Skip to main content

Topic: Kvar - regler ili prijemnik? (Read 2691 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kvar - regler ili prijemnik?

Znači ovako, odletio sam jednu bateriju bez problema, sletio i nakon par min stavio novu bateriju, bacio avion i nakon 10 sekundi se jednostavno ugasio, i motor i sve ostale komande i pao ko cigla...

Koliko vidim sa snimke od jednom je ostao u tišini i u istom položaju elerona i dubine samo produžio u pod. Servači se prvi put čuju tek nakon što je 2 sekunde na zemlji...

Čim sam došao sve naravno radi bez greške pa neznam uzrok.

Da li je moguće da je regler prekinuo napajanje prijemniku ili će prije biti da prijemnik prekida?

Odg: Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #1
koja stanica?
struja zakon, nitro USTAV

Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #2
najn iglz ona iz pluramaxa ... mislim da je cijena 749 kn.
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #3
ne znam nis o toj stanici, a ovdje ima pametnijih od mene po ovom pitanju...

moguce je da je prijemnik izgubio vezu sa stanicom pa je do ponovne uspostave veze proslo za par sekundi. znam da je spectrumu trebalo dugo da se zbroji nakon prekida veze.

probajte vidjeti koliko treba prijemniku da se zbroji kad ugasite i ponovo upalite stanicu sa ustekanom baterijom na modelu.
struja zakon, nitro USTAV

Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #4
ooo dobra idea. probali bumo. jel mislimo da moze bit regler?
ja velim ne al bm misli da da. sutra je proba sa
novim reglerom jer prijemnik nemam drugi za uvalit u model
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #5
Razlika između prvog-uspješnog leta i drugog neuspješnog je - baterija !
Ako je baterija slaba ili nije napunjena , kod  dodavanja gasa napon može naglo pasti i prijemnik resetira !
Ja bi prvo provjerio tu bateriju....
Damir

Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #6
Ja bi to eliminirao kao uzrok, 1.let je bio s jednom baterijom (s tim da imam 15min sa svakom) a 2. S istom takvom ali novom, napunjenom na 12.6v... Baterije su od ove sezone koristene 4-5 puta do sada. Regler je dosta star pa moguce da je on imao neki prekid, danas ide novi regler u akciju pa cemo vidjeti. Prijemnik je relativno nov isto a do sada je odradio desetak letova bez greske, ovo je 1.put da se tak nesto desilo...


Sent from my jaTelefon using Tapatalk

Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #7
Ostat ce nepoznanica sta je konkretno bilo... Promjenio regler, bindao prijemnik ponovo i odletio 2 baterije bez i najmanjeg problema.

ispravak 3 baterije


Sent from my jaTelefon using Tapatalk

Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #8
Ipak je u regleru bio problem, od kad sam ga promjenio sve bez problema... Izgleda da je prekidao napajanje prijemnika.


Sent from my jaTelefon using Tapatalk

Odg: Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #9
Izgleda da je najvjerovatnije regler bio u pitanju ali sam cuo da ta stanica koju posjedujes je banana,tj. Cesto dolazi do gubitka signala izmedju prijamnika i stanice.

 

Odg: Kvar - regler ili prijemnik?

Reply #10
U tvom slucaju koliko sam skuzio da je sve stalo, mislim da nije kriv regler, jedino ak je on na tren povuko puno struje pa je sve stalo, ili prijemnik ili spoj sa baterijom, posto navodis da ni servaci nisu radili.Eventualno prestanak komunikacije izmedu stanice i prijemnika.