Skip to main content

Topic: Stavljanje filmova na internet (Read 2623 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stavljanje filmova na internet

konačno se snimilo nešto, i moram priznat da nisam zadovoljan svojim neznanjem oko uploadanja i nekog osnovnog editiranja filmića

mislim, mogu ja staviti to gore kako je snimljeno, ali je ogromna razlika u zanimljivosti kad se filmić malo uredi, doda nešto ili još bolje oduzmu dosadni i/ili mutni/negledljivi dijelovi

prije sam koristio vimeo, činjenica je da je slika puno bolja nego na jubitou, ali počeli su nešto gljiviti sa limitima, pa se uploada 100 godina, pa se uploada 101 godinu i na kraju veli "error" i ajd opet, ... je, sigurno hoću... NE

uglavnom, prešao na jubito i sada pitanja su:

1. kad uploadate film na jubito, da li nakon uploadanja koritite one njihove opcije za "popravku slike"?

2.  da li to ikad "popravi" sliku u smislu kontrasta/boje/manje treskanja/bolje svijetlo?

3. rezanje/spajanje filmića  - znam kak se to radi u virtual dubu, da li ima neki drugi alat koji to bolje/brže napravi, bez da se mora opet kompresirati+što ne prepoznaje .mov format (onda sam to u jubitou rezao)

4. vaš prijedlog softwarea za obradu? (nešto jednostavno, osnovne opcije, alida nije online kao u jubitou, nemam ambicija režirati novi titanik ili prohujalo s vihorom :)  )



to bi bilo to za sada, hvala unaprijed na pomoći


Odg: Stavljanje filmova na internet

Reply #1
imao sam slicne probleme kao ti jer sam prije par dana kupio gopro i sad naravno ja bi to na yt pa posaljem linkove frendovima. ali dizanje filmica od 5gb bas i nije opcija, a o uredivanju snimki nemam pojma jer mi nije to trebalo do sad. uglavnom, jednostavan program (tolko jednostavan da sam i ja uspio skrumpirat nekaj od svega toga :D) je cybrelink power director ultra. cita sve, prebacuje u sve itd

kak je ispalo, ja zadovoljan za prvi put  :P
goldi80 driving quadcopter

BTW sto se tice YT i popravka slike, jednom sam kliknuo tam nek smanji vibracije slike, medjutim filmic je nakon toga ispao poprilicno mutan. tak da bolje se potrudi u nekom programu napravit kak spada nego koristit njihove opcije za poboljsanje slike

Odg: Stavljanje filmova na internet

Reply #2
konačno se snimilo nešto, i moram priznat da nisam zadovoljan svojim neznanjem oko uploadanja i nekog osnovnog editiranja filmića

mislim, mogu ja staviti to gore kako je snimljeno, ali je ogromna razlika u zanimljivosti kad se filmić malo uredi, doda nešto ili još bolje oduzmu dosadni i/ili mutni/negledljivi dijelovi

prije sam koristio vimeo, činjenica je da je slika puno bolja nego na jubitou, ali počeli su nešto gljiviti sa limitima, pa se uploada 100 godina, pa se uploada 101 godinu i na kraju veli "error" i ajd opet, ... je, sigurno hoću... NE

uglavnom, prešao na jubito i sada pitanja su:

1. kad uploadate film na jubito, da li nakon uploadanja koritite one njihove opcije za "popravku slike"?

2.  da li to ikad "popravi" sliku u smislu kontrasta/boje/manje treskanja/bolje svijetlo?

3. rezanje/spajanje filmića  - znam kak se to radi u virtual dubu, da li ima neki drugi alat koji to bolje/brže napravi, bez da se mora opet kompresirati+što ne prepoznaje .mov format (onda sam to u jubitou rezao)

4. vaš prijedlog softwarea za obradu? (nešto jednostavno, osnovne opcije, alida nije online kao u jubitou, nemam ambicija režirati novi titanik ili prohujalo s vihorom :)  )



to bi bilo to za sada, hvala unaprijed na pomoći

1. Ne
2. Bas i ne, stabilize razvlaci sliku, posvjetli pokvari nebo, mozda radi za ljude na par metara ali inace bas i ne.
3. Power Director Multi Trim opcija
4. Power Director ili ako si Linux open source OpenShot http://www.openshotvideo.com/

Power Direcotr ima stabilize, i hrpu filtera za malo poraviti, ali dobar orginal snimak je kljuc.
Program nije pro ali je dobar omjer lakoce koristenja i mogucnosti, te nije previse skup ako se ne koristi pirat.

Odg: Stavljanje filmova na internet

Reply #3
dobar i besplatan program za kodiranje .avi-ja je handbrake

http://handbrake.fr/


Odg: Stavljanje filmova na internet

Reply #4
za one koji  će ići instalirati openshot
na njihvoom siteu su uputstva
preko ubuntu software centera baš i ne šljaka :)

inače, kao editor izgleda prilično dobro




Odg: Stavljanje filmova na internet

Reply #5
za one koji  će ići instalirati openshot
na njihvoom siteu su uputstva
preko ubuntu software centera baš i ne šljaka :)

inače, kao editor izgleda prilično dobro

Izlazi ovih dana nova verzija. Ja sam imao jako dobra iskustva s tim programom,
dosta lagano se dodaju slike i slova ( preko Inkscape), a u kombinaciji s blenderom ( ima gotovih predlozaka) 3D slova koja rotiraju i sl je vrlo jednostavno.
No nije bas kao komercijalni ali vrijedi ga malo isprobati.

Odg: Stavljanje filmova na internet

Reply #6
za one koji  će ići instalirati openshot
na njihvoom siteu su uputstva
preko ubuntu software centera baš i ne šljaka :)

inače, kao editor izgleda prilično dobro

Za ubuntu preko PPA

Ubuntu 9.10 (Karmic) and above
sudo add-apt-repository ppa:jonoomph/openshot-edge
sudo apt-get update
sudo apt-get install openshot openshot-doc

Odg: Stavljanje filmova na internet

Reply #7
Kad vec navodimo free, evo jedan i iz pro klase,
jedino sto title i formati ( neki) su u pro.

http://www.lwks.com/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=184

probao Beta, cita gopro no ne i s jeftinog fotica, no nije mi legao, obecavali Linux i sl pa odustali/odgodili,
no pratim, mozda budu imali turbo super stabilize free ( jednog dana).