Skip to main content

Topic: esc za belta v2 9. str 1. POST (Read 26914 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #75
Ako misliš slagat novi CopterX (uzmi si TT verziju) bolje ti je da uzmeš za njega nove serve, gyro, stanicu i prijemnik. Ovi e-sky su smece pa ce ti se stripat zupčanici i ulupat ces ok heli.
Obavezno dobar žiro (zaboravi na e-sky smece) Futaba GY 401 barem (140 USD na ehirobo) i kvalitetan brzi repni servo uz žiro, npr: Fusonic MG-D-9257-V2 16 USD (jako brz digitalni servo sa metalnim zupčanicima) ili Align DS 520 samo je skuplji! Za cikliku od jefinijih Fusonic MG-D-04 (25 USD) neloš (brzina 0.16sec/60°) i jak (2.5 kg stall force). Stanica Turnigy 9x ili nešto slično. Motor mozda Turnigy Typhoon 2215H i neki njihov ESC(30-40 USD)! Skup sport stvarno. A ne gine ti 400 tinjak eura za ovakav ili sličan setup!

Drži se, ne odustaj!
LP
Enlight me!

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #76
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11854

ovi servaći za cikliku su jebeno jeftini a dosta dobri, kad sam mislio slagat copterxa mi ih je preporučio Wespen, ali sam na kraju kupio protosa  ;D

Gyro ti je preglupo uzimat novi, preskupi su..
Nađi na helifreaku kad neko prodaje rabljeni i pogledaš pod feedback ako ima sve pozitivne feedbacke naručiš od njega..
Recimo vidio sam da se nedavno logitech 2100 prodavo za 45 $
Ili naravno kupiš u oglasima ovdje na forumu..
i nemoj futabu 401 uzimat na ebayu jer je 90% šanse da ti dođe fake  :D
Dobri žirci su ti futaba gy 401,601,611,520 ..spartan ds 760,quark, logitech 2100t, hitec 5000, align 750,780

jedan od ovih ti je prioritet, postoji još kvalitetnih proizvođaća ali se ovi najćešće koriste kako kod nas tako i vani  :)
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #77
Dobra je Corona za cikliku, ali ih nikad nema.

Ovi su isto dobri, jedino kaj su gotovo duplo skuplji :)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14279
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #78
uh od samo kita evo nas i na novoj stanici na gyru servacima  :)

sve je meni jasno i da gyro nije najsjajniji ni servo ni stanica i prijemnik ali za to sve sad novo kupovat nema para

mene je smao zanimalo dali svi djelovi sa belta idu na kit HK450 posto sam citao da je puno stabilniji i lakse ga je voziti nego belt
a i ima metalnu glavu i ne trese se itd

pa sma mislio uz minimalnu potrosnju noca dobiti najbolje moguce
a i kad ga razbijem da mi popravci nisu skupi

uzet kit od hk ili coptera i premjestit svu elektroniku iz belta





Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #79
Onda mozes...za pocetak.
Ali sa tim setupom ce vrlo vjerovatno letjeti kao i belt...ne bas najbolje :)

motor ti vjerovatno nece pasati jer ima previse kv-a.
Pogledaj koliko ima pa javi.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #80
Onda mozes...za pocetak.
Ali sa tim setupom ce vrlo vjerovatno letjeti kao i belt...ne bas najbolje :)


motor ti vjerovatno nece pasati jer ima previse kv-a.
Pogledaj koliko ima pa javi.

letjeti??? uh daleko sam ja od letjeti ja se jos uvjek se preznojim kad ga dignem na 60 cm od poda  :)

ili 3600 ili 3900 mislim da je ovaj 3900 kv

a posto hk ili copterX imaju metalnu glavu, rep  sta nece biti malo stabilniji ili to nema veze sa stabilnoscu
sta je bitno da helikopter bude stabilniji od drugog manje stabilnog
osim naravno pilota  ;D

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #81

Neznam,taj belt je kad malo bolje pogledaš takva podvala..(bez uvrede ikome)..za tih 1400 kuna dobiješ plastikaner kit koji je losiji valjda i od onog hk 450 za 9.99$..
elektroniku za posrati koju uglavnom nemozes koristit na ni jednom drugom heliju,stanica također katastrofa..
Radije leti na njemu neko vrijeme i skupljaj lovu za bolju stanicu i helic sa boljim setupom,ne bi te htio zbedirat,ali mislim da ti je ova lova otišla u nepovrat :-\

A za copterxa mislim da treba oko 3500-3600 kv..
Stvar je u broju zubca na glavnom kotacu..
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #82

Neznam,taj belt je kad malo bolje pogledaš takva podvala..(bez uvrede ikome)..za tih 1400 kuna dobiješ plastikaner kit koji je losiji valjda i od onog hk 450 za 9.99$..
elektroniku za posrati koju uglavnom nemozes koristit na ni jednom drugom heliju,stanica također katastrofa..
Radije leti na njemu neko vrijeme i skupljaj lovu za bolju stanicu i helic sa boljim setupom,ne bi te htio zbedirat,ali mislim da ti je ova lova otišla u nepovrat :-\

A za copterxa mislim da treba oko 3500-3600 kv..
Stvar je u broju zubca na glavnom kotacu..

uz copterX dobijes Pinion Gear tako da mislim da to nije problem bar ne ti zupcanici
jedino sto na beltu nosac za repni servo nije isti kao na copterX-u

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #83
@wespen
zasto nebi pasao ako je jaci motor

ne kuzim ja mislio to moze biti samo slabiji pa nece imat snage da digne tu tezinu

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #84
ema veze sto dobijes pinion, ti podatci moraju biti usklađeni(broj zuba na pinionu,na pulleyu(kotacu) i kolko motor ima kv)
Pricekaj do sutra da ti Wesp kaže sta bi tocno trebalo napravit,ali ja mislim da ti je to glupo stavljat elektroniku od belta na copterxa...

