Skip to main content

Topic: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje... (Read 23366 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #15
znači za jedno 5-6 god mig  :(
pa adj njega prije zagija i jedralke  ;)

Tomi,
zelje su jedno a uvjeti diriguju ovako kako moze biti,
Garazu sam preuredio u Radionicu,Grijanje,Klima,Izolacija,Nova zastakljena Vrata,Prozori,nabava par neophodnih Masina,Uredjaj za usisavanje Prasine sa njih,i , i ,
sve to iziskuje vremena a uporedo unutarnje preuredjenje u Kuci,

a MIG je veliki Zalogaj,gradit cu ga tako da mogu nakon uradjivanja Formi za laminiranje mogu da ga letim a kako se uglavnom svi orijentiraju na Elektro letenje a sto je meni kratko i ne bas sigurno letenje od samp par minuta to idem na SUS,kod ovoga raspona vjerovatno cu i Turbinu trebati da uradim sam u Aluminiju,
sada sam tako daleko da mogu da se drzim ovoga rasporeda i Termojedraljka je vec u radu kako bih mogao sto prije da termikarim.
to je sada Radiona SNOVA, najpre stvoriti odgovarajuce uvjete,tako sam do sada radio.
Pozz, iv

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #16
Koliko godina imate sada?

jer za 5-6 godina krenuti u izradu Miga, pa onda i izradu vlastite turbine, tj i alata za izradu istih u odljevima voska i čega sve ne....
tempom kojim se rade dosadašnji projekti, ja mislim da maiden za 12-15 godina ne gine.

bez namjere da ikoga povrijedim, ali mislim da ako je vrijeme za turbine, to je onda sada, u vašim zrelim godinama,
a vrijeme za jedrilice ostavite za starost. 
refleksi, vid, živci i tako to.

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #17
Damire,

Horizontalac za Jedrilicu-termicarku,
Raspon 600 mm
Dubina 150 mm
ne presvucen 24gr,

mogao sam usparati 3 max, 4 gr  ali sam isao na vecu cvrstocu,
kazi, je li tezak ili PREtezak,

Pozz, Iv
Zaista nije puno za 9 dm2 površine: kada se presvuće sa folijom klase 35 gr/m2, težina će preći 30 gr + još malo za pante i kormila. Za dobrog termičara najvažniji početni parametar je težina.

Damir

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #18
Koliko godina imate sada?

a vrijeme za jedrilice ostavite za starost. 
refleksi, vid, živci i tako to.

Ako budem u njegovim godinama uopče letio s nečime, biti ču sretan, a kamoli da idem na izradu fanskog modela! Respekt svakome tko u tim godinama vidi model i može letjeti rc, znam da ima takvih ljudi, ali na žalost vrlo malo, il ne vide il su reflexi otišli!

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #19
Ako budem u njegovim godinama uopče letio s nečime, biti ču sretan, a kamoli da idem na izradu fanskog modela! Respekt svakome tko u tim godinama vidi model i može letjeti rc, znam da ima takvih ljudi, ali na žalost vrlo malo, il ne vide il su reflexi otišli!
Zanimljiva konstatacija; no mogu ti potvrditi da znam izvjestan broj modelara RC letaća u 'lijepim godinama' koji sasvim dobro lete i to vrlo dobre modele.
Najveći problem im je rad sa ovim modernim RC-uređajima: novije generacije elektronike omogućavaju nebrojene kombinacije ,mix-eve, expo, DR, CS, CPPM , điđe-miđe .... a da ne spominjem telemetriju, što kod smislenog korištenja ipak poboljšava učinak leta RC modela.

Sa druge strane imaš vrlo mlade RC letaće iz 'IT generacije' koji blago rećeno nemaju pojma o letenju i funkcioniranju modela zrakoplova, ali zato im nije problem funkcioniranje ove elektronike.

