Skip to main content

Topic: ugradnja prekidača (Read 3102 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ugradnja prekidača

Imam ESC bez priključnih žica za prekidac.
Je li moguće spojiti slabostrujni prekidač negdje drugdje (npr. izmedju prijemnika i ESC-a), a da stvar dobro radi?

Kako će se ponašati motor bez da ESC dobiva signal iz prijemnika?

U uputama za ESC pise da se u slucaju gubitka signala u trajanju od 1 sec. gas smanjuje, a nakon 2 sec. motor zaustavlja, pa pretpostavljam da se u slucaju da motor uopce ne radi kad prebacim prekidac na OFF ne moze kasnije sam pokrenuti.
Ili ipak postoji "splet okolnosti" kad moze?

Koliko trosi ESC kad je pod naponom?

Ili je bolje staviti jakostrujni prekidac izmedju baterije i ESC-a?

Odg: ugradnja prekidača

Reply #1
Ne, nece se ESC ni pokrenuti bez signala.
A zasto bi stavljao prekidace?
A nejde ni prekidac izmedju batke i reglera....
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: ugradnja prekidača

Reply #2
Pa može bez problema jedan ovakav staviti, ima ih raznih snaga :) [attachimg=1]
 

Odg: ugradnja prekidača

Reply #3
Aj' da upadnem.
A zašto ne prekidač između ESC-a i baterije?
Ja ga stavim (koristim klik-klak prekidače kakvi se nalaze na recimo PC napajanjima).
Isključim prekidač, postavim bateriju, sve pospajam, uključim, probam, isključim, sačekam svoj red za letenje, izađem na livadu samo opalim prekidač i idem gore.
Da će sam da se prebaci u letu, nema šanse, čak je i rukom ga skoro problem prebaciti.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

 

Odg: ugradnja prekidača

Reply #4
Ostavi se te prakse, taj tip prekidača iz PC-a podnosi struje do max. 10A,
a nekima toliko samo BEC daje.
Za naše struje bi stvarno trebao prekidač onaj gore ili neki elektronički naprimjer
http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CCAQFjAB&url=http%3A%2F%2Fnsskn.narod.ru%2Fpwmheadlamp%2FBTS555.pdf&rct=j&q=bts555%20datasheet&ei=4KUkTu-SMtDu-gaUkK2hAw&usg=AFQjCNHhIyrIDfTjAi5rV_C8ccf12d5PWA
gdje malim strujama upravljaš velikim, ali mislim da nam je to sve nepotrebno(jedino je dobro što gornji možeš upaliti i nogom ;) )