Skip to main content

Topic: Nedoumica (Read 6993 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nedoumica

Reply #15
Imaš pravo, svaka čast svemu tome (ja sam potpuno zaboravio na te profilce), samo vidim da čovjek traži nešto što liči na avion :) Tako da mi oni nisu ni pali na pamet
A nećemo sad i tu gurat depron....  ::)

istina, ali ti lijepi avioni se krasno raspadaju, a on bas pikira na visoko sposobne koji zavrse u podu taj cas :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Nedoumica

Reply #16
Imaš pravo, svaka čast svemu tome (ja sam potpuno zaboravio na te profilce), samo vidim da čovjek traži nešto što liči na avion :) Tako da mi oni nisu ni pali na pamet
A nećemo sad i tu gurat depron....  ::)

ja ne prodajem depron, nego govorim da 1200mm nije minimum, nego neka proizvoljna mjera koja nema veze s stvarnosti.

Raspadaju se isto kao i balsa koja košta par puta više,

I još k tome sam naveo da je isti BALSA model bio na nosu par puta i nije se raspao.

Nadalje avioni se raspadaju ako ih zakucaš u zemlju, i to jednako depron i balsa.

Nadalje balsa se raspadne prije, a moja slika kao što vidiš je balsa model čisti, i s 10-20 metara izgleda ko normalni avion, barem meni. Sumnjam da će ga netko zamijeniti za traktor ;) ;)

A u ruci izgleda kao avion s profil fussom. Ne vidim tu ništa loše.

S onom katanom i mx2 učiti 3D a da preživi relativno u komadu?

Good luck!

PS: uz to reci mi od čega je MX2 napravljen? :D

Odg: Nedoumica

Reply #17
Decki kolega hoce samo jedan ljep kupovni model koji ce sloziti i pomalo letiti sa njime, nije nikakva rijec o 3d letenju, kao sto se meni svidaju visokokrilci njemu se svidaju akrobatski tj sportski modeli, znaci samo je rijec o ljepom modelu, koji moze sluziti za ukras na zidu i lgano letenje!

Odg: Nedoumica

Reply #18
Moriaty...........
Super si lik, ali neke stvari jednostavno ne shvaćaš
Depron nikad neće letit ko balza, točka.
Ovaj tvoj E-Flite leti fenomenalno (bio sam gledao po netu još krajem ljeta) i vjerujem da je stvarno izvrstan model!
Ali ako želiš 3D model koji izgleda kao avion (sorry, ali ovaj E-Flite nema nikakve veze s CAP232, jednostavno nema, iako ZNAM DA SUPER LETI i da je model izvrstan. Samo mu fali scale look)
Ne bih ga ni ja zamjenil s traktorom, ali s letećom planjkom da :) Zekam se, nemoj se opet uvrijedit kao prošli put kad smo raspravljali :)

Kaj se tiče MX2, konkretno ovaj s HK je od EPP-a i meni potpuno neinteresantan, ne znam zakaj si meni uopće postavio pitanje od čega je napravljen? Ionak ga nigdje nisam zagovarao.
 A osim toga, svi modeli od balze vrijedni spomena s HK su nedostupni u Hrvatsku.
U današnje doba nema smisla učiti 3D na pravom modelu, već učiš na simu i onda pređeš na model, bio to 150ccm YAK ili depronac
MAK Zapad

Odg: Nedoumica

Reply #19
Decki kolega hoce samo jedan ljep kupovni model koji ce sloziti i pomalo letiti sa njime, nije nikakva rijec o 3d letenju, kao sto se meni svidaju visokokrilci njemu se svidaju akrobatski tj sportski modeli, znaci samo je rijec o ljepom modelu, koji moze sluziti za ukras na zidu i lgano letenje!

