Skip to main content

Topic: BeastX - Piro problem (Read 6453 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #15
 :-\ :-\ :-\

Dobro radi...

Baš čudno... Koju ti ljepljivu traku koristiš? Probaj napraviti piruetu s drukčijim headspeedom (recimo odvrni ga na flat 100, pa na 95, 90 itd.)
MAK Zapad

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #16
Traka je originalna Beast-ova...ma sumjam već i na nju ali dodatno sam još učvrstio čičkom kontroler za test i nisam vidio neku promjenu... trenutno nemam neku bolju traku doma inače bi ja to već probao...

A što se tiće HeadSpeeda sad je na 85% (flet) jer je bio malo živčan na kolektivu (dakle prije nego je otkriven piro issue)...onda sam ga za testiranje spustio po preporuci jednog kolege sa BeastXom, kako bi ublažio taj efekat i tako je i ostao jer sam nakon toga otkrio piro isuue...inače plan ga je imati na 90% (flet) jer je setup prilično jak...probati ću dignuti HS pa javim rezultat...u svakom slučaju hvala na trudu...

:-\ :-\ :-\

Dobro radi...

Baš čudno... Koju ti ljepljivu traku koristiš? Probaj napraviti piruetu s drukčijim headspeedom (recimo odvrni ga na flat 100, pa na 95, 90 itd.)

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #17
Ja bih ti rado dao 4011 ali sam svoju negdje posijao prije par mjeseci...

Meni se 450 najljepše ponašao na i iznad 3200 okretaja, na malom headspeedu mi je to sve nekak traljavo. Pogotovo ako koristiš tvrđe dampere. Ak ti je živčan na kolektivu smanju mu pitch. 11° je dosta pitomo na 450 na 3200 okretaja, ak ti je to preživčano može i 9-10°.

Na kraju opet nismo niš riješili... Jer da su vibracije, pretpostavljam da bi se to stalno događalo.
Sve ruke su pod 90°? Pretpostavljam da je phasing OK jer bi inače driftao na pitch pumpovima...
Meni se sa stock spužvicom heli s BeastXom htio prevrnuti kod polijetanja/slijetanja, inače je u zraku radio OK. Nekak si sve mislim da nisu vibracije...
MAK Zapad

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #18
Mislim da biš trebao probati tanju traku za kontroler, deblje trake se u praksi koriste za nitro helije zbog jačih vibracija. Ne mora biti da je do toga, čisto sugestija.
InnovationMatters

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #19
Mislim da biš trebao probati tanju traku za kontroler, deblje trake se u praksi koriste za nitro helije zbog jačih vibracija. Ne mora biti da je do toga, čisto sugestija.

Novi senzori se hardmountaju - Futaba CGY750 i sad novi V-Bar. Čak i na nitrače i na gassere
MAK Zapad

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #20
Stoji na onoj orginalnoj debljoj spuzvici... ali onako kad uhvatim rep rukom dok je na podu zaspinan ne cini mi se bas da su neke vibracije ima ih ali se na ruci jedva jedva osjete ...  nije mi jasno zasto se to onda smiri nakon 30 ak sec i posli radi sasvim normalno
Zagrijavanje elektroničkih komponenti na radnu temperaturu.... 8)
Imam ja jedan ga250, kod paljenja ok 10-15 sec i onda više nije u centru u HH modu, lampica blica, ako ga pustim pola minute samo pod naponom i onda napravim prekid napona i ponovo se inicijalizira i radi sve okk.... >:(

BeastX - Piro problem

Reply #21
Trebam staviti firmware novi pa cu onda vidjeti kako se ponasa sad je neka v2.xx
Narucio sam onaj usb kontroler za njega ali jos nije stiga :(
Sad idem u baumax vidjeti za onu dvostranu traku ako je imaju pa da probam s njom. Mada mi je to cudno jer sam danas posli posla gledao nema bas neke vibracile main blades sam ponovo balansirao i privjerio im cg sve je tip top.
Javim sto sam rjesio



---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?r2oeam
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #22
dali  natko  od  vas  tko koristi  zyx  može  pojasniti  kako  stoji    PIRO  OPTIMMIZATION

NA  NORMAL  ILI  REVERSE    ustvari  kako  je  pravilno?????
DJI MAVIC PRO

Odg: BeastX - Piro problem

Reply #23
Dakle, promjenjena je ljepljiva traka na Beasstu (stavio sam duplo neku sličnu 3M-ovoj) i rezultat je da je piro puno, puno bolji   ;D... povećao sam i Head Speed poslje toga ali nism primjetio neku razliku.

Ono što je zanimljivo da o brzini izvođenja piruete ovisi kolko će heli biti "destabliziran"...što brže se heli okrene to je manje pomaknut iz "balansa"...u svakom slučaju promjena trake ispod gyry je dala rezultat još uvijek to nije savršeno ali mogu reći da je zadovoljavajuće.

Robi hvala na pomoći!  :)


 

BeastX - Piro problem

Reply #24
Evo i ja napravio update firmwarea na kontroleru i stavio drugu spuzvu ispod kontrolera i ono sto mogu reci je stvar funkcionira odlicno
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd