Skip to main content

Topic: Pozicija antena na 2,4 GHz? (Read 4618 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pozicija antena na 2,4 GHz?

Nisam još koristio stanicu na 2,4 giga,a imam je neko vrijeme pa je krajnje vrijeme,no imam neka pitanjca.Mislim da je bilo o tome govora,ali nisam uspio pronaći na forumu.
Radi se o položaju TX i RX antene.
Nešto sam već čitao na netu ali rado bi da mi tu netko nešto napiše.

A evo što me konkretno muči:kakav će biti prijem u rc vodenoj jedrilici ako je prijemnik nisko u trupu,a antenice su na njemu...a volim daleko odjedriti od obale!?

Zahvaljujem na svim odgovorima i sugestijama! ;D

Krasny
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #1
pridružujem se pitanju

do sada nisam koristio 2,4 na vodi (prvenstveno iz straha od potapanja :) )

da li je bolje 35mhz ili 2,4 (pod 2,4 mislim na onog HK kineza po 15 baksa)

po komentarima, na cesti je ko grom

da li voda drugačije utječe na prijem/kretanje signala

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #2
da li voda drugačije utječe na prijem/kretanje signala

Da, utječe, i to negativno.
Podmornice da bi koristile radio moraju izroniti, odnosno na površinu ispustiti plutajuću antenu s kojom su povezane kabelom.
A ovo s jedrilicom na velikoj udaljenoosti - mozda ogib valova bude dovoljan za vezu, iako najkraci put u ovom slucaju nije i "zracna linija" :). Ili neka refleksija. Svakako javi rezultate, kao i model stanice i prijemnika.


Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #4
nitko nista a toliko intelektualaca na forumu  ;D
2,4G ima podosta problema sa vodom, vise nego sa preprekama, covjek ne moze vjerovati koliko voda napravi smetnje tom bandu zato i vecina koristi 35/40 ili 72MHz;
pozeljno da imas ako vec koristis 2,4G prijemnike sa diversity opcijom i antene slozit u H i V polarizaciju ili ih slozit u obliku slova V prema gore, po mogucnosti dignut koliko ide iznad razine vode, na stanici obavezno vertikalno dici antenu 

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #5
Zaključak je slijedeći:
Ostavljam si jednu od stanica 35 ili 40 MHz za čamčeke i to je to! ;)
Dečki hvala na trudu!

Dražen-Krasny
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #6
nitko nista a toliko intelektualaca na forumu  ;D
2,4G ima podosta problema sa vodom, vise nego sa preprekama, covjek ne moze vjerovati koliko voda napravi smetnje tom bandu zato i vecina koristi 35/40 ili 72MHz;
pozeljno da imas ako vec koristis 2,4G prijemnike sa diversity opcijom i antene slozit u H i V polarizaciju ili ih slozit u obliku slova V prema gore, po mogucnosti dignut koliko ide iznad razine vode, na stanici obavezno vertikalno dici antenu

takav odgovor se čekao , thx


Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #7
nitko nista a toliko intelektualaca na forumu  ;D
2,4G ima podosta problema sa vodom, vise nego sa preprekama, covjek ne moze vjerovati koliko voda napravi smetnje tom bandu zato i vecina koristi 35/40 ili 72MHz;

Ma to decimetarski valovi na vodenoj površini interferiraju sa sebi jednakima iz 2.4 GHz stanice.
Probaj s 72MHz  jedrit po maestralu, ili s 35/40 MHz po jugu - isto neće valjat!
 ;D

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #8
Ovaj je dobar!!! :D :D :D
Za brodiće moramo izmisliti posebnu frakvu,a da ne rezonira sa giricama ili sličnim ribicama! ;D

Pozdrav!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #9
Ovaj je dobar!!! :D :D :D
Za brodiće moramo izmisliti posebnu frakvu,a da ne rezonira sa giricama ili sličnim ribicama! ;D

Pozdrav!

Dovoljo se prebaciti na vodu kao prijenosni medij - jednu ultrazvučnu sondu spustiš s rive, a drugu ugradiš u kobilicu.

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #10
onda ti budu kitovi smetali i dupini
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #11
ja nisam prmjetio nikakve probleme vezane za prijem na 2.4ghz u gliseru.

na moru sam ga isprobao do 100tinjak metara i sve 5.

stanica hk sa 5dbi antenom

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #12



Dovoljo se prebaciti na vodu kao prijenosni medij - jednu ultrazvučnu sondu spustiš s rive, a drugu ugradiš u kobilicu.


Je, a kao stanicu koristiš Krautkramer USM35X sa sondom Z4NB5. :D

Odg: Pozicija antena na 2,4 GHz?

Reply #13
Jel bi išlo s USN60? Mislim zbog frekvencije i dometa ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG