Skip to main content

Poll

NAJBOLJA STANICA CIJENA /KVALITETA ZA PREPORUČITI

  • Spectrum DX6
    4 (11.4%)
  • Spectrum DX7
    2 (5.7%)
  • Spectrum DX8
    0 (0%)
  • Futaba 6EXP
    3 (8.6%)
  • Futaba 7C
    1 (2.9%)
  • Graupner mx-16 8ch
    2 (5.7%)
  • Graupner mx-12 6ch
    0 (0%)
  • Turnigy 9X
    5 (14.3%)
  • JR DSX9 MK2
    0 (0%)
  • Multiplex SX Cockpit 7ch
    0 (0%)
  • Hitec Optic 6
    1 (2.9%)
  • Hitec Aurora 9
    14 (40%)
  • Multiplex Royal EVO Synth 9ch
    3 (8.6%)

Total Members Voted: 31

Topic: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI (Read 5214 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Koja je vaša preporuka s najboljim omjerom cijene i kvalitete za osobu koja ulazi u hobi ili ima nešto iskustva a traži stanicu koja će zadovljiti sve potrebe AERO; HELI; GLIDE?

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #1
HITEC AURORA 9

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #2
Molim samo glasovi gore:)

ok, ak preferiraš anonimnu anketu...
ali što ti vrijede samo glasovi kada mogu razni anonimusi glasati,
jer znam dosta aktivnih članova ovog foruma koji ne lete,
a koliko tek ima onih što nisu aktivni ni u zraku ni na forumu, nego samo lurkaju.... a svi tu mogu glasati...

i ti buš onda kupio tu stanicu??? na temelju ankete?
od ljudi koji ili kliknu da tebe zeznu iz dosade
ili kliknu na nekaj kaj bi sebi htjeli kupiti a u biti lete na nečem drugome, pa im eto ti istestiraj stanicu

pa nijedno ni drugo ti nije poželjno  :-\
već mišljenje ljudi koji imaju dotične stanice i doista lete s njima.  ;)

ja sam ti preporučio auroru jer sam s njom osobno izletio razne modele, što spore/brze, nitro/elektro, jedrilice, multirotore, početničke i one nepočetničke
a na livadi ekipa uredno ganja i heliće na njima.  i ona to sve uredno obavlja,

nisam čuo da je nekome model izletio iz dometa,
 fpv ne spominjem, tu je uvijek igra tko ima veći (ne p....k  :D, već domet: video ili stanica, )

upgradea se preko interneta s novim softwerom kad izađe, pa si stalno up-to-date. (bilo da se makne neki novo otkriveni bug, ili dobiješ nove funkcije)
ima memorije za hrpu modela, i sve se lako mijenja u trenu,
nema hodanja kroz beskrajne izbornike sa UP/DOWN, već klikneš prstom na ono kaj želiš  :)


 receiveri s telemetrijom nisu skupi, oko 300kn s garancijom i dostavom idući dan u Zg.

mislim da bi trebao tražiti takve preporuke, a ne anonimne  :)

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #3
Odabrao bih dvije iz popisa ponuđenih: Multiplex Cockpit SX i Hitec A9. Budući da nisi pobliže opisao kakvim bi modelima upravljao, i ovaj odabir je samo okviran.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #4
Ljudi, daj malo slobode i opustite se. Pa pustite da ljudi klikaju, kako ljudi ima više na ovom forumu koji imaju nekog pojma o stanicama nego onih koji nemaju, i recimo da me boli za one koji bi nekog zeznuli, nek se klika, čista da se vidi koja će isplivati najviše.
Ja sam svoje stanice kupio, i ne treba mi.

Ovo je čisto ideja, da se vidi koja recimo ima najviše simpatija, možda nekome u odluci i posluži jer se stalno vrte ista pitanja.
A što se tiče klikati bez veze da se nekog zaj***, vidiš meni nije ni palo na pamet, valjda zato jer ne rezoniram tako.

