Skip to main content

Topic: Punjenje 6S (Read 1857 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Punjenje 6S

Budući da namjeravam piknuti PA Extru MX koje ide na 6S 2200, namjeravam ju pogonit s dvije 3s 2200 jer hrpa modela leti na te baterije, pa me interesira da li je moguće puniti tako spojene baterije u seriju? Pretpostavljam da ne zbog balansiranja, jer nijedan punjač nema 2 porta za 3S (bar ne oni koje sam ja vidio) ili možda postoji konektor i za to? Ako je nemoguće punit te dvije 3S, onda pretpostavljam da je jednostavnije kupit 6s 2200 i bok
Ili?  :)
MAK Zapad


Odg: Punjenje 6S

Reply #2
OPA!

E hvala Diogen, to je to!  ;D
MAK Zapad

Odg: Punjenje 6S

Reply #3
Dva doma napravljena adaptera za balansiranje

[attachimg=1]

Bitno je na zajedničkom konektoru spojiti minus prve s plusom druge baterije na isti pin.

[attachimg=2]


MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Punjenje 6S

Reply #4
Imam ti ja jedan paraboard sa EC3 konektorima, pa rokaj u paraleli.... :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Punjenje 6S

Reply #5
Za 2 dolara mi se ne da kemijat konektore, tak da ću uzet ovaj s HK.
Wespen - e bed je kaj meni treba serija :D
Nego što se tiče EC3 - da li se isplati prebacivati sve XT60 na EC3 i zašto da/ne?
MAK Zapad

Odg: Punjenje 6S

Reply #6
Zasto serija?
Za punjenje mislis 2 useriju?

Pa paralelno ti je isto, ustekas 2 batke i ne punis sa 2200 nego sa 4400
Fora je kaj u paraleli mozes puniti 6 batki, a na punjacu jos uvijek 3S.
Na tvom punjacu sigurno nemres 14S puniti :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Punjenje 6S

Reply #7
Ja bi radije punio paralelno jer je manja mogućnost da skuriš nešto krivim spajanjem, jer na toj pločici za paralelno punjenje je teže stvar krivo spojiti nego na konektoru 2x3S>6S al ak baš oćeš serijski imam ja tih kablića.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Punjenje 6S

Reply #8
Ima i Robi par skurenih verzija istih kablica  :D :D :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Punjenje 6S

Reply #9
a da kupis 6s ;)
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Punjenje 6S

Reply #10
Ma neću jer na HK nema Rhino 2200 6s, a i ako imam 2×3s mogu ih koristit u manjim avionima
MAK Zapad

 

Odg: Punjenje 6S

Reply #11
Kod seriskog spajanja jako bitno koja je prva a koja druga baterija mislim na balans port inače sve će otič u dim