Skip to main content

Topic: kupio esc (Read 2351 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kupio esc

dakle radi se o setup-u za čamac:
setup: esc je hobbyking-ov 50-65..... + turnigy inrunner b2445 2900kv .....+ lipo 2250 mah 25c i  IMAM JEDAN PROBLEMČEK

sve radi (NO LOAD) ali: mogu nafrljit i palicu i trimove do kraja al on svejedno polako ubrzava,kad dođe do tog nekog max ubrzavanja on ga vrti tim nekin konstantnim rpm-om neznam kojim nisam mjerio,onda moram spustiti palicu i natrag ju dingut da bi imao full gas (nešto malo veći rpm od onog kog max ubzavanja; sudeći po zvuku; nemam rpm mjerač pa....), ali i taj max gas mi zvući nekako sporo..... sudim po tome što je prije bio outrunner 1700 kv u setup-u pa je vrtio ko lud.....



ako se ne varam; trebalo bi programirat esc??? moguće je to izvesti nekak bez programske kartice????


e da i kod tog sprobavanja:pali gasi pali gasi pali gasi, koje je trajalo možda neku minutu motor je postao tako vruć da ga nisam mogao držati u ruci!!!!

NEED HELP.....krajem tjedna bi moralo biti porinuće a bojim se da mi opet ne izgori elektronika......

unaprijed hvala na preporukama....

LP danko


Odg: kupio esc

Reply #1
timing i throttle range.

za timing 99% imaš upute za skinuti na stranici proizvoda di si kupio pod 'files' tabom dole desno ispod cijene.
ako se da programirati uopće, onda jasno da ide i bez kartice, ali pazi na tonove,
jer lako možeš fulati u postavkama...


a za range: upali stanicu, daj gas do kraja,
spoji regler na batku, čekaj da preko motora odsvira prve tonove,
oduzmi gas,
to je to.


Odg: kupio esc

Reply #2
puno ti hvala!!!

Odg: kupio esc

Reply #3
ok to sve skužio programiranje..... prošao programiranje-isprobao sam sve osim cut down-a..... uglavno još uvijek laganini ubrzava do max...

sve napravio kak treba,isprogramiral,snimil itd itd itd.....

uglavnom sve sam natrag vratio kak je bilo jer mi niti jedna opcija nije pomogla........

a i motor se i dalje jako i jako brzo grije!!!!

može se još kaj probati napraviti???

Odg: kupio esc

Reply #4
jesi li provjerio spojeve izmedju esca i motora?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: kupio esc

Reply #5
?? pojasniš molim te?

Odg: kupio esc

Reply #6
cesto se cini da su konektori dobro nalemljeni na zice, a u stvari nisu. mislim da se to kod nas u klubu svakome dogodilo i simptomi su bili bas takvi da je motor polako ubrzavao, a kada bi se spustila palica gasa i ponovno naglo digla okretaji bi porasli, a ponekad bi se motor razvrtio kao da je sve u redu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: kupio esc

Reply #7
aha...ok budem provjeril..... a dal se možda i dešavalo da se motor jako brzo zagrijavalo zbog toga????

pogledal sam postove na HK i vidim da vele da se isti taj motor u modelu auta opče ne grije..... tak da mi je to malo sad čudno..... mislim on je kroz cca 30 sec vrući....

Odg: kupio esc

Reply #8
Quote
sve radi (NO LOAD)

što si spojio na motor?   ::)

nije dobro vrtit ga na prazno. ili prop od aviona pa u zrak ili propeler od broda pa u vodu...
esc ga ovako koči u nekim momentima ako radi u prazno pa i to može uzrokovati grijanje...

Odg: kupio esc

Reply #9
 ok hvala sutra budem sprobal staviti da duže radi pa da vidimo.....

Isuse......... skoro sam se ubil........ stavil 7x35 prop.......

hehe SKORO MI MOTOR IZLETEL IZ RUKE........zadnji čas spustil palicu...... mogu reči da ima snagu.......

močan je.....

 

Odg: kupio esc

Reply #10
ovak sad odokativno mislim da su konektori ok......

ali..... ja sam konektore s cca 5 cm žice skinuo sa reglera koji j izgorio i prilemio na krajeve žica od reglera...... moguće da sam napravio zajeb???