Iskreno, mislim da je dobra ideja a sada kaj će ljudi s tim....
Pišite i dolje obrazloženje onda...

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #5

i moj glas je za auroru 9
sve kako je Tomo rekao, na živo sam ju preko fpv testirao 1,5km i 600-800 u zrak, ne sjećam se točno kolko je tada bilo, niti jedan glitch, signal je lovila uredno, sve 5

na zemlji, čisto za test, preko 2km, mislim da je bilo oko 2200metara, dakle prijemnik na tlu, stanica na metar od tla

vozim na nju sve, jedino heliće nisam probao

programiranje stanice je jednostavno, nema gore dole po menijima, samo pikaš prstom
izbacuju update svako malo
imaš telemetriju bez posebnih dodataka (napon)
u prijemnike ide do 35V bez da ga skuriš - preko spc porta
dosta jednostavno bindanje
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #6
A Multiplex Royal Evo ili Pro nije ni navedena na listi?
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #7
A Multiplex Royal Evo ili Pro nije ni navedena na listi?
Riješeno ;D

Gledam u RCM&E Multiplex SX Cockpit 7ch u onoj vrišteće žutoj boji i stanica mi izgleda super. Evo mijenjam mišljenje o Multiplexu, nisam imao nikakvo loše , dapače, nego jednostavno nije mi ulazila u obzir kao stanica za neke normalne novce.

Ova s uključenim prijemnikom s telemetrije i 7 kanala je 240funti.

Da sada biram ponovo stanicu drugi igrači bi bili u igri.

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #8
Moriaty, onako ...bez da se naljutiš na mene, mislim da bi ova anketa trebala imati drugačiji Naslov.

Da bi dao iskren odgovor, trebao bi isprobati sve navedene stanice u anketi.  Zato nisam upisao svoj glas.

Ako se traži stanica za početnika, on sigurno nema iskustva ili vrlo malo pa ne može glasati nego prema simaptiji za neki brand.

Ako se pitaju oni sa iskustvom u ovom hobbyu, glasovi su opet prema vlastitom ukusu.

Evo ti i materijal za razmišljanje:
- ako pogledaš prijave za Eurotour F3j u Osijeku iz svibnja o.g., jedva 50% najiskusnijih modelara-letaća koristi 2,4 GHz ( pogleday flight matricu ovdje:  http://www.ak-osijek.hr/modelari/f3j_kup_osijeka_2011_WC_ET_BC_CC.doc )
Zašto je toliko nepoverenje najiskusnijih u Eu prema 2,4 , ne znam !
Isto tako, A9 se u zadnje vrijeme nametnula kao mainstream produkt za flyfrikove, no medju takmičarima se vidi jako rijetko, zašto  - opet ne znam !

Ako želiš pogledati koje stanice (i koje frekvencije koriste) najbolji letači u Eu, 19.VIII. u Bovecu (SLO) je Europsko prvenstvo F3J, a tu se leti opako daleko u uvjetima kada i nekoliko desetaka stanica radi zajedno, pa skokni i uvjeri se.

Ili, nešto bliže, 20.VIII. je Eurotour F3K (organizira MKZ, vjerojatno se bude letilo u Buševcu) pa pogledaj koje stanice imaju u rukama elitni letači koji su u stanju rukom baciti jedrilicu i na 60 metara visine !

To bi bilo to, ako misliš da sam ti 'zasro' anketu, slobodno reci, brišem post !  ;)

Damir


Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #9
Moriaty, onako ...bez da se naljutiš na mene, mislim da bi ova anketa trebala imati drugačiji Naslov.

Da bi dao iskren odgovor, trebao bi isprobati sve navedene stanice u anketi.  Zato nisam upisao svoj glas.

Ako se traži stanica za početnika, on sigurno nema iskustva ili vrlo malo pa ne može glasati nego prema simaptiji za neki brand.

Ako se pitaju oni sa iskustvom u ovom hobbyu, glasovi su opet prema vlastitom ukusu.