Onako odokativno 2/3 aktivnih  frikova 'otaljava' RC letenje kako-tako, a među preostalima nalaze se i totalni 'tulipani' kao i jedna mala grupa letaća svjetske klase. To je sve skupa čak i dobro, jer smo malen narod i malena zajednica, pa ipak se medju nama nađe ljudi za koje se pitaš: kako im je to uspjelo izvesti !  ;)

Među ovim 'tulipanima', osim naravno normalnih ljudi kojima jednostavno RC ne leži , nađe se i ego-t(r)ipova koji su jedino dobri za izbjegavanje; ne možeš im ništa reči ni u dobroj namjeri, jednostavno njima prije odgovara 'Pliva-zdravlje.hr' ... :D

E, da netko ne pomisli: sebe ne ubrajam u vrhunske letaće, uostalom piše mi u avataru da sam jubito-pilot i lajbek....

Wish you thermals ,

Damir

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #20
Ma,je Damire,tak sam napisao s obzirom da sam jos u depri jer mi je prije tjedan dana umro kum a imao je 37g, znam da treba gledati svjetliju stranu zivota,al kad vidis da ljudi tak mladi odlaze,pogodi te to,i zamislis se!

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #21
Ma,je Damire,tak sam napisao s obzirom da sam jos u depri jer mi je prije tjedan dana umro kum a imao je 37g, znam da treba gledati svjetliju stranu zivota,al kad vidis da ljudi tak mladi odlaze,pogodi te to,i zamislis se!
Nisde, žao mi je što je došlo do takvog ishoda,..... nadam se da će ti bavljenje zrakoplovnim modelarstvom pomoći da otjeraš crne misli. Uostalom to nam je hobi, a tebi i posao i hobi.

Damir

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #22
Njemci imaju dobru Izreku koja za mene vazi kada je Modelarstvo u pitanju,

Za mene je RC Uredjaj samo "Mittel zum Zweck" !

 sto bi znacilo, zahvaljujuci elektronici mogu da letim Modele
dok kod vecine ovdje je obrnuto,
a letjeti mogu koristeci a i NE koristeci sve moguce kombinacije koje nude moderni RC uredjaji,
uostalom, zasto jednostavno ako moze i komplikovano,

Pozz, Iv

p.s.  Moje SAUCESCE  NISDE !

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #23
Hvala Ivane!
Da,nadam se da če nam svima bavljenje modelarstvom pomoči u riješavanju stresa,meni definitivno pomaže!

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #24
Ako budem u njegovim godinama uopče letio s nečime, biti ču sretan, a kamoli da idem na izradu fanskog modela! Respekt svakome tko u tim godinama vidi model i može letjeti rc, znam da ima takvih ljudi, ali na žalost vrlo malo, il ne vide il su reflexi otišli!
Zanimljiva konstatacija; no mogu ti potvrditi da znam izvjestan broj modelara RC letaća u 'lijepim godinama' koji sasvim dobro lete i to vrlo dobre modele.
Najveći problem im je rad sa ovim modernim RC-uređajima: novije generacije elektronike omogućavaju nebrojene kombinacije ,mix-eve, expo, DR, CS, CPPM , điđe-miđe .... a da ne spominjem telemetriju, što kod smislenog korištenja ipak poboljšava učinak leta RC modela.

Sa druge strane imaš vrlo mlade RC letaće iz 'IT generacije' koji blago rećeno nemaju pojma o letenju i funkcioniranju modela zrakoplova, ali zato im nije problem funkcioniranje ove elektronike.

Onako odokativno 2/3 aktivnih  frikova 'otaljava' RC letenje kako-tako, a među preostalima nalaze se i totalni 'tulipani' kao i jedna mala grupa letaća svjetske klase. To je sve skupa čak i dobro, jer smo malen narod i malena zajednica, pa ipak se medju nama nađe ljudi za koje se pitaš: kako im je to uspjelo izvesti !  ;)

Među ovim 'tulipanima', osim naravno normalnih ljudi kojima jednostavno RC ne leži , nađe se i ego-t(r)ipova koji su jedino dobri za izbjegavanje; ne možeš im ništa reči ni u dobroj namjeri, jednostavno njima prije odgovara 'Pliva-zdravlje.hr' ... :D

E, da netko ne pomisli: sebe ne ubrajam u vrhunske letaće, uostalom piše mi u avataru da sam jubito-pilot i lajbek....

