicno stanje