Skip to main content

Topic: Da li je netko za dogfight? (Read 14322 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #30
<U bauhausu, ali ne budem više.
Pod rukom je čvrsto, i ne puca kad ga savineš tako kao izoflor, već se prije malo savine, pa pukne ;)
Uzeo sam ga jer je cijena bila neka ok , no nakon dugog reda na blagaji skužio sam da je bitno drugačija, ali sam uzeo ga da vidim. No za tu cijenu nisam siguran. mislim da je bilo 100 i nešto kuna paket. A izofloor je 70-80 i mislim da ga ima više.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #31
Dobar rad nema što vidim lijepo se sve poklapa.....
A ožičenje se da i naknadno provesti, kad u startu nemam sve pri ruci...
U trup stvarno ne treba ništa ubacivati jer kad se sve pospoji sasvim dovoljno je čvrst...
osim naravno u nos ubaciti malo špera za učvršćenje motora.
Ja sam za kompletno ljepljenje koristio bison za drvo ili ti drvofix...
Pa me baš zato interesira tvoja konačna težina tako da usporedim ....


Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #32
Ja sam ipak u BF-a trebao staviti nesto sto ce ga ukrutiti na savijanje po srani, ali nisam.
Iako je lijepljen PU ljepilom, ima dosta "hoda" u samom trupu. Komad letvice ili nesto slicno bi rijesio to.
Ali stavicu na sledecem kojeg cu praviti kad ovog slomim, do tada ....
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #33
Ja sam ipak u BF-a trebao staviti nesto sto ce ga ukrutiti na savijanje po srani, ali nisam.
Iako je lijepljen PU ljepilom, ima dosta "hoda" u samom trupu. Komad letvice ili nesto slicno bi rijesio to.
Ali stavicu na sledecem kojeg cu praviti kad ovog slomim, do tada ....
Stavi s vanjske strane, obje neki cf, letvice nije bitna debljina. Već da se dobro zaljepi. Ako budu fiksne na mjestu djelovati će kao spreg i nema šanse da se uvija po toj ravnini. Staviš još jednu s donje strane i to je to.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #34
Na ovaj koji sad maltretiram nisam stavio nista, ali na sledeci ide smreka 5x5mm kroz centralni sloj.
Nece se vidjeti, odradice posao. Smreka zato sto nemam karbona ni u tragovima.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #35
 :D nemam ni ja karbona a shiping skup i preskup ( karbon jeftin)
osobno mi se trup čini sasvim dovoljno krut.. ali to budemo vidjeli kroz 7 dana(možda i nije)
ali dobro obrađena smreka ili još bolje lipova letvica ili balsa 5mm debljine ne bude nabacila previše težine a dovoljno ukruti...
ili napraviti kombinaciju od avio špera .. to odradim sa sljedećim modelom jer sad imam mogućnost uspoređivati težinu sa prethodnim...

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #36
Ja nisam ništa isto stavio. Imam karbona ali eto bio sam lijen napraviti utor. Ali budući da je avion kratak fuse je dosta čvrst, a još s krilima bude super.
Do prvog leta..... ;)

Mislio sam ga danas dovršiti ali eto.... Tko prvi poleti obavezno komentare.

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #37
Moj je napravljen ružno, spartanski i bez estetske kvalitete, tak da ga za potrebe testiranja mogu zabit vertikalno u zemlju ak treba  :D :D :D
Eh da, moram onda odmah drugog počet rezat  :D
MAK Zapad

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #38
pa s tom futabom bude letio sam od sebe.
E daj mi reci dobiješ training cord s futabom?
Jel se može spojiti moja s tvojom?

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #39
pa s tom futabom bude letio sam od sebe.
E daj mi reci dobiješ training cord s futabom?
Jel se može spojiti moja s tvojom?

Ma možeš imat ne znam kakvu, sam nebu letio  :D
Ne, ne dobiješ, ali mogu se tvoja i moja spojit bez bedare ;)
MAK Zapad

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #40
:D nemam ni ja karbona a shiping skup i preskup ( karbon jeftin)
Tako je to kad se niste na vrijeme uključili za grupnu nabavu karbona s HK-a :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #42
Zero je napokon izrezan i poljepljen, a sad kreće 100 pitanja, budući da sam totalni  početnik a ovo mi je prvi model nemojte se smijat  8)

1. kada izrežem pomične dijelove krila čime i kako ih povezati?
2. koji se materijal stavlja za učvrstiti motor i di ga nabaviti?
3. u krilo i avion nisam stavio ojačanje, hoće li to šljakati?
 to je to za sada, sljedećih 97 pitanja kreće uskoro  ;D

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #43
1. Možeš ih povezati onom medicinskom trakom (tj. medicinskim selotejpom)
2. Materijal za učvrstiti ti je aviošper (svugdje gdje na nacrtu piše ply - to je šper)
3. Trebalo bi, ali ne bi bilo loše barem malo ojačati krilo širokom samoljepljivom trakom za pakiranje
MAK Zapad

Odg: Da li je netko za dogfight?

Reply #44
Evo napokon stiglo sve što treba i gotovo spremno samo da se ulovi koji lijep dan pa to potriješčamo  :D