Evo ti i materijal za razmišljanje:
- ako pogledaš prijave za Eurotour F3j u Osijeku iz svibnja o.g., jedva 50% najiskusnijih modelara-letaća koristi 2,4 GHz ( pogleday flight matricu ovdje:  http://www.ak-osijek.hr/modelari/f3j_kup_osijeka_2011_WC_ET_BC_CC.doc )
Zašto je toliko nepoverenje najiskusnijih u Eu prema 2,4 , ne znam !
Isto tako, A9 se u zadnje vrijeme nametnula kao mainstream produkt za flyfrikove, no medju takmičarima se vidi jako rijetko, zašto  - opet ne znam !

Ako želiš pogledati koje stanice (i koje frekvencije koriste) najbolji letači u Eu, 19.VIII. u Bovecu (SLO) je Europsko prvenstvo F3J, a tu se leti opako daleko u uvjetima kada i nekoliko desetaka stanica radi zajedno, pa skokni i uvjeri se.

Ili, nešto bliže, 20.VIII. je Eurotour F3K (organizira MKZ, vjerojatno se bude letilo u Buševcu) pa pogledaj koje stanice imaju u rukama elitni letači koji su u stanju rukom baciti jedrilicu i na 60 metara visine !

To bi bilo to, ako misliš da sam ti 'zasro' anketu, slobodno reci, brišem post !  ;)

Damir

Anketa, kao tipa klikaj slobodno :) nema se tu kaj zas***

Tak svejedno, ja sam stavio anketu, ljudi nek klikaju, ko ima svoje mišljenje kakvo god o stanici , nek stavi.
Pa eto dio tvoga posta je valjda nekome pomogao.

Recimo ja prije kupovine stanice nisam baš znao ništa o Hitec Aurori, nakon ovog ću je pogledati detaljnije, znaći sugeriranje, a ne neki turbo točan test.
Smjernice.

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #10
Samo ču napisati da je Hitec Aurora 9 ono što svi trebaju imati  ;D
svaka čast :)

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #11
Budući da se pitanje odnosi na "ulazak u hobi", definitivno "Turni Gi 9 puta", jer kao početnik sigurno neće nitko letit jotice ili neke kompliciranije modele, nego trainere i slično (depronce, zagije... da ne nabrajam).
Kasnije kad se čovjek upusti ozbiljnije u taj hobi, ako mu bude išlo i ako mu se svidi, te naravno ako bude imao dosta krznenih životinjica, onda može uzeti i neku bolju stanicu, a ovu prodati.
Mnogi zagovaraju Auroru,Graupnera,  neki Spektruma...svatko ima svog favorita u ovisnosti kojim tipom letjelica se bavi.
Ali netko se s tim zbilja želi baviti samo kao hobi za opuštanje, što se kaže, sebi za dušu, a ne može si priuštiti financijski visokokvalitetnu opremu.
Meni nema smisla imati stanicu koja je skupa,s 10 ili 12 kanala, a s njom letit depronca od 200 kn u kojem su motor i 2 serva.
Kao i sve u životu , počinje se s malim koracima da bi se dostiglo savršenstvo  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: NAJBOLJA STANICA ZA PREPORUČITI

Reply #12
ja koristim mx 12 i jedino joj zamjeram sto je 35 mhz i sto nema timer. sada je vec stara raga, ali kad sam je uzimao bila je ok i do sada nisam niti pomisljao uzeti drugu.

svatko kupuje po svojim mogucnostima, a posto me ova stanica dobro sluzi (osim sto je 35 mhz i u zadnje vrijeme imam problema sa smetnjama) i nemam para na razbacivanje ne vidim svrhu ulagati 500 eura u nesto sto mi ne treba i sto mi nece podici zadovoljstvo u letenju. radje te novce ulozim u modele, ali daleko od toga da ne bi volio imati auroru.
struja zakon, nitro USTAV