Skip to main content

Topic: Bixler 2 FPV (Read 20110 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #15
evo pošto tema postoji ne otvaram novu,


od neki dan
Bixler long range FPV to the Medvednica mountain peak and back - Zagreb Croatia ( Sljeme )

Jarun iz zraka po sunčanom danu

malo letenja od danas,
gopro se ugasila od topline, pa je bilo napeto malo  :D

tko nije znao, eto dalekovodi idu i preko save taman u visini koja je primamljiva za dobre kadrove,
na sreću sam zbog velike udaljenosti morao ići iznad tog sloja od 40-70m, pa za ubuduće znam di treba pripaziti na kablovinje  :D

a bixler pun fpv opreme i s gopro koja je 50ak grama teža od keychain i s ogromnom batkom od pola kile i popriličnom vjetru
 je uspio i ulovit neki termalni balon na tren  ;D
trebao bih probati složit neku kvalitetnu jedralku za fpv, s njom bi to išlo lakše 10x.

1080p dostupan
Bixler 2 Long Range FPV

koristio sam dva 1.2 tx(500 i 1500mw)-a i jedan 5.8 (200mw) ali sa stock i onda sa cloverleaf antenicama,
fora je jer je slika na 5.8 čišća, ali jasno radi do nekih 500m samo,
što je ok onda za neki multi ili za letuckanje na 2.4 oko sebe i zezanciju, lovice po zraku itd......

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #16
Jesi li digao na noge PZO toplane? :-) Vide se kako su zagradili Savu da dobiju vodu za hlađenje kotlova.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #18
prekrasne snimkice , vidim našao si lijepu hladovinu i uživaš.tako treba  ;)

p.s. one žice od dalekovoda su fakat koma , ja sam imao slićna iskustva sa letom od prekom 7 km na kanalu.

umalo pola grada ostalo bez struje jer su na kameri gotovo nevidljive.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #19
evo usporedba jeftinog 5.8 linka s ebaya i nekih jeftinih loših CP antena(slika dole)....
super za multije, do 1km.  pošto ne ometa 2.4 RC vezu pa nema potrebe za 433...
a s time i za ulazak u FPV svijet, jer uz tx/rx za oko 50 dolara, treba neka kamerica kojih ima od 20$ na više,
i monitor ili naočale, a to isto se da skemijati za 50ak $...

fpv TX comparison


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #21
jučer napravio 2 CP antene za 5.8 po IBCrazy shemi,
pošto one kupovne ne valjaju ništa.

dakle ovako:
3 lisna za model
4 lisna za ground station

sofisticirani alati: plastični šubler is osnovne škole(tehnička kultura), trokut, kemijska, kliješta, malo žice i lemilica :)





Odg: Bixler 2 FPV

Reply #22
je li se isplatilo? pa odletio sam i napravio usporedni test
1.   1.2G 500mw IBCrazy antene(za long range, ali je slika lošija nego ova digitalna)
[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6]

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #23

2.   5.8G 200mw stock štapić
[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5]

3.   5.8G 200mw DIY CP
[attach=6][attach=7][attach=8][attach=9][attach=10][attach=11]


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #25
ti si pozitvno lud svaka čast :), ovakvi testovi drugima olakšavaju uvelike stvari pri odabiru opreme. nego sa prijemne strane da su usmjerene antene domet bi bio sigurno veći   ili je ovo test sa usmjerenim antenama (helical i crosshair).

lp


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #27
ti si pozitvno lud svaka čast :), ovakvi testovi drugima olakšavaju uvelike stvari pri odabiru opreme. nego sa prijemne strane da su usmjerene antene domet bi bio sigurno veći   ili je ovo test sa usmjerenim antenama (helical i crosshair).

lp

Ovakvim ljudima treba samo reći velika hvala.Doktor je cijenjen širom svijeta i vjeruj mi ljudi ga traže za mišljenje od Amerike do Australije.

Eto mala smo zemlja ali kao i drugim područjima  imamo velike ljude.

Zato doktore za svaki post palac gore i ne zamjeri što smo ponekad dosadni sa pitanjima ;)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #28
drago mi je ako mogu pomoći,
super je što se sve više ljudi zanima za FPV. jer to je svijet za sebe...
 tko jednom proba, teško se vrati na klasično letenje istog modela.   :P


Od 1:30 letim nisko.
5.8 GHz proximity FPV Bixler 2

Dag, jesi izgubio koju batku možda iznad ove livade jučer? pogledaj crnilo  ;D

ono kada prekida slika a model je oko 100m od mene, je zato što sam letio sebi iza leđa, pa je auto blokirao jasno signal,
ili pokoje stablo,
ali en smeta toliko da se ne može letjeti.

po zimi idu antene na krov, a ja iz auta letim :)

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #29
Puno hvala dotore na testiranju. Takva pomoć stvarno treba, da se lova ne troši na lošu i nesigurnu opremu. Želim ti dug, produktivan i uspješan letački život.  ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(