Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1036347 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #930
ocito je neka akcija, nemam pojma ??? ja platio 17 kn po metru  ;D


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #932
Pitanje za znalce...

xtrem slaže novi set minija za lupanje  :D  pa ću tako ja da uradim resize i sa 450/550 veličine sletim da vidim kako je to u klasi 250...

Imam pitanje za vas iskusne...

Posjedujem set Lawmate 500mW 1.2GHz koji sam uzeo od kolege sa vašeg foruma i mislio sam da njega nabacim na minija...
Nameće se pitanje da li je iko od vas letio na 1.2GHz ili tačnije na 1280mhz jer imam antene napravljene za tu frekvenciju??

Dodatno, koristi li iko antene kakve ja namjeravam (pogledati sliku) i kakve rezultate ima?






Pozz svima...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #933
Naravno da mozes letiti, samo naravno ne sa 2.4Ghz stanicom jer ce se smanjiti domet stanice i to drasticno. Jedino neka long range kombinacija na 433Mhz

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #934
To me ne sikira jer sa Low Pass Filterom letim bez problema 500-600 metara a u suštini mi više ne treba jer uvjek letim oko sebe...  :)

Važno mi je da mogu da koristim ovu Vee antenu...

Znaš li možda kako je najbolje da se ona pozicionira i na koju stranu da se okrene?


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #936
Ok...
Ako budem imao probleme sa ovom antenom onda ću da uzmem iste samo napraviti za tačno 1280mhz i onda  letenje s' mirom...

Hvala sekile, još samo da xtrem napravi naše nove minije i spremni za take-off  ??? :D

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #937
Neznam kako je tebi slika na 1.2GHz ako napajas sa iste baterije, meni je bila koma pa sam slozio neki LC filter i sad je super. To radim na svim minijima jer nema tu mjesta za drugu bateriju, a ovi 12A regleri špricaju na sve strane. Na 5.8GHz sam imao puno manje smetnje, ali bez obzira filter to popegla do savršenstva. Samo naprijed ekipa i bez straha  :D  , evo napakon suncano, odoh letit

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #938
Možeš li mi pojasniti taj LC filter,kako i šta.... Da probam i ja ako nije neki bauk za praviti. I da,da se pohvalim,naručio sam 600 mw TX,i kupio sam na aukciji neke googles,sad ćemo vidjeti oće prodavac ispoštovati kupovinu. Nadam se da hoće. preksutra mi rođendan,baš bi bio ekstra poklon da stignu,hahahahaha
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #939
Daj link od cvika, da vidim sta si pazario 8)


Evo neke slike tog filtera, trebas naci mali feritni prsten i ja uzmem kondezator tipa 470uF . Mozes i ovako sa slike, a ja uzmem tanku lakiranu zicu i namotam na ferit namotaja koliko ide i samo pozitivni pol baterije provucem kroz to. Ali i ova fora sa slike isto radi





Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #941
A vidjao sam prije te cvike, cine mi se ok, bas me zanima kakva ce ti slika biti. Koji si VTX 600mw uzeo, mislim hoce ti pasat sa prijemnikom u cvikama ili ides na vanjski receiver. Broj namotaja nije bitan, namotaj sto vise mozes u jednom redu i bit ce ok

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #942
Pa ovako,nisam ni ja još siguran. Ovakve cvike se na hobbykingu prodaju rebrandirane,pod BOSCAM nazivom. I vjerujem da odgovaraju onim "kineskim" tj.ne Fat shark i Imersonian frekvencijama. A kod mene je i trenutno Boscam FPV od 400mw,a i novi sam uzeo Boscam,samo 600mw. Pa ako se pogodi da pašu frekvencije,dobro,ako ne,ima AV ulaz,pa ću ići sa spoljnjim risiverom. Iskreno obe varijante imaju svoje prednosti i mane,tako da mi je svejedno.
A što se tiče ovog filtera,ovo feritno jezgro i kondenzator se nalaze na liniji napajanja od baterije do TX-a? Ne znam kako je kod tebe sistem napravljen,ali na ovom Boscam-u,dovodi se napon na TX,a sa njega ide napon na kamericu i vraća se signal sa nje.

I znači ide ovako: + sa baterije ide namotavanjem oko feritnog jezgra na plus stopicu kondenzatora,( -  sa baterije zaobilazi feritno jezgro,ide na minus stopicu kondenzatora),i dalje prema TX-u?

Sutra probavam to da napravim.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #943
Tako je. Taj filter se radi pogotovo na ovim malcima jer napajas video sa iste baterije gdje su i regleri spojeni, a ovi mali 12A regleri strasne smetnje rade. Onda samo to napravi na ovoj liniji od baterije prema VTX, to ce biti ok.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #944
Evo stigle googles. Rade dobro,mnogo bolja slika nego na Quanumu(ne pljujem na Quanum,razlika u cijeni je ogromna,normalno da je ovo bolje). Jedino mi poslije quanuma,usko polje gledanja. Trenutno,što je možda posljedica navike na Quanum,mislim da bi mi Quanum bio bolji,da je samo bolja rezolucija. Ili da je na ovima polje gledanja šire. Znam da bi to uticalo na kvalitet slike,ali eto,tako tenutno razmišljam. Da,i interni prijemnik odgovara mom Boscam predajniku,konektor antene je isti... Sve u svemu odlično.
Nisko,niže,...šetnja...