Skip to main content

Topic: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM (Read 2391 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

SITUACIJA SLJEDEČA..... POMAGAJTE AKO JE KO NARUČIVAO SA UPS

NARUČENO S FASTLADA I ODABRAO UPS 2-5 DAYS.....

ONDA KRENU PROBLEMI ..... >:( >:( >:( >:( >:( >:(

roba dođe u hr.leskovac u ovearseas , tada mi oni pošalju obavijest da je došel paket i tako to , te da nek im pošaljem original račun , popis robe , kopiju osobne i kao konačni zaje... potpisanu punomoč za zastupanje u carini .....

misliš kak je to sve ok , ispuniš protokol i pošalješ .... a tada opa, dobiješ račun na 150kn za posredovanje, 15kn manipulativni troškovi , 5kn bankovno jamstvo , 40kn skladišni troškovi  , naravno na sve skupa ide pdv pa smo na cifri od 262,50 kuna , a da ne spomenijem da sam u startu platil kod fast lada extra 7 funti da bi to prije došlo ....
 
da poludiš .......
dx9-xd8-gobac630

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #1
stara prica. zao mi je da si to morao nauciti na svojoj kozi.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #2
želiš mi reči da se nije moguče izvaditi iz tog sra..a
dx9-xd8-gobac630

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #3
to ne znam.
struja zakon, nitro USTAV

NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #4
Ja sam isto tako prosao sa quantum motorom za fusiona.

Od sad nadalje uzimam najjeftiniji shiping od fast-lada i isto brzo stigne bez carine...
MAK Zapad Zagreb
ZK Rode Prelog

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #5
jao mene  ..... ima žena da me ispali ..... :'( :'( :'(
dx9-xd8-gobac630

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #6
Mislim da ti je UPS ista priča kao Fedex. Usluge dobro naplate.

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #7
UPS/Fedex/DHL/EMS....svi su ista priča - uredno će ti naplatiti špediterske troškove + naravno carina, PDV itd.

Naručio kolega neku dječju torbu na Amazonu i poslali je Fedexom - 60$. Zove žena iz Fedexa, znate, to je 300kn špediterskih troškova, pa carina, pdv.....kaže kolega, čekajte da se ja informiram kako i šta....zove žena iz Fedexa opet nakon 2 dana: "znate da ako ne podignete robu činite carinski prekršaj". Kaže kolega: "Ajde, recite mi, koji ja to točno članak carinskog zakona kršim"....i počne izmotavanje - pa znate, pa nije to baš tako, pa vi bi trebali to preuzeti, treba platiti troškove....blablabla. Uglavnom, kolega rekao da neće preuzeti robu, pa je Fedex morao o svom trošku slati torbu natrag. Izašao mu Amazon ususret pa su mu vratili novac.

Tako da je jedna od opcija da robu jednostavno ne preuzmeš. Pitaj što se dogodi ako nećeš preuzeti pošiljku...

T.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #8
poslal sam mail na UPS  , fastlad , i čekam ponedeljak jer do onda nema nikog na overseas_u

s obzirom da sam platil poštarinu do kučnog praga , tržim da se isi tako i dostavi , a kaj se tiče carine naravno da sam suglasan platit kaj treba , ali ne i špeditera jer nema potrebe za istim .... kaj kad ide običnom dostavom , carinik fino otvori paket , pogleda račun , napiše deklaraciju + troškovi prepakiravanja  i povratnica za uplatu na pošti ....
.............nemam  namjere plačati nikakve distributere ..... ali bumo vidli kak bu to izašlo ....
dx9-xd8-gobac630

 

Odg: NEMOJTE NARUČIVATI UPS-OM

Reply #9
Naručivao sam preko UPS/Fedex i slićnih službi i nikada nisam imao problema, osim što sam jednom naletio na poznatu žensku osobu i platio nešto carine+ostala davanja.

O ovoj temi već se je pisalo na Friku: zaključak je da te kurirske službe kod nas pokušavaju robu za osobne potrebe vrijednosti do 5000 kn uvaljati u špediciju, carinski postupak i njihovo zastupanje u istom, što je podvala i treba je izbječi, pa predlažem da pročitate što je lijepo Jarun75 ovdje objasnio:

http://www.flyfreak.net/pocetnici/iznos-carine-na-kupjenu-robu-u-h-k/msg63260/#msg63260

Damir