Skip to main content

Topic: Mreznica Air Force ! (Read 22060 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #45
evo još jedan mali skromni dodatak sniman sa zemlje


Mrzlo polje 06,06,2010
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #46
Ovo je za sve pohvale!!! dečki sa mrežnice svaka vam čast i neka vas i u buduće prate ovako dobri susreti i dobro vrijeme za letenje  a ako nam se ukaže prilika i mi ćemo svratiti do Vas...vedro vam nebo bilo...pozdrav iz Vukovara!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Mreznica Air Force !

Reply #48
kontkatirao sam se ja vec sa njim
inace sam poboznik novih stvari ali razmislit cu

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #49
kontkatirao sam se ja vec sa njim
inace sam poboznik novih stvari ali razmislit cu

ovo ti je ko novo ... neki dan sam se razmišljal između toga i onog drugog pa sam ipak uzel onaj drugi žacov

barem nemaš problema sa uštimavsanjem i trimanjem...
natankaš i letiš
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #50
i kad ga razbijes isti je kao novi samo puno jeftiniji ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #51
Ovo je za sve pohvale!!! dečki sa mrežnice svaka vam čast i neka vas i u buduće prate ovako dobri susreti i dobro vrijeme za letenje  a ako nam se ukaže prilika i mi ćemo svratiti do Vas...vedro vam nebo bilo...pozdrav iz Vukovara!

Hvala na ljepim zeljama i isprika jer nismo uspjeli doci na modelarski susret u Vukovar usprkos najavljenom dolasku. Imali smo stvarno veliku zelju i volju posjetiti vas i letjeti tamo zajedno sa drugim letachima ali smo bili sprijeceni.

Pocinju ljetne vruchine pa nam vrijeme bas i nije idealno za susrete na livadama, ali mi ovdje na Mreznici imamo i dosta velike livade koje su na samoj obali rijeke pored raznih slapova i slicnih osvjezenja. Osim toga, leti se ovdje i hidro avionima. Naravno, imamo i camce spremne u slucaju da netko promasi pistu na livadi pa slucajno "sleti" na vodu - izvucemo model odmah van a slatka voda nije tako agresivna i opasna za elektroniku i motore kao slana pa se vecina bliskih susreta sa vodom moze lako sanirati. Tko kaze da neki od modelarskih susreta na Mreznici u blizoj buducnosti nece izgledati slicno ovome:
[attachimg=1]

[attachimg=2]
Tko misli letjeti potruditi ce se da leti.
Tko ne misli letjeti pronaci ce izgovor da ne leti.

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #52
jesu to neke arhivke snimke  ili friške....

neka logika mi kazuje da se u ovih 3 dana pržine nije stigla voda zagrijati da bi se ljudi ovako brčkali

možda se i varam....   :)

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #53
jesu to neke arhivke snimke  ili friške....
neka logika mi kazuje da se u ovih 3 dana pržine nije stigla voda zagrijati da bi se ljudi ovako brčkali
možda se i varam....   :)

Ne varash se, ovo su arhivske snimke od prosle godine. Mreznica je ovih dana jos dosta visoka jer je palo jako puno kise. Vidi se na nedjeljnim snimkama iz zraka kako je mutna, a to znaci da je visoka i brza. Trenutno je proljece, a ovo su snimke napravljene u ljeto. Ljeto nije daleko pred nama pa sam rekao da bi u blizoj buducnosti susreti na mreznici mogli izgledati slicno. Lako je letjeti cijeli dan na livadi na preko 30 stupnjeva C ako je livada na obali mreznice pa ima i svoje malo kupaliste uz kakav slap ili slicno. Temperature su vec pocele divljati, osjetilo se vec u nedjelju kako livada bez vode i hlada moze biti neugodno mjesto kad przi sunce. Po vrucinama se letenje bez kupanja svodi na par sati u rano jutro ili isto tako malo u smiraj dana.
Tko misli letjeti potruditi ce se da leti.
Tko ne misli letjeti pronaci ce izgovor da ne leti.

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #54
s obzirom na potop koji je vani teško da možemo sutra planirati letenje ali recimo nedjelja bi bio dan kad bi mogli probati kakva je termika u mrzlom polju

Dogovoreno! Vidimo se u nedjelju u mrzlom polju odnosno na nebu iznad mrzlog polja. Pista ce biti spremna, dobrodosli ste. U medjuvremenu cu ja trenirati na livadi ko pravi pacjent odnosno freak, tko god zeli neka navrati slobodno bilo koji dan pa moze trenirati samnom.

kaj znaći  pista, jel to rava uredjena imate kakve slike, ak sam razmel dobro to je prije duga rese kad se ide iz karlovca prema dug. resi ????
ko leti visoko , nisko padne

 

Odg: Mreznica Air Force !

Reply #55
kaj znaći  pista, jel to rava uredjena imate kakve slike, ak sam razmel dobro to je prije duga rese kad se ide iz karlovca prema dug. resi ????

Dobro si razmel. To je kad se ide iz Karlovca prema Resi. Mjesto se zove Mrzlo Polje - postoje dva Mrzla Polja i kroz oba Mrzla Polja se moze ici od Karlovca do Rese!
Gornje Mrzlo Polje - ovuda se uglavnom ide od Karlovca prema Resi, to je ona stara rijecka cesta.
Donje Mrzlo Polje - ovo se nalazi na drugoj strani rijeke Mreznice i proteze se paralelno sa Gornjim Mrzlim Poljem, ovo nije uobicajen put od Karlovca do Rese.

Nase letjeliste se nalazi u Donjem Mrzlom Polju, zato smo napravili kartu i postavili link na google maps gdje se tocno moze vidjeti kako se dolazi na letjeliste iz pravca Karlovca i Rese: lokacija na google maps

Fotke piste od pred nekoliko tjedana, kao i tocna lokacija mogu se vidjeti ovdje.

Jucer smo bas ponovno pokosili cijelo letiliste i ponovno smo ocrtali pistu. Sada je trava zazelenila i pista izgleda jos ljepse nego na ovim slikama gore. Pored piste su postavljene 4 klupice. Letiliste je otvoreno i svatko moze doci tamo letjeti kad god hoce. Ako vam je usput slobodno navratite.

Specificna prednost/mana ovog letjelista je to da na njemu nema magneta za balzu (nema stabala). To je odlicno jer se ne moze dogoditi da vam letjelica ostane visoko u granama ali istovremeno to je lose jer nema hlada a sa dolaskom ljeta i vrucih dana ovo cini letiliste de facto neupotrebljivim vecim dijelom dana.

Mi cemo i danas letjeti tamo, treniramo jer u nedjelju imamo pokazno letenje u sklopu dana Duge Rese koji se odrzavaju na gradskom kupalistu na mreznici 26. i 27. lipnja.
Tko misli letjeti potruditi ce se da leti.
Tko ne misli letjeti pronaci ce izgovor da ne leti.