Skip to main content

Topic: --- (Read 20703 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Re: FlySky TH9X - pitanja

Reply #45
Ma to nije problem. Moj komp radi bez brige, preflesao sam ja vec puno mobitela s njim.

Jel se moze stari firmware backupirat i to sve?

Koji je najbolji firmware?

Meni je er9x prvi izbor, radi s eePe odlicno, mozes backupirati stari fw i ima ih po webu. Treba malo privikavanja ali mozes svasta.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #46
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21321__USBasp_AVR_Programming_Device_for_ATMEL_proccessors.html

bi trebao stimati

ja sam kupio

http://www.protostack.com/accessories/usbasp-avr-programmer

ali me dosao puno vise a mislim da je isto

realno nije da orginal fw nije dovoljan za 90% potreba
veliki je rizik lemiti po stanici ( osim ako smd i sl radis i inace)
ako nisi spreman riskirati gubitak stanice nemoj zapocinjati

mozes vratiti orginal fw s tim


Odg: Re: FlySky TH9X - pitanja

Reply #48
Lemim ja stalno nesto tako da sam vjest po tom pitanju. Slaganje jednostavnih sklopova mi je jos jedan hobi...

Ma zivcira me kaj bi si slozio te flaperone, a uz njih moram dodat i miks za dubinu pa ne mogu jer to ne radi. A samo sam korak od brda mogucnosti s tom stanicom.

Jel netko s foruma uspio 'ubiti' stanicu?

Onda slobodno kreni s izmjenom,
iz prva je novi fw cudan ali mozes skoro sve sto ti padne na pamet,
i ima dosta gotovih primjera za eepe pa vidis kako radi,
svakako instaliraj eepe i vidi templates na er9x forumu
http://9xforums.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=588
ovakvih primjera i jos puno puno vise ima dosta i ono sto isprva mislis da se ne moze netko je rjesio,
servo test template je da se zamislis ali radi odlicno
uglavnom simuliraj u eepe i vidi jel to to.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #49
To se je i meni desilo samo na stanici


Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #51
meni se to desilo na e-sky stanici

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #52
Poz dečki, evo jedno pitanje ako se je netko susreo s takvim problemom!

TH9x sa fs-tm001 modulom i originalni prijemnik 8ch. Prikopčam sve skupa, napravim throttel range i zavrtim motor - te primjetim da to nisu ti okretaji motora u fulu.

Prikopčam Spectrum dx-6i stanicu i prijemnik te napravim throttle range i zavrtim motor, vrti se za bar 20-30% brže!!!!!

Obrisao sam sve postavke više puta i pokušavao na th9x dobiti te okretaje i neide, u čemu bi bio problem???
Thrneedl je normalno postavljen i sve krajnje pozicije na 100%.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #53
Vidi da ti nije trim spusten, vidi na display da li gas ide do full bara, probaj na nekom drugom modelu (rx,ESC,motor).

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #54
probaj kalibrirati palice.... mislim da je to na zadnjem screenu menija

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #55
Nije care spušten :D

O tome se i radi kada spajam 3 različita prijemnika na flysky isto se događa. Probao na svih osam pozicija memorije složiti i nikako. A sa bilo kojim drugim daljincem (Spectrum, HK 6ch :D) radi ko blesavo!!!!

Mislim to se jako osijeti na modelu, sa flysky neče u vertikalu a sa bilo kojim drugim čupa iz ruke, znaći jako puno okretaja. A sa istim prijemnicima vrtim zagije, polarisa i sve 5.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #56
A subtrim?

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #57
Ma sve pregledao od std postavki, bacio određeno mjesto za spremanje na default i programirao esc.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #58
Probaj ER9x ako imas opciju reprogramiranja, ima 3-4 ekrana s dijagnostikom i mora pokazati, meni pokaze od -99 do 100 za gas.

pogledao manual TH9x
na TH9x 3.4.6Diagnosis of Analogue inputs and calibrating of battery voltage measurement ekran 6/7
i kalibracija 7/7 3.4.7Calibrating the sticks

ako to sve ne uspije, probaj prevariti ESC, pali s skoro punim gasom tako da ESC ne vidi max a misli da je, ovo ne znam da li radi ali mozes probati.

Ako bas imas volje testirati probaj gas staviti na potenciometar, ili reci stanici da je mod 1 cisto da vidis raspon na drugom sticku potenciometru ako ti je riknula palica za gas.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #59
Probati ću to napraviti ali mi nije jasno kako na drugim modelima radi shvačate, znaći drugi ESC, Motor sve radi normalno. Pa vrtim 11 modela sa tom stanicom i sve radi za 10.

Ali sad složio novi model i neče nikako a sa drugim stanicama radi bezprijekorno.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.