I ovim putem molim Wespena da mi odgovori na ona pitanja o punjaču  ;D
Bliži se ljeto a ja necu imat s čim punit baterije :'(
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #85
ema veze sto dobijes pinion, ti podatci moraju biti usklađeni(broj zuba na pinionu,na pulleyu(kotacu) i kolko motor ima kv)
Pricekaj do sutra da ti Wesp kaže sta bi tocno trebalo napravit,ali ja mislim da ti je to glupo stavljat elektroniku od belta na copterxa...

I ovim putem molim Wespena da mi odgovori na ona pitanja o punjaču  ;D
Bliži se ljeto a ja necu imat s čim punit baterije :'(

Ma slažem se, to uopće nema smisla. Radje se strpi i složi heli kako treba a mozes mu piknut i flymentora od kds-a ako hoces dodatnu stabilizaciju (još zelembaća)!
Ako misliš radit takvu kajganu od dijelova radje se nemoj s tim ni bakćat. Nisu heliji avioni od deprona...(bez uvrede pilotima depronaca :)
Enlight me!

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #86
@wespen
zasto nebi pasao ako je jaci motor

ne kuzim ja mislio to moze biti samo slabiji pa nece imat snage da digne tu tezinu

Zoki, koliko ja znam (a znam) t-rex heliji imaju 150 zubaca na glavnom zupcaniku a 12 (obicno je dvanaest, no moze varirat obzirom na tip, snagu i rpm motora) na pinionu. E sad, motor je 3500 kv (konstanta motora) sto laicki receno znaci da za svaki dodatni volt koji esc frkne motoru, motor dobije 3500 okretaja vise ,za napajanje od 11.1v dobijes max oko 38000 okretaja na motoru a uzevsi u obzir omjer prenosa dobijes oko 3000 okretaja rotora. Sad je stvar u tome koliko na belt-u pogonski zupcanik ima zubaca (ako mislis njegov motor koristit na t-rex-u), da li na motoru belt-a osovina ima promjer 3.17mm (koliko je inace na motorima 450 klase) i tako dalje...
3 x rc helikopter :P

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #87
@wespen
zasto nebi pasao ako je jaci motor

ne kuzim ja mislio to moze biti samo slabiji pa nece imat snage da digne tu tezinu

Zoki, koliko ja znam (a znam) t-rex heliji imaju 150 zubaca na glavnom zupcaniku a 12 (obicno je dvanaest, no moze varirat obzirom na tip, snagu i rpm motora) na pinionu. E sad, motor je 3500 kv (konstanta motora) sto laicki receno znaci da za svaki dodatni volt koji esc frkne motoru, motor dobije 3500 okretaja vise ,za napajanje od 11.1v dobijes max oko 38000 okretaja na motoru a uzevsi u obzir omjer prenosa dobijes oko 3000 okretaja rotora. Sad je stvar u tome koliko na belt-u pogonski zupcanik ima zubaca (ako mislis njegov motor koristit na t-rex-u), da li na motoru belt-a osovina ima promjer 3.17mm (koliko je inace na motorima 450 klase) i tako dalje...


citao neku recenziju za HK450 i pise pod preporuceni motori 3200-4000kv

od belta su ovo info o zupcanicima
Motor gear:10T
Main driven gear:140T
Tail driven gear:110T
Driven gear rate:14:1:5

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #88
Upravo tako.

Mislim da je 3600kv max. za 450 klasu.
To ce ti vec biti preko 3000 okretaji, onda zaboravi razne drvenjace, fiberglas i sl. elise...osim ak ih ne zelis dobiti u glavu :)

Osim previse kv-a motor ti ima i premalo kW-a :)
Znaci da ti je taj malo motorcic od belta (on je klasa 400) preslab za 450.
Grijati ce se kao lud, a snage nece imati.

Uzmi fino onaj Typhoon 450 sa HK, kolko dodje? Jel 10$ mislim?

I odmah uzmi cikliku sa metal getribom jer bus se inace namjenjao zubaca...koje opet pretpostavljam da nemas :)

A biti ce ti i lakse nauciti hoverirati sa postenim zirom i repnim servom.
Zirac ti je oko 130$ i repni servo oko 25%, imas sve na Hk-u.

I eto nas opet na pocetku...ajmo sada jos jedan krug.  ???
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: t-rex kit i elektronika od belt cp v2,novo pitanje 3 str 11. POST

Reply #89
Upravo tako.

Mislim da je 3600kv max. za 450 klasu.
To ce ti vec biti preko 3000 okretaji, onda zaboravi razne drvenjace, fiberglas i sl. elise...osim ak ih ne zelis dobiti u glavu :)

Osim previse kv-a motor ti ima i premalo kW-a :)
Znaci da ti je taj malo motorcic od belta (on je klasa 400) preslab za 450.
Grijati ce se kao lud, a snage nece imati.

Uzmi fino onaj Typhoon 450 sa HK, kolko dodje? Jel 10$ mislim?

I odmah uzmi cikliku sa metal getribom jer bus se inace namjenjao zubaca...koje opet pretpostavljam da nemas :)

A biti ce ti i lakse nauciti hoverirati sa postenim zirom i repnim servom.
Zirac ti je oko 130$ i repni servo oko 25%, imas sve na Hk-u.

I eto nas opet na pocetku...ajmo sada jos jedan krug.  ???

E ova ti je dooobra ;D
3 x rc helikopter :P