Skip to main content

Topic: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ? (Read 2340 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Dečki trebam pomoć oko ESC : http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=500&productname=

Ukratko, problem je kada ugasim stanicu motor se poćinje vrtiti u punoj brzini...?
Inaće taj ESC radi sve OK (imam ga na Zagi-ju) samo nesmijem isljućiti stanicu prije nego iskljućim bateriju u avijunu jer motor poludi !

Doktori...imali spasa mome malom...?

Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #1
Pa kaj nije normalono da prvo ugasiš model a onda stanicu?
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #2
Programiraj na prijemniku failsafe  tako da isključi motor. Zamisli da ti pukne veza dok model leti, pod punim gasom bi....
Damir

Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #3
mene su naucili da prvo gasim model pa onda stanicu NIKAD stanicu pa model
tako radim i zasad nijedan od 4 modela nije popizdio


Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #5
Dečki hvala vam na savjetima, (nisam početnik) ali jedino je Diogen shvatio u čemu je problem !

Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #6
Ja sam helikopteraš pa gašenje motora u fail safe-u baš i nije opcija već sve postavke u nulu i nadati se da če se veza vratiti prije nego kasnije.
A kako ti nisi početnik ,   čega sam ja svestan bilo bi dobro da i pitanje postaviš na takav način jer nažalost nemam kristanu kuglu niti sam u rodu s vidovitim milanom
da mogu isčitati kaj si ti u stvari pitao  :) .
Kaj se tiče gospona Diogena stari lisac je još jednom pokazao vrhunsko poznavanje tarota  :)
Pozdrav 
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #7
evo testirao sad i kad ugasim stanicu nista se ne pocinje vrtit (dx7)
izgleda da je po defaultu namjesteno ako dode do prekida veze da se motor zaustavlja

Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #8
Kaj se tiče gospona Diogena stari lisac je još jednom pokazao vrhunsko poznavanje tarota  :)
.. ne poznajem tarot i općenito odjebavam takve stvari : ''Valjda od rođenja patim od kroničnog manjka čakri...''  :D

Molim vas, gospodo, jedan usrani ESC nije vrijedan natezanja ovdje na forumu... ako radi - voziš ga, ako ne, onda leti ali u kantu za smeće.

Damir

 

Odg: RC Timer ESC 40A V2- Poludi kad iskljućim Tx ?

Reply #9
Daa naravno da nije
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu