Skip to main content

Topic: pomoc oko izrade modela od deprona (Read 1710 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pomoc oko izrade modela od deprona

Evo u planu je izrada nekog malog depronasa (maksimalno 120cm) evo nesto tipa: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1028141 s tim da bih ja jos dodao elerone na krilo. U obzir dolazi jos i neka malena jedrilica(max 1 metar) na rucni slep( sa spagom), koja ima 3kanala-repne komande i elerone. Ako netko ima kakav dobar free nacrt(plan) bio bih mu jako zahvalan.


Odg: pomoc oko izrade modela od deprona

Reply #2
Odlucio sam se za cub, ali bih jos dodao elerone.
Slagao bih  sa 1 servacom za elerone i valjda bih ga stavio u krilo, ali s obzirom da je to krilo profila kfm3(suplje)  neznam kako da slozim ojacanja za  servac. Pa ako netko ima ideju kako da to slozim nek se javi  :)

Odg: pomoc oko izrade modela od deprona

Reply #3
vidi sliku... ovako sam ja izveo i nije se pomaklo niti je krilo puklo..
izrežeš rupu skalpelom.. i paziš da bude uska.. da servo jedva zabiješ nutra.. nisam ga ni ljepio..


sretno !  ;)

usput, 120 cm ti je puno.. probaj se za početak poigrati s nečime od 70-80cm, tak da ti konstrukcija ostane što lakša..
i da sve skupa završiš sa nekim malim i laganim setupom.. motor od 25grama, mala 2sbaterija i tak to... I pazi na centar mase tijekom planiranja jer ga je poslije teško ispravit kad ga fulaš za 15cm..  ::)..

 

Odg: pomoc oko izrade modela od deprona

Reply #4
e hvala ti na ovoj slici, tako nesto sam i ja mislio.
Nije mi ovo prvi model pa necu slagat nesto od pola metra pa da ga ne vidim nakon 20 metara  :D
dovoljno je tih 44inch-a koliko je i u planu  >:(