Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 79283 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #240
Jako lijep rad, puno posla ali i puno uživancije. Baš me raduje. Samo imaš Gabore priliku da mi nekako ustupiš nacrt.
I ja bih se okušao u takvom radu na Štuki, doduše ne bih tako krupno mjerilo.
Pozdrav

http://www.ebay.com/itm/Junkers-JU-87-Stuka-100-WS-RC-AIRPLANE-PLANS-ALL-TEMPLATES-DELIVERY-IN-MINUTES-/181583729999

evo , a i istina je da ako ti ne pošalje u 3 sata da ti da besplatni plan ... malo sam se igrao i računao kada mu je noć da ga probam uhvatit na spavanju i uspio sam i dao je jednog besplatnog  ;D ;D :D :D
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #242
Na trup sam nalepio letve od kojih sam izdradio prelaz trupa na krilo. Da bi lakše savijao letve, taj deo sam napravio od više tanjih letvi od balze



Dok su se sušile letve, sa epoxy smolom-staklenom tkaninom počeo sam presvlajčenje donje površine krila



Krilo sam vratio na trup da bih lakše nalepio ostale letve





Nakon malog šmirglanja, evo rezultata:




 

Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #245
Pošto je krilo 90% odrađeno, prešmirglano...



... nastavljam radove na trupu



Kao i kod krila, i sad mi je pomoćnik bio kolega Tamaš. U već uobičajenom redosledu, postavili smo staklenu tkaninu i na deo obe strane trupa, i na vrhove horizontalnog stabilizatora





Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #249
 :) :) :) :) Bravo!!! Prelijep je! iskreno čak sam i zaboravil da ga delaš a i nema me na forumu dugo 8) Jesi planirao oko ljeta ili jeseni maiden? Ili i dalje nemaš plan.... Kako bilo ides u detalje i svaka ti cast na tome! Živio
T14SGH
Trex 700 DFC VBAR
Durafly P-51 "Old Crow"-

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #250
sorry, nisam te pitao koliko je on tezak otprilike gotov? ;)
T14SGH
Trex 700 DFC VBAR
Durafly P-51 "Old Crow"-

Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #251
Pa, ove sezone teoretski biće spremno za let, mada još uvek ima dosta toga da se odradi. Pre nego što sam počeo da ga presvučem sa staklom, izmerio sam oko 5.000g. U svakom slučaju, trebalo bi da je oko 13.000g kad se sve završi, ali ostaje da vidimo šta će da kaže vaga.


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #253
je'l ovo najdulji built log na FF-u ?