Skip to main content

Topic: Alternativa Scorpionu (Read 2033 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alternativa Scorpionu

Evo da probamo nesto novo...
Alternativna je samo boja  :D
[attach=1]

[attach=2]
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Alternativa Scorpionu

Reply #2
Ja imam 1100kv verziju na 6S i radi odlično barem za sada. U špicu ide na 2300-2400w isprobano na heliću. Vrijeme će pokazati svoje ali cijena je previše smiješna.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Alternativa Scorpionu

Reply #3
Kazu da su Hyperion i Skorpion kooperanti, otud nevjerovatna slicnost. Vjerovatno to i jesu Scorpion motori, barem u vecini komponenti.
3 x rc helikopter :P

Odg: Alternativa Scorpionu

Reply #4
I sad kad imaš oba, vidi kakve ležajeve ima Scorpion a kakve Hyperion.
I zašto Hyperion nema problema sa ležajevima (zato jer ih ima malo u usporedbi sa scorpionima pa nema o tome podataka) a scorpion ima?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Alternativa Scorpionu

Reply #5
Ovako:
- Imam Hyperion  HS3026 1600kv - koji kao ima "bolje" "japanske" lezajeve u odnosu na Scorpiona
- nakon pola godine, na tom Hyperionu mi se "raspao" donji lezaj (ne izgleda potroseno, nego su se kuglice pomakle iz lezista pa se osovina motora pocela klimati gore-dolje ..i motor zavibrira u letu)
- na Scorpionu se relativno lako "izbiju" lezajevi .....a ja sam na Hyperionu uspio izbaciti gornji, dok se oko tog donjeg jos "zabavljam" ....trudim se ne rasturiti motor prilikom toga .... :)
- koliko sam gledao, gornji lezaj na Hyperionu, Scorpionu i Align-u je istih dimenzija, dok se dimenzije donjeg mogu razlikovati ....
- al, da ne zaboravim reci ....motor je inace odlican ...po pitanju karakteristika i ponasanja....