Skip to main content

Topic: Outrage Fusion 50 FBL (Read 29165 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #105
Lijepa je ta Innova. Jel zna neko kolko bi izasla na kraju? Oce bit letenja ovaj vikend? Da 450-tku dofuram. Napravio sam sve kaj sam siguran (kao što sam napiso u drugom topicu) a ostalo bih htio uz nadgledanje majstora. Mehanički setup je cijeli napravljen samo trebam stanicu isprogramirat. Prije mi je bio set-up napravljen al sam stanicu promijenio tak da moram opet sve a pošto sam toliko dugo stavio heliće sa strane sam puno toga zaboravio.. Polagano opet ucim.  :)

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #106
Znana boljka Fusion/Velocity helica su zupcanici torque tubea.
Evo za nas par koji imamo te helice, izasao je 3rd party upgrade koji izgleda dobro:

http://optionhobby.com/10-helicopter-upgrade

Mislim da su cijene standardne za tu vrstu upgradea, CNC delrin i CNC alu.
U pripremi je slant main gear a izgleda i drugi dijelovi.

Nije da je ovo svima potrebno, ali dobro je znati da ipak ima proizvodjaca koji misle da Fusion/Velocity nisu proslost.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #107
mislim da vredi te novce (ubiti za upgrade to je jako povoljno) .... to bi mogla biti ista ona plastika od aligna kaj su koristili za piljenje one klocne sa repom.... svidja mi se onaj metalni upgrade (jel to inace plastika na fusionu?). P.S. i dalje mi je fusion medu ljepšim 600tkama.... ako ne i najljepši(GOBLIN NIJE HELIKOPTER, on spada u drugu dimenziju ;))

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #108
Napisao sam im upit za druge dijelove kojih inače nema za kupit ili su loše kvalitete i odgovorili su u smislu da će imati sve dijelove za fusiona.
Firma je iz Hong Konga.
Navodno da rade i ove stožaste zupčanike sa kosim zubima (helical).
Boom block na fusionu je plastični i ima s njim problema (rupa za ležaj od prednjeg zupčanika torque tubea je elipsasta) a ovo što oni proizvode je kao za rush ali smanjen na 60 veličinu.
Na HF su neki letači već naručili sve to i sad čekam kad im dođe i počnu komentirati.
K tome možeš kod njih kupit komplet za 499$ sa uključenim nadogradnjama i još nekim dijelovima rezerve (main i feathering).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #109
Malo da si osvjezim temu.
Svi rezervni dijelovi koje sam trbao su stigli osim narancastih bumova. Te sam uzeo od Vel. 90 jer su istog promjera pa cu ih prirezat.
Kontronik je zamijenio CC HV, ali sa vanjskim BEC-om jer su HV servoi, a hladnjak je skracen jer  nije stao pod canopy.
Jos da dodje Orange DSMX satelit i prijemnik pa ce elktronika biti u finalnoj konfiguraciji.
Evo slike kak to sad izgleda.

Sto se tice letenja jos sam uvijek na 300X koji je stalno u autu.
Za ovoga mi trebaju duge pripreme, te napuni baterije, te bar dva puta sa 3 kata u auto, pa mi se ne da ...

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #110
Super si ga sredio, posebno mi se sviđa kako si žice rasporedio, jako uredno.

Da zamijeniš mjesta ESC-u i SK540 možda bi ti stao bez rezanja hladnjaka. Ali to si već napravio pa sad više nema svrhe.

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #111
SK ne smije stajati na mjestu gdje je sad ESC jer ne bi bio vodoravan
MAK Zapad

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #112
ah da imaš pravo

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #113
Što nije obavezno da je FBL kontroler vodoravan (?) vidio sam puno slika helica sa FBL kontrolerom stavljenom na stranu, razne pozicije, kutevi itd.. Ako malo razmislim, on samo hoce sebe održat onako kako je počeo.. Nema veze jel on na stranu ili kak, on bude sebe vratio na početni položaj što na rotoru uvijek bude vodoravno?   :-\

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #114
U softveru svakog kontrolera možeš zadati u kojem je položaju, no u svakom slučaju treba biti "pod 90".

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #115
Aha.. Može SK ići na boom blok, onda ESC može ić na njegovo mijesto..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #116
U softveru svakog kontrolera možeš zadati u kojem je položaju, no u svakom slučaju treba biti "pod 90".
Ne bas svakog. V-bar mora biti montiran na horizontalnu povrsinu (senzor, a kontroler bilo kako).
Isti slucaj za SK540. Moze samo upside-down. Nema rucnog podesavanja kompenzacije, u softu se odabere nacin postavljanja, i mora raditi. Ako ne radi ili nije dobro odabrana postavka ili servis.
Inace ova plocica na koju je montiran se zove gyro tray. Lijepo ga tu stavis, zasticen je od udaraca, elisa i ostalih vanjskih utjecaja a servoi su blizu tak da nema zica posvuda (ovo sve ne vrijedi kad je nazad, osim toga na boom blocku skuplja vibracije od torque tuba). Jos da je bluetooth veza ne bi morao busit rupu za kabel.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #117
jako ljepo , paše se nijansa eloxiranja na sk i torkovima  :)

koji si mod narihtal na jive.u.....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #118
reci cu samo- najljepsa sestotka, ljepsa od dreksa sto puta i inzinjerski slozen kak se spada.... davore sad ocekujem neko fluganje, jako me ineresira kak to zgleda u zraku.... nadam se da ces skoro van s njim.... kosit travicu ;)

Odg: Outrage Fusion 50 FBL

Reply #119
Stigla nova kabina, pa sam malo poradio na uočljivosti.
Elektronika je doživjela korak natrag, na CC HV85, ali sa novim firmwareom, external governor, HW senzor, i gov sa SK540.
CC Bec Pro napaja da bi servoi dali ono što mogu.

Kontronik i Align servoi, je kombinacija koja ide na drugog fusiona sa V-Bar silverom.

Evo par šarenih:

[attachimg=1]

[attachimg=2]
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG