Skip to main content

Topic: Sonar za visinu leta pri zemlji (Read 2989 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sonar za visinu leta pri zemlji

Pošto sam počeo letiti FPV sa hexom, imam velik problem s određivanjem visine pri slijetanju. Potreban je do visine oko 5 m pa do zemlje  da daje zvučni signal. Za sada mi pomaže spotter, ali zbog obveza nije umogućnosti svaki dan da mi pomaže. Vidio sam da ima uređaj ( kao za vožnju u rikverc auti ) koji bipa kako se približava nekom predmetu.
Ima li za kupiti sličan ali lakši za kopter. Dovoljan je samo zvuk da se mijenja što je kopter biži zemlji.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(



Odg: Sonar za visinu leta pri zemlji

Reply #3
vježbom ćeš izbrusiti taj osjećaj.

no ako si nestrpljiv, uzmi ono iz chipoteke za oko 200kn,
imao sam to u prošlom autu i super je radilo preko 5 godina na kiši i snijegu, a radi čujem i dalje  :)
pa uštekaš samo 1 senzor od 4,
a s glavnoj jedinicom i malim displayem vjerujem da si ispod 50 grama.
a mali digitalni display možeš ubaciti u kut kamere i imati prikaz na FPVu dok letiš :)

postoji još jedna shema preko arduina, imam doma UZV senzor za 4$, arduino nek je oko 20$, a postoji već kod za multiwii koji ti pokazuje u GUI-u udaljenost u cm od poda(do nekih 3-6m, ovisno o kvaliteti senzora).

i onda bi ti samo trebao nadodati dio koda da se pale lampice ili na malom displayu ispisuje ta vrijednost.


makar..... ako ti treba samo za slijetanje,
pa slijećeš kod sebe uvijek, ne? onda doleti, i skini cvike, pa sleti na oči u početku.

Odg: Sonar za visinu leta pri zemlji

Reply #4
vježbom ćeš izbrusiti taj osjećaj.

no ako si nestrpljiv, uzmi ono iz chipoteke za oko 200kn,
imao sam to u prošlom autu i super je radilo preko 5 godina na kiši i snijegu, a radi čujem i dalje  :)
pa uštekaš samo 1 senzor od 4,
a s glavnoj jedinicom i malim displayem vjerujem da si ispod 50 grama.
a mali digitalni display možeš ubaciti u kut kamere i imati prikaz na FPVu dok letiš :)

postoji još jedna shema preko arduina, imam doma UZV senzor za 4$, arduino nek je oko 20$, a postoji već kod za multiwii koji ti pokazuje u GUI-u udaljenost u cm od poda(do nekih 3-6m, ovisno o kvaliteti senzora).

i onda bi ti samo trebao nadodati dio koda da se pale lampice ili na malom displayu ispisuje ta vrijednost.


makar..... ako ti treba samo za slijetanje,
pa slijećeš kod sebe uvijek, ne? onda doleti, i skini cvike, pa sleti na oči u početku.

Hvala na odgovoru.
Samo trenirati i trenirati. Neće se skršiti sa 1 m visine ako jače udari o zemlju.
Dobio još mišljenja od prijatelja te odustao od te đinđe.
Uzdat se u zdrave oči i bistar um kod slijetanja  ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Sonar za visinu leta pri zemlji

Reply #5
Probaj se poigrati s throttle curve i namjestit da u hoover gasu njeznije reagira pa da mozes lagano gore dolje,
ili smanjiti rate na gasu da na puni gas ide lagano gore pa nema naglih lansiranja u visine.

 

Odg: Sonar za visinu leta pri zemlji

Reply #6
Probaj se poigrati s throttle curve i namjestit da u hoover gasu njeznije reagira pa da mozes lagano gore dolje,
ili smanjiti rate na gasu da na puni gas ide lagano gore pa nema naglih lansiranja u visine.

To mi je rekao i MUVA da probam. Hvala na prijedlogu. Još ne znam stanicu FUTABA 6X u detalje podešavat, ali pogledat cu manual.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(