Skip to main content

Topic: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW (Read 4241 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Bok svima,

Trenutno radim na razvoju MICRO-a za osobni gust, narucujem hrpu elektronike pa bi me zanimalo ukoliko netko moze podijeliti svoje iskustvo s ovom kamerom, bilo bi mi od velike pomoci  :)

http://www.dronematters.com/fpv/cameras-and-dvrs/pz0420m-mini-ir-blocked-600tvl-sony-super-had-d-wdr-ccd-camera.html


Naime, kamera ima metalno kučište te tezi nekih 30ak grama. Planiram zamjeniti kučište sa plastičnim kako bi tezina kamere bila u razumnim granicama, zna li netko ima li kakvih zavrzlama u svezi promjene kučišta?


Isto tako bilo kakav savjet ili iskustvo sa ovim Vtx-om?

http://www.dronematters.com/fpv/vtx-vrx/5-8ghz/ts5823-5-8ghz-200mw-32-channel-audio-video-transmitter.html




Zahvaljujem!!  ;D




InnovationMatters

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #1
Ja ti koristim ovaj TX sto si poslao, na Hobbykingu sam ga kupio, od SkyZonea je, meni radi dobro za sad, nakon rada je topli na prst al sam ja poprilicno malo letio s njim jos, dva dana, na 3S bateriji ga napajam. Nakon sto sam ga narucio sam citao reviewe o njemu i vidio sam da se dosta ljudi zalilo kao da im izgori za 5 minuta sto je spojen na 3S, meni radi u svemu. Za kameru ne znam, imam neku uzasnu koja ima svoju memoriju i sve pa je i prevelika jos, promjenit cu ju prije ili poslije, pa napisi kako bude ti radila ako budes ju narucivao...
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #2
Bok Kuzma,

Ima li kakvih review-a o radu tog vtxa na 4s?

Mislim da cu morati obratiti pažnju na temperaturu Vtx-a, koliki domet dobivas s njim?

InnovationMatters

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #3
Evo ti link pa potrazi, ja nisam puno trazio, al par ljudi su napisali da kao radi i na 5V, da ju samo iz BECa mozes napajat nda, to nisam isprobao. Nisam jos bas isprobao FPV kak spada, nisam ni prostora imal a ni muda jer sam ga razibil svaki put kad sam ga vozil... Na 50 m od mene je isel bez problema, al to ti nist ne znaci, napravil budem range test sutra bas pa da vidim, ako slozim GPS telemetriju
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #4
I jos pitanje, koliko kosta ova kamera koju si stavil sliku?
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #5
Evo ti link pa potrazi, ja nisam puno trazio, al par ljudi su napisali da kao radi i na 5V, da ju samo iz BECa mozes napajat nda, to nisam isprobao. Nisam jos bas isprobao FPV kak spada, nisam ni prostora imal a ni muda jer sam ga razibil svaki put kad sam ga vozil... Na 50 m od mene je isel bez problema, al to ti nist ne znaci, napravil budem range test sutra bas pa da vidim, ako slozim GPS telemetriju

Može, to bi bilo zaista od velike pomoći! Hvala!!

Kameru sam uzeo sa DroneMatters.com I nekih je 45$ bez plastičnog kučišta, mislim da se da naci I jeftinije za nekih 35-37$.

Osobno, ne štedim na elektronici jer znam da ce je moj frame u cijelosti zaštititi, isto tako kupnjom sa DM.com znam da ukoliko budem imao ikakvih problema sa opremom kupljenom u njihovom dućanu biti će mi namireni stoga mi nije žao dati koji $ vise jer zaista ne želim kupovati istu stvar dva puta :)

Ali nikada nije bilo problema, što god da sam kupio kod njih radi izvađeno iz kutije sa najnovijim fw ili što god.


Btw, nisi post-o link? :D


InnovationMatters


Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #7
Haha znam znam :D

Hvala ti!
InnovationMatters

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #8
Nista nista
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

 

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #9
Ja imam isti VTX, jacine 600mw... tacnije imam dva komada...
griju se kao ludi na 3s... nabacio sam im pasivni hladnjak i nemam nikakvih problema...
pz kamere su top ponude... nebitno u kojem su kucistu...
imas bez kucista, sa plasticnim i sa metalnim kucistem...

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #10
Ova PZ kamerica sa dronemattersa nije ista kao ona sto mi koristimo. Nasa je 28x28 velicine , a ova je 25x25, ali slika bi trebala biti slicna. Mislim da ova sa dronemattersa da je to ova ista


http://www.surveilzone.com/sony-super-had-ccd-600tvl-super-mini-camera-2.8mm-lens-d-wdr-osd-fpv-hs1171


tu malo prosvrljaj, imas takvih malih sa plasticnim kucistem. Npr ja imam ovu ali nisam bas nesto turbo odusevljen, kad je suncano i letis medju guscem drvecu, onda se tesko razaznaju detalji. Je pise sve sony 600tvl , wdr, nextchip 2090, podesavao sam ju 2 sata i dobio nesto bolje,ali definitivno ima boljih


http://www.surveilzone.com/plastic-case-sony-super-had-ccd-650tvl-super-mini-camera-2.8mm-lens-hs1179

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #11
Gledal sam sad malo ove kamere s dronemattersa i vidim ovo IR sensitive ili blocked za dnevno/nocno letenje. Kaj to tocno znaci, tj. kak to funkcionira?
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #12
Kad je IR blocked onda kao nema da ti zabljesne u slici kad ides direkt u sunce, ja uvijek uzmem blocked i 2.8mm lecu

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #13
Ok. Hvala
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Iskustva s PZ0420M Mini Kamerom i TS5823 5.8GHz 200MW

Reply #14
eo ja prosli vikend ubio pezejku ;D nema joj spasa, Sokre mozda cak i narucim ovu tvoju 25x25