Skip to main content

Topic: Testiranje servoa sa PIC32 (Read 1828 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Testiranje servoa sa PIC32

Evo ukoliko nekoga interesira i da se malo odmorim od letenja odlučio sam malo naučiti o servoima i pogonjenju istih. Imam pločicu za prototyping PIC-a 32 koji radi na 80Mhz, njami :).

Prvo sam napravio da na "output compare" pin pustim PWM sa periodom od 50Hz i sa pulsom krive duljine (10ms) odn. pola od PWM perioda:

--------______
10ms  10ms

i servoi su naravno bili mrtvi kao da nikakvo napajanje nisam spoijo. Nakon toga sam testirao bindane servoe na AR8000 koji mi stoji doma i uvidio da je period zapravo 22ms (0,022 -> 1/0,022 = 45Hz). Kada sam to ispravio i postavio puls od 1ms sve je proradilo :). Servoi rade od 0.8ms do 2.2ms (to je kada je dual rate na 125) a normalno je da idu od 1.0ms do 2.0ms što možete i vidjeti na videu:

sredina je na 1.5ms (srednji gumbek):
-___________
1.5ms       21ms

Pic32 servo tester

Sada slijedi spojiti MPU-3050 sa magnetometrima i akceleriometrima pa možda i napravim nekaj  ::).

http://www.ebay.com/itm/1X-Nine-axis-electronic-compass-gyroscope-acceleration-module-LSM303DLH-MPU-3050-/261055865728?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc8246380

Naravno, ako nekoga nekaj interesira, dajte pa da prodiskutiramo :)

Poz
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Testiranje servoa sa PIC32

Reply #1
ja sam se isto igrao s tim, koristio sam AVR-ove (attiny i atmega8).
napravio sam bio V-mixer, slao sam zbroj i razliku dva kanala na dva serva, za stavit u zagija na primjer ako nemas mixer na stanici.
dolje je kako izgledaju on i home-made programator.

nije bas korisno ali covjeka veseli :)
malo lemit, malo citat datasheet, malo programirat, meni je to super.

 

Odg: Testiranje servoa sa PIC32

Reply #2
ja sam se isto igrao s tim, koristio sam AVR-ove (attiny i atmega8).
napravio sam bio V-mixer, slao sam zbroj i razliku dva kanala na dva serva, za stavit u zagija na primjer ako nemas mixer na stanici.
dolje je kako izgledaju on i home-made programator.

nije bas korisno ali covjeka veseli :)
malo lemit, malo citat datasheet, malo programirat, meni je to super.

Upravo to, super! :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3