Skip to main content

Topic: Turnigy nanotech napuhane batke?? (Read 9870 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #30
Potvrđujem da nano nisu niš posebno a nikako onakve kakvima ih opisuju.
Testiranja su napravila svoje i mogu reći samo ... ispod prosjeka.

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #31
Obično se misli da LiPO batke napuhuje prevelika stuja pražnjenja i povišena temperatura članka: meni se baš dugodilo suprotno, lagana struja pražnjenja, cca 50-tak mA i jedno tjedan dana na jablanu pri temperaturama ispod nule, događaj je opisan i oslikan ovdje: http://www.flyfreak.net/mjesta-za-letenje/zagi-%28lesi%29-se-vratio-kuci/

Kupio sam ove dvije zajedno i podjednako ih koristio, ova napuhana je 'zimovala na jablanu'. Nanošit !

Damir


Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #32
daj ju ispuši malo pa kapni CA da ne curi sok van  ;D


Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #33
Voltaža baterija nakon spustanja se oporavi ne znam koliko ali se digne .
Ta baterija je za heli najvjerojatnije papa . Voltaža se ne mjeri nego kapacitet , previše trošiš i zato ti se batke napuhuju.
Za istu watažu bateriji na kraju pada napon , čega onda proba dat regleru STRUJE .
Nemreš u bocu od litre natrpat 1.2 l , po svemu kaj pišeš mislim da krivo određuješ vrijeme letenja , iz te batke si izvukao 540 mA više od preporučenog.
poz

OK sad sam zbunjen.

Naime zar ESC koji upravlja baterijama od npr 3 čelije ima postavljen cut off na 3.3V (neki na 3.0, ili na više njih). Znači Lipo baterija ne bi trebala ići ispod toga.

Ako baterija može izdržati spuštanje čelija na npr. 3.5V zar nije onda svejedno koliko sam mAh izvukao VEĆ da sam se vozio sve dok baterije nisu došle do 3.5V i tada sam ih promijenio?

ILI stvarno moram znači potrošiti 2200mAh ili manje od toga da bi sve bilo ok, bez obzira na to koliko je Volti koja čelija? I to mogu napraviti tek onda kada budem punio bateriju?

>To mi stvarno nije logično. Tipa kad kupiš kit helikopter nemaš ništa od te aparature i jedino što sprečava da bateriju previše isprazniš je ESC cut off. Tipa dobio si punjač koji nema display i jednu bateriju a kamoli kakav watt/volt metar.

Molim pojašnjenje.
Pozdrav ,
Sr kaj se prije nisam javio ali sam  imao maleraj tak da mi se nije niti palio komp.

Niti jedna marka baterija neče izdržati takav tretman kakav si mi opisao da im pružaš .
Zlatno je pravilo da se baterije prazne do 80% kapaciteta i balansiraju s punjačem koji to može odraditi, ako češ se toga pridržavati sve če biti OK sa svim batkama. Ja sam ubio dva paketa hiperionki na 500tki samo zato kaj nisam tako radio.
Jako je teško tu napisati kako i zašto, sve bi bilo puno lakše da jednom dojdeš dok smo svi na livadi pa da pokupiš neke savjete , naravno ako misliš da su dobri.
Imaš jako puno pitanja i da samo na njih odgovaram predugo bi trajalo a to je 10min razgovora na livadi.
Pozdrav i nadam se skorom susretu na letenju.
Simpi
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #34
Imam par praznih batki od prošli put. Sjećam se koliko su bile V kad sam ih izvadio iz helija. Danas budem punio (balans kao uvijek) i budem pogledao koliko će ih napuniti.

Hvala na savjetima.

Kad skupim vremena dolazim Simpi

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #35
Čisto radi informacije, napunio sam baterije sve su napunjene s između 1750-2050mAh.
Sve su 2200mAh.

Još ih nisam ponovno trošio nisam imao prilike na istom heliću ali na drugom 450PRo nisu bile napuhnute, samo dvije jako malo.

No radih remont na 450MT i primjetio sam da je na motoru jednostavno nestala mala plosnata kopčica koja dolazi na vrh osovine koja drži osovinu na mejstu da ne ide gore dolje. jednostavno je nema. Ne kužim kako je to moglo nestati.

I motor je radio gore dolje par milimetara, i pri večim okretajima je imao heli malo čudan zvuk. Sada sam ga samo na heli test stalku isprobao, nema tog zvuka koliko čujem teško ga je primjetiti, ali sam ga zavrtio na 95% prema 65% gasa na koliko sam ga vozio zadnji put. I ESC je hladan kao i motor. Prije se ESC zagrijao a motor dosta. Tako da mi je sumnja pala na motor koji je gutao previše ampera pa od tuda možda napuhane baterije. Motor je Turnigy E500 i 11T pinion.

Moram probati danas da potvrdim sumnje.

Promjenio sam swashplate, glavnu osovinu i glavni zupčanik samo da otkrijem koji je uzrok zvuka. Stavio sam i karbonske elise samo da se riješim tog zvuka. Dobro, swash sam tako i tako mislio zamjeniti ima već gro sati rada i postao je nekak klimav oko osovine.

