Skip to main content

Topic: Hitec Aurora 9 (Read 54032 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #75
Joj hvala dex uljevaš mi nadu.
Čekam još Davora-vž njegove informacije pa onda krečem u naruđbu :)

lp lija

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #76
hack modul ide na svaku stanicu koja ima trener port ili spoj sa kompom....

za hack modul trebaš napajanje i PPM signal, a mislim da dx6 ima PPM izlaz samo na trener portu jer orginal modul u dx6 ne komunicira preko PPM signala....

tak da bi odgovor bil, može se i to prilično jednostavno......
e nebu bas tak islo, nije to tocno tako kak si opisal, ima tu jos nekih g4 zahvata

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #77
Ako je ista filozofija kao i kod DX7 onda vrijedi ovo http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=11578088&postcount=2767
Ako nekaj nebu delalo onda "don't shoot the messenger" ;)
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #78
Hvala mifi vjerojatno ima neke povezanosti ali ja ne kužim preveć te stanice kak rade ali ako mi daš MAN-ov kamion u ruke
nema te elektronike koju nebudem razje... :D .
Davore jel ti znači ovo nešto?

lp lija

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #79
je slicno ima unutra Dx6i, samo treba naci sve sta treba i slozit mehanicko prebacivanje, prekidace za PPM i V+ 

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #80
... mislis ovak;


[attach=1]
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #81
hack modul ide na svaku stanicu koja ima trener port ili spoj sa kompom....

za hack modul trebaš napajanje i PPM signal, a mislim da dx6 ima PPM izlaz samo na trener portu jer orginal modul u dx6 ne komunicira preko PPM signala....

tak da bi odgovor bil, može se i to prilično jednostavno......
e nebu bas tak islo, nije to tocno tako kak si opisal, ima tu jos nekih g4 zahvata

ako stanica ima trener izlaz onda je to dovoljno za bilo kakav hack modul  :)  
taj trener izlaz(PPM signal) jednostavno nađeš tak da pratiš kam ide na pločicu ..... kakvi g4 zahvati?

sad samo treba složiti na prekidač paljenje i gašenje glavnog modula i sporednog..... da ne rade u isto vrijeme...... to je g4 zahvat?



Odg: Hitec Aurora 9

Reply #82
Ok, budem rastavio stanicu da vidim postoji li takvo što unutra i još jedno pitanje
Moja stanica radi na 4 baterije od 1.2volta kad su pune napon je oko 5.3,4volta a ovaj modul radi od 6-13v
Module specification:
Operating voltage: 6.0V-13.0V (can handle 3S!)
Power consumption: 50mA
Output Power:: 60mW
Resolution: 3072 (11bit)
Dimensions: 63.9x48.5x36.5mm

postoji li kakvo riješenje ili može raditi na ovom naponu


lp lija

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #83
Lija, ne vidim razloga zašto bi svoj Spektrum haknuo sa FrSkyem dok sve dobro radi. Pogotovo sada kada imaš jeftinih DSM2 orange prijemnika. Ovo za 6 V bi mogao biti dodatni razlog, znam da radi na 7, oni vele na minimalno 6, ali ispod toga ??  :-[
Damir

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #84
Da razmišljao sam i o tome budem vidio kako to ide s orange(na putu je) ako ne bude dobro nešto moram smisliti.

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #85
radi na 6V bez problema, isprobano
Dx6i nema trainer port spojen na glavni modul nego ide prek sasvim trece plocice koja je vezana sa flat kablom na jos dvije tak da nemos nabadat bez veze gore zice, zato jer postoji mogucnost da se lako zajebes negdje pa ga malo zadimis;
na prekidac obavezno staviti PPM i napajanje(+) tako da eliminiras eventualno kakav povrat sa vanjskog modula naravno osim ako nije taj isti orginal RF modul vezan za sam rad stanice kao sto i imaju neki, u slucaju gasenja modula nece ni stanica radit kako treba ili uopce ne radi




Odg: Hitec Aurora 9

Reply #86
Ma muči me samo ovih 6V jer ja imam 5.3V večinom kad su bat. pune neznam što po tim pitanjem napraviti
ili bude radio na 5.3V?
Možda da napravim regulator napona koji bi ugradio u stanicu da digne od 5-12V na 6V i onda lipicu od 2s staviti.

I kad bih se odlučio na takav potez da li bi mi pomogao Davore da to ugradim da ja sam nebi nešto skurio?


lp lija