Skip to main content

Topic: FPV od mog početka do sada by. Stipe Šurlin (Read 107086 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #226
evo i mene opet malo oko mog fpv zagija, ja to mic po mic
danas ugrađen motor i eleroni
evo par sličica od mene




Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #228
nebo ce gorit, iduce moram napravit one rupetine po zagiju u uglavit serva,esc,fpv i tako to ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #229
evo još malo nastavak gradnje mog team lahor zagija

ugradio sa strane stabilizatore


od balze i koroplasta oblikova mjesto di će stati esc, prijemnik a možda i batka za FPV (ovisno o CG)



ovako sad izgleda


ovu kutiju što sam oblikovao, poklopit ću u tonu zagija s vatrom tako da se poklopac ne bi trebao puno kužiti i ne bi trebao izgled narušiti
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #230
naprijed sam prorezao mjesto za kameru koja se samo "ubode" u zagija


moj FPV


kamera ubodena u zagija, monitor se okreće tako da se može staviti vodoravno da ne szvara veliki otpor zraka
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #231
iscupaj monitor i ostavi ga doma

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #232
nice,
fora su vam te sheme s printanjem na foliju pa ljepljenjem na model,
nadam se da ne dobije previše na težini u odnosu na jedan sloj selotejpa,
a i crna se jako ugrije na suncu pa pazi da se ne zgužva ili previše opusti u zraku, znaš onu priču o Ikarusu  ;D

koliki je procijep između elevona i zagija? ako je prevelik onda cijela površina ide gore dole kako servo vuče,
a poanta je da bude dobro fiksirana(mali procijep) pa se samo naginje gore dole.



također, po balončićima uz elevon,  čini mi se da si koristio običan selotejp, jer ne vidim armirane dijelove,
to izgleda ok na stolu, ali sam od puno iskusnijih modelara u svojim počecima čuo da se to ne smije stavljati,
i poslušao, bilo medicinski(onaj bijeli) selotejp ili prozirni armirani.
ovaj voli puknuti kada se presavija u zraku i još pod UV zrakama...

[attachimg=2]

no jesu li to horne krivo okrenute kao i na drugom team lahor zagiju, pa je kasnije ispravljeno  ;)
čini mi se da bi baza trokuta trebala biti uz pregib(prema naprijed dakle), a vrh prema kraju zagija
jer je okomiti dio koji izlazi iz trokuta bliže bazi, pa se onda i zakrene onaj dio na koji se lovi šipkica...

[attachimg=1]

poanta je da hvatište bude iznad mjesta pregibanja, ne ispred ni iza, Diogen je čini mi se dobro objasnio zašto.
kakav god sistem bio, plastična hornica kao na lahor1, ili ova jača kao na lahor2...
spoj bi trebao biti iznad pregiba:



http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/moj-ulazak-u-fpv-svijet/msg80009/#msg80009


to su ti čisto dobronamjerni savjeti, ne gnojim jer još i sam imam puno za učiti.
mogao sam samo reći, fora je,
ali glupo je riskirati svu tu opremu zbog komadića ovoga ili krivo okrenutoga onoga...
ako sam fulao gledajući samo slike bez opisa, sorry, namjera je bila poštena.  :)

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #233
tnx tomy, popravit cu ove hornove,nisam ni spazio to ;)
sto se tice folije,crna je i neka je vrsta sto se na suncu skuplja a ne siri :), frend mi ima svih vrsta folija pa zna kako se koja ponasa.
Ono je obicni selotejp,mozda probam s njim al je u planu presvlacenje i njega istom vrstom folije, mozda ostavim ovako spojene elerone a mozda stavim nylon clevis (valjda se tako zovu oni savitlji hrkljuši)

kad sve zavrsim onda cu opet sredit presvlacenje lahora da popravi di sam sad paraoi, da ,moram joz i glavnu batku uglaviti na odgovarajuce mjesto, isto cu napravit kakvo lezizte od balze i onda na baglame staviti poklopac koji cu presvuc u boju lahora sa se sto manje kuzi,
folija je lagana i nema nekog uticaja na tezinu,jedan je sloj direktno na zagija
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #234
vatra je posebno ljepljena na crnu foliju pa mozda kad sve napravim sve uz jednog komada i podlogu ivatru, nije mu tad radio printer pa smo tako napravili, bas se bio pokvario na mom lahoru :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #236
motor je turbojet, 290w snage, prop je 9x6
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #238
Quote
kad ide 9 prop biće je oko 2500kv

2500KV 3S i 9x6 ne ulazi u 290W dečki....
tako da se nadam da nije toliko baš...

2200KV i
5x5  = oko 300W
7x6  =  oko 500W
a 9x6 povrh još brže vrtnje 2500KV mora još više....  :-X