Skip to main content

Topic: Trebam savjet od mrežista (Read 1900 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Trebam savjet od mrežista

nisam baš informatički pismen pa mi treba help u prijenosu whireles signala iza perpreke.


konkretno mi treba "repetitor" odnosno neka naprava koja bi na pola puta preuzela signal koji je kod primanja jak i proslijedila ga dalje.
evo kako izgleda konretan problem...
moram donijeti signal od točke A do točke C
u pitanju su armirani betonski zidovi i whireles router mi je u točki A.
u točki C signala imam jednu crticu i konstantno puca.
u točki B signal je 100% i muči ga taj zavoj jer čim sam iza zida odmah se smanjuje...
nikako mi nije jasno kako signal ne može doprijeti do tamo a ženino oko i glas može.....  :(
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: Trebam savjet od mrežista

Reply #2
uzmi neki mali access poitn, samo goli AP bez ikakvih pizdarija i postavis ga u repeater mod, on se kaci na postojeci ruter odnosno wifi i ditributira ga dalje istovremeno, uglavnom radi kao pojacalo

Odg: Trebam savjet od mrežista

Reply #3
uopće nije problem u slabom signalu .... već ga ubijaju zidovi..
kad odem u park ispred zgrade imam signala jer mi je router kod prozora i puca do parka koji je cca 70 metara daleko.

problem je kaj su mi ove druge sobe "iza zavoja" i signal treba ići hodnikom jer teško da se može probiti kroz noseći armirani zid koji je između dnevnog boravka i WCa pa još jedan zid između wca i kupaone i nanovo armirani zid između kupaone i sobe.


kebel ne dolazi u obzir
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Trebam savjet od mrežista

Reply #4
Ruter bi trebao da ima wds rezim rada kod wireless-a, nabavi AP, stavi ga u wds rezim i podesi prema ruteru (SSID, kanal, MAC, sta vec trazi) i stavi ga u tacku B ili D.
Trebalo bi da radi.
Mada, kod mene se do sada vise puta pokazalo da je probanje jedini nacin da utvrdis da li to radi ili ne.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.