Znači baterije izgleda jesam malo preispraznio, kako koju, budem to sada po uputstvima izmjerio, potrošnju/punjenje i obratio pozornost na to.  A nadam se da je i ovo s motorom tome pripomoglo jer sad je riješeno, stavio sam novi isti motor a ovaj drugi čeka tu "kopčicu-pločicu" (kao podložna pločica, samo izrezana s jedne strane, ne znam stručni termin ;)).
Usput jel netko zna gdje to nabaviti?

Sada me baš zanima rezultat helija i ponašanja baterija.



Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #36
ako mislip na: C Clip
http://www.google.hr/search?q=c+clip&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=1680&bih=831

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6271

[attachimg=1]
[attachimg=2]


ima u npr. bauhausu di su vijci i šarafi...
u maloj kutijici oko 15ak komada, kombinacija raznih veličina, pa baci oko

vjerojatno onda nekom logikom i u ostalim specijaliziranim dućanima s vijcima po gradu...

edit: ako nije vatra, za 10 dana  dostave, po 1$ za 10komada...

3.17mm  http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=192&productname=
4mm  http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=191&productname=
5mm http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=540&productname=

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #37
Tako da mi je sumnja pala na motor koji je gutao previše ampera pa od tuda možda napuhane baterije. Motor je Turnigy E500 i 11T pinion.




Imam isti problem sa istim motorom , nema sta nisam probavao ali Mistery ESC 40A se nenormalno grije bez obzira na rezim letenja.
Probao sam i  Turnigy 60A ESC, motor opet bude vruc a regler topao.
Narucio sam ovaj motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9257
pa cu vidjet kakva ce situacija bit..

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #38
Imao sam E500 s Turnigy plush 60A. Sve super ESC uvijek hladan(skurio sam ga krivo ukopčavši batku :'() i motor lagano topal, s 11T pinionom.

Imam H40A s Hobby Kinga i ne grije se jako, bude topal na dodir, čak i nakon 7-8 baterija. Typhoon je super imam ga na 450PRo s 13T pinionom i ludo radi!

C clip da nisam znao termin.

Bed je što sam danas 2x(dvaput) bio u Bauhausu ;) E da sam ranije pročitao ovo.

Hvala Tomislav na infu.

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #39
Znači stari ima Cessnu s hobbykinga, motor CF2812 1400kv Brushless outrunner, 20A ESC i Zippy 3S 1300 mAh baterije.
Ak sam dobro shvatio te fore s LiPom, smjele bi se dischargeati do cca 120 mAh (konkretno te od 1300)? S koliko minuta leta da počnemo? 4-5? Više?
MAK Zapad

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #40
UPDATE:

Prošli sam put punio batke i punjenje je bilo na nekima čak do 2050mah.

stavio sam batke na test, letio po 6 minuta točno.
Stavio puniti i napunile su se 1650-1900mah.
Nakon ponovnog letenja , sve su bile puno hladnije, nanotech su bile čak skoro pa hladne, neke malo tople i jedva vidljivo napuhane, osim jedne koja se napuhnula dosta.  Nemam pojma što da radim s njom, što se može dogoditi s njom?
Nakon 10 minuta je normalna. Napuni se normalno , istina ona je opet bila malo preispražnjena, označio sam je pa je ne budem više letio 6 minuta, ako je budem uopće korisitio.

Znači koliko se brinem o baterijama , toliko budu trajale.

Nadam se da će mi ovaj set koji imam za 450 još neko vrijeme trajati, nekak mi se ne kupuju nove sada.


Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #41
pozz svima , ja bi trebao bateriju Nano-Tech 3000mAh 4S 14.8v 25C-50C Rc pa ako mi netko moze reci gdje da kupim to , mislim dali ima u hrvatskoj ili moram narucivat iz neke druge drzave. hvala na odgovoru. pozz :)

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #42
pozz svima , ja bi trebao bateriju Nano-Tech 3000mAh 4S 14.8v 25C-50C Rc pa ako mi netko moze reci gdje da kupim to , mislim dali ima u hrvatskoj ili moram narucivat iz neke druge drzave. hvala na odgovoru. pozz :)

Nema u Hrvatskoj. Ne bi ti preporučio da kupiš nano-shit baterije, rađe kupi rhino ili zippice na hobby kingu. Ima u Sloveniji Gens-Ace ali one su dosta skuplje.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #43
hvala na odgovoru. jos samo jedno , ja sam amater u ovome pa ako mozes molim te preporucit mi neku od zippy baterija al da je ista ko i ova koju trazim od nano techa . ja se izvinjavam al tek ulazim u ovo pa ne razumijem se u to  :-[ . hvala na pomoci . pozz

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #44
Hobby king je mjesto gdje se kupuju najčešće te baterije.
Potvrđujem nano tech ništa posebno osim šareni artikl, lijep kao slika.

U startu ok, no nakon određenog vremena ostale batke Rhino, Thunderpower, pa čak i pokoja turnigy su je prešišale.

Imaš ovo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/lithium_polymer_battery_configuration.asp

pa samo gore si pomakni slidere i postavke koje trebaš pa će ti izbaciti batke koje su u tom rangu (specifikacijama).