Skip to main content

Topic: eto i skrsili mi helic :) (Read 3763 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eto i skrsili mi helic :)

Slozili flymentora , i vani puse i puse ali nismo mogli izdrzat, heli je bio odlicno stabilan  i pocelo puhat ko blesavo i uspijemo ga vratit i opet ode i ode i skoro je odletio na autoput pa sam pustio gas jer sam se usro da nebi pao na cestu i bum :)

e sad par pitanja, kad sam mu nabio pun gas poceo se vrtit u krug , sta napravit da to ne radi tj da se ne vrti u krug ?

drugo pitanje, pukle su mu dvije sponice koje se spajaju gore sa nosacima glavnih elisa, a posto je to jamara nemogu tak brzo nabavit djelove, da li mogu staviti
na njega gore komplet glavu od aligna ili nekog drugog helija ?

kolko vidim sve je skupa par eura stete samo me sad to muci sta moram do austrije ili pak narucit djelove a ne da mi se cekat :)

jel postoje takve glave u pluramaksu ? kakva im je praksa s tim ?


Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #1
A da probas sa rc autićima?
Oni su jednostavniji za vozit ako si početnik i ako puše vjetar :'( ;D ;D ;D
Enlight me!

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #2
A da probas sa rc autićima?
Oni su jednostavniji za vozit ako si početnik i ako puše vjetar :'( ;D ;D ;D

imam jednog ovakvog

http://www.conrad.at/ce/de/product/235934/110-EP-BUGGY-RANGER-BRUSHLESS-4WD-RTR/SHOP_AREA_49255&promotionareaSearchDetail=005

s tim da sam mu stavio puno jaci motor i regler, al mi je dosadilo :)

a gle ovo sa helicem je islo fantasticno od kad smo ugradili flymentora ali sam glupan iso sve jece i jace i jace i eto ga, umjesto da sam pomalo vozao ali eto kaj je tu je...

ajde ak ima netko glavu za prodat da mi to proda da imam s cim letit :)

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #3
Zasto jednostavno ne instaliras neki simulator i ne krenes s time jeftinije je i nece nikog dovesti u opasnost
Helic je oruzije i u rukama onih koji nisu nikad vozili to i nemaju orjentaciju u malom prstu lako se desi sranje.
Trex 450 accident on face


Vjezbaj sim dok ne uhvatis ruku kako treba i onda ti nece trebati nikakav flymentor i ostale stabilizacije
Znam da si nestrpljiv i da bi sad odma htio letiti ali vjeruj mi lakse je puno poceti kad se na simu malo uhodas.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #4
e a nitko ne prica zasto se pocne rep vrtit kad mu nabijem pun gas ?

ono kad krenem davat gas malo trzne rep kaj je normalno ali poslje na pola gasa ide normalno i kad mu stisnem jako gas 'pocne se rotirat...

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #5
Pre spor repni servo... mali gain na gyrou... svasta moze biti nije u heading hold modu pa ne drzi pravac... eto nekoliko teorija :)
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #6
super , s flymentorm sam dobio taj gyro koji je sad gore to je 3 axis gyro i on se stela  preko kompa, pa ce to bit malo onak za nastelat :)

uglavnom posto mi fali jedan kanal na stanici stavio sam samo gyro sensitivity kanal na daljinac i njega kad okrecem flymentor iz crvenog krene u zeleno sto znaci da radi, e sad jedino da probam na kompu pojacat gyro pa da vidim sta se zbiva ...

al prije moram nabavit par sponica ili komplet glavu da bi mogo ponovo u zrak :)

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #7
Ja sam imao jedno vrijeme flymentora i s njime treba izgubiti neko vrijeme trazeci idealne postavke za helic koji imas... ono sto sam ja otkrio u to mprocesu je da je taj gyro od njega jako jako osjetljiv na vibracije helica i cesto se sustav zna zbog toga zblesati i onda swashplate pocme plesati uokolo a to znaci i helic u zraku podivlja... tako da ona samoljepljiva spuzba ispod gyra mora biti debele i helic treba dobro sloziti da ima sto manje vibracija...
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd


Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #9
a koliki ti je max pitch ?

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #10
e da tako sam ja na poligonu u puli vozim heli i krene na cestu a tamo kamioni iz kamenoloma prolaze i ja gas da mi ga kamion ne zgazi i zavrsi mi heli na drvetu a oko drveta ono prokleto istarsko raslinje trnje, mogao sam slobodno pozvat BEAR GRYLLS-a da snimamo survival
bolje ja u grmlje nego heli ispod kamiona  ;D

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #11
e da tako sam ja na poligonu u puli vozim heli i krene na cestu a tamo kamioni iz kamenoloma prolaze i ja gas da mi ga kamion ne zgazi i zavrsi mi heli na drvetu a oko drveta ono prokleto istarsko raslinje trnje, mogao sam slobodno pozvat BEAR GRYLLS-a da snimamo survival
bolje ja u grmlje nego heli ispod kamiona  ;D

uf nemam tu uputstva al mislim da 12 stupnjeva ili tak nekak :)

Odg: eto i skrsili mi helic :)

Reply #12
e da tako sam ja na poligonu u puli vozim heli i krene na cestu a tamo kamioni iz kamenoloma prolaze i ja gas da mi ga kamion ne zgazi i zavrsi mi heli na drvetu a oko drveta ono prokleto istarsko raslinje trnje, mogao sam slobodno pozvat BEAR GRYLLS-a da snimamo survival
bolje ja u grmlje nego heli ispod kamiona  ;D

uf nemam tu uputstva al mislim da 12 stupnjeva ili tak nekak :)

nisma bas razumio ovo 12 stupnjeva  :-X