Skip to main content

Topic: turnigy 85A ESC (Read 2152 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

turnigy 85A ESC

isao sam programirat esc (sa stanicom-stick gore dolje) po upustvima
a posto su upustva za k***c nesto sam krivo isprogramirao

prekidac trottle hold upaljen stanica upaljena spojim bateriju na esc
ugasim throttle hold

i motor se malo zavrti pa stane pa se opet malo kao brze zavrti pa stane
radi cega se to desava?
(prije nego sam isao mjenjat "soft start" postavke sve je radilo ok

Odg: turnigy 85A ESC

Reply #1
Upalili ste ESC Brake... tj. zaustavljanjevrtnje motora pomoću ESC-a... u mom slučaju jako korisna stvar jer vozam zagije... I meni je ispocetka bilo malo neugodno programirat preko stanice, ali malo se dublje skoncentrirajte i slušajte zvukove, vidjet ce te naposljetku kako je jednostavno... samo pratite zvukove, nemozete nisat strašno falit a ni pokvarit!



Odg: turnigy 85A ESC

Reply #4
84 hitova i nitko nezan sta sam mogao krivo isprogramirati  :o


Odg: turnigy 85A ESC

Reply #6
bilo bi lako slusat tonove i isprogramirat esc da upustva nisu krivo napisana zvukovi koje proizvodi esc i oznake u upustvima se ne poklapaju, izgleda da mi ne prestaje  nista drugo nego cekat programing card svejedno hvala na pokusaju stipe

Odg: turnigy 85A ESC

Reply #7
Probaj ponovo thr range postaviti. Ako je th hold ( od switcha) ispod vrijednosti palice gasa dolje, ESC misli da palica nije do dolje.

Stanica na puni gas, upalis model, odsvira palica do dolje odsvira th range podesen. ( ne koristit th hold za to vrijeme).

Upaliti ponovo s gasom do dolje i ne bi se trebalo vrtljeti.

Drugo testiranje je probati s drugim esc i motorom da se vidi da nije nesto neispravno.
Ako stanica ima testiranje vidjeti da li palica ide do 0, malo stisnuti premo dolje i vidjeti da nije
trim gasa na krivu stranu ( trim moze ici dolje ali nije dobro da ide gore za gas).

Odg: turnigy 85A ESC

Reply #8
Probaj ponovo thr range postaviti. Ako je th hold ( od switcha) ispod vrijednosti palice gasa dolje, ESC misli da palica nije do dolje.

Stanica na puni gas, upalis model, odsvira palica do dolje odsvira th range podesen. ( ne koristit th hold za to vrijeme).

Upaliti ponovo s gasom do dolje i ne bi se trebalo vrtljeti.

Drugo testiranje je probati s drugim esc i motorom da se vidi da nije nesto neispravno.
Ako stanica ima testiranje vidjeti da li palica ide do 0, malo stisnuti premo dolje i vidjeti da nije
trim gasa na krivu stranu ( trim moze ici dolje ali nije dobro da ide gore za gas).


sve sam to vec probao i ponovo throttle range i imam jos jedan isti esc koji sam po istim upustvima pokusao isprogramirat i isto se desava na 3 razlicita motora
nesto sam upalio a sta nemam pojma

prije nego sam isao programirat esc to se nije desavalo
i idem namjestit soft start i esc popizdi

Odg: turnigy 85A ESC

Reply #9
ako su upute imalo tocne
upalis s th max sacekas bep bep cekas dugo ( ne spustis kao za th range)
trebao bi vrtiti modove za promjenu
docekaj 4 kratka i spusti rucicu to bi trebao biti reset

taj esc da samo jednu izmjenu po aktiviranju program moda

na webu programiraju s programing card ( ta opcija uvijek ostaje)


 

Odg: turnigy 85A ESC

Reply #10
a narucio sam programing card prije 4-5 dana,zasad nezelim nista vise prckat sa stikovima da nesto krivo promjenim da ne spalim nesto
strpit cu se 10 dana pa rijesit to

hvala na savjetima