E to je onda druga priča  :)
MAK Zapad

Odg: Nedoumica

Reply #20
Moriaty...........
Super si lik, ali neke stvari jednostavno ne shvaćaš
Depron nikad neće letit ko balza, točka.
Ovaj tvoj E-Flite leti fenomenalno (bio sam gledao po netu još krajem ljeta) i vjerujem da je stvarno izvrstan model!
Ali ako želiš 3D model koji izgleda kao avion (sorry, ali ovaj E-Flite nema nikakve veze s CAP232, jednostavno nema, iako ZNAM DA SUPER LETI i da je model izvrstan. Samo mu fali scale look)
Ne bih ga ni ja zamjenil s traktorom, ali s letećom planjkom da :) Zekam se, nemoj se opet uvrijedit kao prošli put kad smo raspravljali :)

Kaj se tiče MX2, konkretno ovaj s HK je od EPP-a i meni potpuno neinteresantan, ne znam zakaj si meni uopće postavio pitanje od čega je napravljen? Ionak ga nigdje nisam zagovarao.
 A osim toga, svi modeli od balze vrijedni spomena s HK su nedostupni u Hrvatsku.
U današnje doba nema smisla učiti 3D na pravom modelu, već učiš na simu i onda pređeš na model, bio to 150ccm YAK ili depronac

A čuj moram komentirati kad se šire dezinofmacije :D

Odg: Nedoumica

Reply #21
Je, je, naravno!

Nije mi to bio cilj, jer neko vrijeme pratim 3D vijune (sa scale izgledom, znači trup i sve na svom mjestu :) ) i nisam našao ništa ispod 1200 mm a da valja :) Eventualno PA Addiction, on ima neki "polutrup" :D ali nije skala
MAK Zapad

Odg: Nedoumica

Reply #22
Onda ovak, ovo je jedan model koji sam dugo pikirao.

Liči ponešto na avion :D :D

ima 1300mm i ogromne površine i odličan wing loading, znači malen.

Što bi trebalo usporiti let i omogućiti i početniku da se snađe. Dođe novaca ali mislim da je izvanredan model. barem po snimkama i komentarima ljudi.
Ja ga još nemam ali još uvijek ga pikiram.

http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFL4075#quickFeatures

[attachimg=2]

Odg: Nedoumica

Reply #23
Jako lijep model!  :)
MAK Zapad

Odg: Nedoumica

Reply #24
Je, je, naravno!

Nije mi to bio cilj, jer neko vrijeme pratim 3D vijune (sa scale izgledom, znači trup i sve na svom mjestu :) ) i nisam našao ništa ispod 1200 mm a da valja :) Eventualno PA Addiction, on ima neki "polutrup" :D ali nije skala

Stoji to, samo ja sam htio skrenuti da ne misli netko da ispod 1200mm avioni za 3D ne postoje.

Najviše indor stvari a likovi ne da lete 3D nego 16D su baš depron i do 100cm, no isto i meni ti avioni izgledaju koma! izgledaju kao da ih spremaš u bilježnicu.

Ovi od E flite 3D balsa modela su mi najljepši modeli igdje. Pogotov taj eratix. OGROMNE površine.

PA sam vidio još davno kad sam bio pretplaćen na Aviation modelar international, prije 2-3 godine, britanski časopis pa se tamo dosta reklamirao, praktički na svakoj drugoj trećoj strani.

Jesu skupi ali valjda i kvalitetni.

Odg: Nedoumica

Reply #25
Jako lijep model!  :)

pogledaj video na istoj strani kako leti! Prelijeo,a zvuk kad sleće, čuješ da je dobro složen i da ima čvrstinu.

E sad kad još ne bi morao platiti 70 dolara poštarinu za njega. :-[

Hobby horizo imaju dobar customer support barem meni. Eflite je došao 40 dolara poštarina i došao malo slomljen.

Poslao slike njima, poslli mi novi, a moj ostao kod mene, pa sam popravio i njega i tako da imam dva.

Naručio sam još dva i oba sam prodao, i znam da još uvijek jedan je u istom stanju i leti.


Odg: Nedoumica

Reply #26
Provjeri i http://www.precisionaerobatics.com i http://www.3dhobbyshop.com/
PA ima vjerojatno najbolje 3D avione manjeg raspona, na 3DHS-u ima jako ozbiljnih mrcina
I jedni i drugi su nešto skuplji, ali vrijede svakog centa. Uskoro maiden Pongrine PA Extre, samo se čeka motor, sve drugo je spremno
MAK Zapad