Wish you thermals ,

Damir

Damire,
nisde je u pravu a kasnije pokusat cu da potkrijepim njegovo vidjenje,
dolazio je kod mene u Minhen, na zalost kasno, Radiona je bila skoro prazna,sve sto je bilo vrijedno je otislo osim hrpe modela i SVE od Balze, ni traga od ZAGI-ja ili slicno njemu,
pa cu odmah poslije ovoga jedrenjaka prionuti na Krilo ali po uzoru na Slobodno letece, ovaj puta Elektro Aku 700mA,
naravno Balza,
Poz, Iv

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #25
Mrak. To je baš po mom ukusu.



odmah poslije ovoga,
Letece Krilo, raspon 2m po sjecanju na 6 Modela koje sam sagradio prije 42 godine,
problem sa Profilom je rijesen Sigurd Isacson sam dobio iz "Inostranstva" (Srbija} Vojislav Stojkovic-zahvaljujem na pomoci.




Kojeg točno šveđana misliš koristiti za leteće krilo Iv?
Javi kak se ponaša u zraku  :) .

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #26
Mrak. To je baš po mom ukusu.



odmah poslije ovoga,
Letece Krilo, raspon 2m po sjecanju na 6 Modela koje sam sagradio prije 42 godine,
problem sa Profilom je rijesen Sigurd Isacson sam dobio iz "Inostranstva" (Srbija} Vojislav Stojkovic-zahvaljujem na pomoci.




Kojeg točno šveđana misliš koristiti za leteće krilo Iv?
Javi kak se ponaša u zraku  :) .



Ne razumijem OVO sa Svedjanin ?

mislis Profil za Krilo ?

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #27
Mrak. To je baš po mom ukusu.



odmah poslije ovoga,
Letece Krilo, raspon 2m po sjecanju na 6 Modela koje sam sagradio prije 42 godine,
problem sa Profilom je rijesen Sigurd Isacson sam dobio iz "Inostranstva" (Srbija} Vojislav Stojkovic-zahvaljujem na pomoci.




Kojeg točno šveđana misliš koristiti za leteće krilo Iv?
Javi kak se ponaša u zraku  :) .



Ne razumijem OVO sa Svedjanin ?

mislis Profil za Krilo ?

Da mislim na profil ( pa kaj nije autor šveđan? )

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #28
Mrak. To je baš po mom ukusu.



odmah poslije ovoga,
Letece Krilo, raspon 2m po sjecanju na 6 Modela koje sam sagradio prije 42 godine,
problem sa Profilom je rijesen Sigurd Isacson sam dobio iz "Inostranstva" (Srbija} Vojislav Stojkovic-zahvaljujem na pomoci.




Kojeg točno šveđana misliš koristiti za leteće krilo Iv?
Javi kak se ponaša u zraku  :) .



Ne razumijem OVO sa Svedjanin ?

mislis Profil za Krilo ?

Da mislim na profil ( pa kaj nije autor šveđan? )

jeste,stavit cu ga poslije podne !
Pozz, Iv

Odg: Iwek me zamolio da objavim ovu sliku samogradnje...

Reply #29


Evo tu je kako kazes "Svedjanin"
nista narocito,imao sam ga na svim mojim Krilima,pogodan je zbog veoma malog Radiusa Nosa i kako mu je Nos prilicno podignut a sto ga cini probojnim kao i dobrim u planiranju a sto je za mene bitno,
Moja Krila nisam Vitoperio Geometrijski a niti Aerodinamicki,imao sam na krajevima Uske koje su imale negativan Ugao cime sam nadoknadio jedno od ova dva gore navedena,
kasnije vise,
pozz, iv