Skip to main content

Topic: FPV (Read 9270 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV

Reply #15
impresivno... ali gdje nabavit takvu opremu?  :P  8)
lp Nikola

Odg: FPV

Reply #16
Ja u hrvata nisam još vidio nikoga da leti na 4 km pa ako uspiješ stavi video.
Nisam FPV-frik, tj. odavno sam prestao to biti ( nakon nekoliko filmića)  i gledajući ovu stranicu:

http://www.israeli-weapons.com/weapons/aircraft/uav/skylark/Skylark.html

Ova makina , prema deklaraciji proizvođaća sposobna je ići do 5 ili čak 10 km u idealnim uvjetima. Neka pretjeruju i 1/3, pa to je ipak 6-7 km !

Cijena je prava sitnica, oko 250 puta deset na treću baksi, no naravno ovisi o količini, pregovorima... i ćemu sve ne.

Za one kojima ovo nije dovoljno, mogu se guštati 'modelima' na ovoj stranici (Najmanji je na dnu):

http://www.israeli-weapons.com/israeli_weapons_aircraft_uavs.htm

Ukratko: ovo što kaže Jazavac apsolutno je istina!  Naslušao sam se majstora koji lete 10-20 km daleko i slićnih gluposti
,a znam i jednoga odličnog modelara koji je išao i 35 km, no trebalo je par mjeseci da mu se javi pošteni nalaznik modela  :D .

Damir
Ovo su vojne UAW letjelice koje uopce nema smisla spominjati a kamoli kupovati;
10-20km kolega Diogen nije glupost nego realnost sa danasnjom tehnologijom, naravno ta ista ne kosta 200-300€ nego 3-4 puta vise tako da ako netko misli letjet na te daljine mora biti i spreman otresti kesu... ;)
Cekam da zatopli malo vani pa cu ti ja okacit filmic sa 20km, sve je na broju od opreme osim modela, jos razmisljam sta nabaviti, pogotovo za te udaljenosti je pozeljno nesto u stilu glidera ponajvise zbog potrebnog kapaciteta baterija za pogon;
Nije problem 2-3km na 2,4GHz u idealnim uvjetima, sto manje naselja okolo, poželjna cistina i otvoren prostor ali sto si blize naselju veca je mogucnost smetnji a u tom slucaju bez autopilota ili RTH opcije si u banani, meni se na istom mjestu dogadjalo da jedan dan idem na 3km bez icega da bi nakon 5 dana mi pukla RC veza na 1,5km ko zna zbog cega, naravno OSD je poceo model vracati prema doma i nakon 10 sekundi se uspostavila veza ponovo i isao opet na 2km bez problema;


Sve sta je preko 2km je pozeljno UHF + video diversity RX obavezno sa jacim antenama i normalno ako postoji mogucnost GPS pracenja modela

Odg: FPV

Reply #17
ako to nije problem onda ni novci nixu problem...
davorvž: ti imas znaci taj video link koji cist solitno lovi 1,5 km i vise...
e sad dali bi htio stavit od kuda si sve to uzeo iz kojeg ducana.... i sve po redu stavit stoje potrebno...ako ti se da stavi link i za ovo " Sve sta je preko 2km je pozeljno UHF + video diversity RX obavezno sa jacim antenama i normalno ako postoji mogucnost GPS pracenja modela"
ali i za OSD... ja se ne kuzim u to... pa mi treba sve onak jedno po jedno stavit i objasniot kaj za sto sluzi...
nadam se da ima dobrih dusa tu na forumu koje su spremne pomoc... jer ne zelim kupit nest sto mogu bacit u smece odmah drugi dan...
lp Nikola

Odg: FPV

Reply #18
Video predajnike imam sa ReadymadeRC na 1,3GHz snage 100mW i 300mW i jedan LawMate 1W, video prijemnici su LawMate + kucna dorada SAW filtera, EagleEyes diversity sa GPS trackingom, antene L-Com 8dBi patch i eBay Yagi 13dBi, za kratke relacije Aurora9 sa Optimom9 u scan modu, za preko ide gore EzUHF 433MHz naravno sa diversity prijemnikom 8 kanala, OSD i loger je EagleTree sa slozenim RTH.
Pogledaj malo po netu na: ReadymadeRC.com, ImmersionRC.com, eagletreesystems.com
Oprema nije jeftina, nisam vise ni siguran koliko je sve skupa bilo para ali ja mislim oko 1500€

Odg: FPV

Reply #19
Video predajnike imam sa ReadymadeRC na 1,3GHz snage 100mW i 300mW i jedan LawMate 1W, video prijemnici su LawMate + kucna dorada SAW filtera, EagleEyes diversity sa GPS trackingom, antene L-Com 8dBi patch i eBay Yagi 13dBi, za kratke relacije Aurora9 sa Optimom9 u scan modu, za preko ide gore EzUHF 433MHz naravno sa diversity prijemnikom 8 kanala, OSD i loger je EagleTree sa slozenim RTH.
Pogledaj malo po netu na: ReadymadeRC.com, ImmersionRC.com, eagletreesystems.com
Oprema nije jeftina, nisam vise ni siguran koliko je sve skupa bilo para ali ja mislim oko 1500€

 hvala.... idem odmah pronjuskat po net-u.  ;) ;)
lp Nikola

Odg: FPV

Reply #20
ajde, sam njuskaj
zaboravio sam ti dodat naocale, Fatshark RCV922

Odg: FPV

Reply #21
Ovo su vojne UAW letjelice koje uopce nema smisla spominjati a kamoli kupovati;
10-20km kolega Diogen nije glupost nego realnost sa danasnjom tehnologijom, naravno ta ista ne kosta 200-300€ nego 3-4 puta vise tako da ako netko misli letjet na te daljine mora biti i spreman otresti kesu... ;)
Cekam da zatopli malo vani pa cu ti ja okacit filmic sa 20km, sve je na broju od opreme osim modela, jos razmisljam sta nabaviti, pogotovo za te udaljenosti je pozeljno nesto u stilu glidera ponajvise zbog potrebnog kapaciteta baterija za pogon;


Davor, znam na što misliš, no za to ti je potrebna opaka ekipa entuzijasta; gledaj, ono što je Ivanščica za vas Varaždince, to je Medvednica za nas (polu)purgere.
Pri vrhu Ivanščice imaš livadu Hanžica, koja gleda prema jugu i sa nje polijeću paraglideri (ima pristup cestom), a na sjevernoj strani Medvednice letimo na livadi Fakultetskog Dobra, zračna udaljenost je 30 km i 700 metara bez prepreke i bez izvora smetnji u blizini. Gotovo da bi se mogli čuti i sa obićnim PMR vokcima, toliko je tu miran 'eter'.


Frik si, pa znaš na što mislim, naravno da nećemo preletavati, ali se barem može isprobati oprema, bez rizika od gubitka ili kakve druge nepotrebne štete.
Kapiraš?


Damir

Odg: FPV

Reply #22
je se razme
htio sam naglasiti da bez prave opreme nema pravog FPV-a a da ne govorim od long range letenju, svakako da i sama pozicija sa koje se upravlja modelom mora biti idealna za takve akcije inace samo problemi

Odg: FPV

Reply #23
kako diogen veli, mnogi vole napumpati rezultate, ne mislim na davora,
nije rekao da ide 40km kao oni u onom filmiću sa stranice prije, sa planine....

pa na kraju su sami napisali da je druga stanica negdje na terenu, i da je i preko nje voženo...
dakle tko kaže da je on letio 44km sa svojom stanicom, nek je letio 20 a ostalih 20 kolega sa stanicom koja je bila bliže cilju, ako ne i mobilna pošto je letio iznad ceste dobrim dijelom, ono što i diogen planira kada zatopli  :)

a i čisto gledano domet u smislu potrošnje batki...
s planine je puno manja potrošnja jer je uštedio dobar dio pogona samim spuštanjem sa tih kilometar(ili više) visinske razlike (vrh planine - dolina)
znači nije neka iskoristivost pošto se NE može vratiti od kuda je krenuo, a da leti po ravnome to se zbog manjka visinske razlike podijeli na pola samo tako... treba mu više rada motora.

no zna letit, to ne sporim (netko je puknuo link di leti kroz selo i razne prepreke...)  ;D 

makar mislim da je u selu na 3:25 imao više skreće nego pameti,
te sajle nemre vidjeti na naočalama nikako, pa jako kasno ih i GoProHD prikaže preko full screena, a on za FPV koristi neku kameru niže rezolucije....
http://www.flyfreak.net/birtija/newyork-rc-fly/

 

Odg: FPV

Reply #24
je pa vidi se zica, kako ne ali trenutak prije nego zapnes na nju i ostanes gore :D :D