Skip to main content

Topic: Trebam pomoc (Read 3750 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Trebam pomoc

Reply #1
bok!

ja sam ti uzimao ove:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5302

rupa je mislim veća od 6mmm, ali zato imaš ove adaptere - prvo na osovinu staviš adapter, pa na njega staviš spiner - čvrsto je, kad se stegne maticom nema excentra, ništa ne "radi"....meni se čine malo teži nego što bi mogli biti, ali su zato jako čvrsti (testirano s nekih 30m visine, ateriranje ravno na spiner, puknuo samo prop)...

Ne znam jesi kad imao nitro motor, ali pazi kad stavljaš spiner i prop da ti prop bude u vodoravnom položaju kad je motor "labav" (tj. kad klip nije u kompresiji) - kad u zraku ugasiš motor, onda će ti se prop postaviti u vodoravni položaj (kompresija motora će glumit "kočnicu"), pa ga nećeš otkinuti pri slijetanju.

T.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Trebam pomoc

Reply #2
eh, nisam ni ja znao, meni je trebalo par slomljenih propova i savjet od Zac1970-a.... :) I eto, od onda nisam slomio nijednog....
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7


Odg: Trebam pomoc

Reply #4
I meni je ZAC   pomogao ?????

kako me ON Kritikovao, uh to nije jos nitko !

Ali ZAC je ZAC i to je dobro !

Odg: Trebam pomoc

Reply #5
kako me ON Kritikovao, uh to nije jos nitko !
Kaj je Iwek? Još si ranjen.
Kad pišeš kak se LiPo može puniti bez balansiranja. U nekim slučajevima je to i moguće uz odgovarajuću opremu no sigurno nije pametno.
Kako najviše informacija sa ovakvih mjesta gutataju početnici ostajem pri tome da tvoja senzacionalistička objava nije bila ok.
Jer bi nekom palo na pamet da može običnim adapretom napuniti LiPo baterije pa spaliti garažu.
A dečki vama hvala na pohvalama, kolike bi ja trbao nabrojati koji su meni pomogli, za to bi trebala nova tema :)
I Iweka sam pitao par puta za savjet nevezano uz modelarstvo, zna Iwek svašta i nije loš samo nespretno barata riječima.

Odg: Trebam pomoc

Reply #6
Koliko je LiPO unio revolucije u modelarstvo, toliko je opasan....pročitajte malo ovaj thread - ljudi su ostajali bez garaža, automobila.....Kad sam ovo pročitao, prvo što sam napravio jest naručio 5 LiPo Safe vreća....

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?s=&threadid=209187

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Trebam pomoc

Reply #7
Koliko je LiPO unio revolucije u modelarstvo, toliko je opasan....pročitajte malo ovaj thread - ljudi su ostajali bez garaža, automobila.....Kad sam ovo pročitao, prvo što sam napravio jest naručio 5 LiPo Safe vreća....

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?s=&threadid=209187

Tomislav.

Ja ih drzim u Metalnoj Kutiji,
inace osim sto sam citao u Krugu Modelara u kome se krecem ranije u Njemackoj i sada ovdje NISTA se nije desilo ALI Vrag ne spava !

ZAC u pravu si ALI i ja,
Poz

Odg: Trebam pomoc

Reply #8
kako me ON Kritikovao, uh to nije jos nitko !
Kaj je Iwek? Još si ranjen.
Kad pišeš kak se LiPo može puniti bez balansiranja. U nekim slučajevima je to i moguće uz odgovarajuću opremu no sigurno nije pametno.
Kako najviše informacija sa ovakvih mjesta gutataju početnici ostajem pri tome da tvoja senzacionalistička objava nije bila ok.
Jer bi nekom palo na pamet da može običnim adapretom napuniti LiPo baterije pa spaliti garažu.
A dečki vama hvala na pohvalama, kolike bi ja trbao nabrojati koji su meni pomogli, za to bi trebala nova tema :)
I Iweka sam pitao par puta za savjet nevezano uz modelarstvo, zna Iwek svašta i nije loš samo nespretno barata riječima.


ZAC
ova kombinacija za punjene LiPo je potpuno bezopasna i provjerena,
ja imam Balanser ali veoma cesto koristim ovu Kombinaciju za punjene LiPo,OVAKO !

 

Odg: Trebam pomoc

Reply #9
kako me ON Kritikovao, uh to nije jos nitko !
Kaj je Iwek? Još si ranjen.
Kad pišeš kak se LiPo može puniti bez balansiranja. U nekim slučajevima je to i moguće uz odgovarajuću opremu no sigurno nije pametno.
Kako najviše informacija sa ovakvih mjesta gutataju početnici ostajem pri tome da tvoja senzacionalistička objava nije bila ok.
Jer bi nekom palo na pamet da može običnim adapretom napuniti LiPo baterije pa spaliti garažu.
A dečki vama hvala na pohvalama, kolike bi ja trbao nabrojati koji su meni pomogli, za to bi trebala nova tema :)
I Iweka sam pitao par puta za savjet nevezano uz modelarstvo, zna Iwek svašta i nije loš samo nespretno barata riječima.


ZAC
ova kombinacija za punjene LiPo je potpuno bezopasna i provjerena,
ja imam Balanser ali veoma cesto koristim ovu Kombinaciju za punjene LiPo,OVAKO !

Iwek nebi otvarao staru temu. Nema smisla.
Postoje punjači koji pune svaku čeliju posebno jel je to taj ne zanima me.
Otvori novu temu pa objasni detaljno na koji način sa kolio struje puni i sve ostale detalje.