Skip to main content

Topic: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat) (Read 17185 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #45
Pzd je aktivirao urđaj za teleportaciju ja sam spreman za ulazak u komoru.Ljudi samo me nemojte cudno gledati ako izađem u borovu zlatno žuto bjele boje jer neznam kako ce se zlatna tekucina ponasat kroz tu spravu je jos nisu nasli od vanzemaljaca urin i stolicu ne mislim na onu na četiri noge nego na onu sto fino miri mozda zeleni nisu predvidjeli spravu za nikakve tekucine :D

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #46
Veseljaci kad se vidimo u nedjelju ?
Škun ako nisi mogao prošle dedjelje doči to ne znači da ti možemo opravdati još jedan izostanak.
Karas  imam projekat u glavi i pošto si sa mnom u gabuli od prvih, najtežih Fordovskih dana, spreman sam ga podijeliti. Čim ne pijem dva dana počnem praviti pizdarije.
Napravio sam nešto s elektronikom stanice. Ima samo jedna sitnica koja me "važe" ali to će mo riješiti u nedjelju.
Apsolutno korisna stvar, ako ne za šire pučanstvo, za nas dvojicu će biti odlična.
Ponosan sam na ideju............
Ajde da se prizna da je i ivan-os sudjelovao u razrađivanju ali on neće dobiti dionice i tantijeme.
Jedino ga može izvuči ako dobro odradi za roštiljom u nedjelju.
Miha ponesi ponovo alat, možda uspijemo ovaj put..........barem jednu
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............


Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #48
Onda ekipo kada se vidimo sutra? Predlažem da se skupimo prije podne i radimo modele do ručka, a poslije ručka na aerodrom...
Ja bih da ponesem jedno pile, čisto da ivan ima šta raditi  ;)
Ponesem i skalpere, i ljepilo i šmirgle.
Šokac, poslao sam ti moj broj moba na pp pa ti kontaktiraj ostale da dođu (gradonačelnika, župana, predsjednika udruge stanara, stečajnog upravitelja...). Sutra je jako važan dan za nas profesionalce.
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #49
Dobro vas dva mladica ocete vi sta gradit ili nista od sponz.dogurali ste do cetvrte stanice a jos n G od zrakomljata.to cudo mora sutra da leti. :D samo 8)

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #50
E sutra vec u 10 dodjite do šokca.on je na vikendici danas cijeli dan bio pa nije imao kak javit.Eto sutra onda od 10 pa nadalje je on doma.ja cu isto tako doci...Karas nemoj da bude neko veliko pile :D
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #51
nek pile bude sto vece da ne odleti u krivom smijeru kao ona art-tech cesnica :D pozdrav i uzivajte

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #52
nek pile bude sto vece da ne odleti u krivom smijeru kao ona art-tech cesnica :D pozdrav i uzivajte

 :D :D :D :D :D
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #53
Iako iz opravdanih rayloga nisam mogao prisustvovati ovom svjetlom događaju za modelarstvo nisam mogao a da ne svratim bar na tren... i zatekao sam ovo:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #54
Za sve one koji su sumnjali u nas i našu organizaciju evo slika! Dva modela su skoro gotova, sljedi ugrađivanje elektronike, probni let pa se bacamo na  serijsku proizvodnju. Gradnja je išla i više nego brzo, još da nismo morali pojesti ono meso sa roštilja i da nije bilo kiše vjerojatno bi i letili,al šta je tu je. Moram pohvaliti Ivana koji je svirao  roštilj i Mihu koji je gitaru.
Ja i šokac smo, kao što se i od nas očekivalo, bili glavni majstori.
Težina krila bez elerona i servoa je 650g a ukupna težina aviona bez depronca 2050g sa sa elektronikom. Pošto mi neznamo ništa oko težina nama je ovo sasvim dosta, možda je moglo biti i malo teže ali šta je tu je.
Sve pohvale šokcu koji se ustao u 7 sati da nam peče palačinke!
Nastavak priče uskoro...
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #55
Dobar dio je istina osim onog dijela da sam ja pekao palačinke.
Karas je bio palačinka - man.
Ja da sam ih pekao ja bi ih namazao sa pekmezom.
Neka Miha kaže tko je pekao palačinke.
Krila su rađena sa CnC strojem TDI 122 (motor od golfa 2-ce).
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #56
Nije navedeno ali na slici br. 8 u sredini je naš direktor i precjednik gradnje svima nam znani Mišo.
Ispoljavao je rijedak entuzijazam tokom dana tjerajuči mene i Karasa na bespoštedan rad.
Nekako smo izdržali.
Malo je gnjavio i davio dok smo radili krila ali to smo nekako progutali i oprostili mu.
Ipak je on direktor.
Ivan je bio dobar za roštiljom jer je dokazao da sve ono što je ispekao da  može istog trenutka i pojesti ( cura ga je zvala samo dvaput).
Iduči puta Iva ima mjesta samo u šmirgl radioni, daleko od roštilja.
Bio bi grijeh ne spomenuti i našeg "matorog" jarana Zlatana koji je došao miran ko Dunavska štuka i koji nas je smirio i pravilno uputio. Neka nam živi naš Zlatan !
Sve je to samo dio sitnice koje ne bi ni bilo bez našeg zlatnog sponzora. Živio nam i on !!!!!
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #57
neslusaju ,prijatelji nikako, nisam ih moga natjerati na smirgl,bjezali su kao od vraga, pa smo odlucili nabrzinu napraviti CNC TDI (motor smo slucajno nasli kod šokca pod krevetom,zaboravio je za njega)   stroj koji nam je jako olaksao rad,tj, dok smo mazali rostilj i tamburali, stroj je sam cncnisovao,i rezultat ste vidjeli, krila su idealno ispala sa tezinom od 650grama,cini mi se da je to optimalna teina za raspon od 125 i sa obzirom da je od stirodura,ocekivana poletna tezina je nadam se oko 2500grama,ako ne poštelat cemo CNC stroj,na jos malo vise,uglavnom nesmije ispod 2500g, daljne radove nastavljamo uskoro.

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #58
zaboravio sam nagalasiti da nam je Mixer kojeg ste vidjeli na slikama,( da se nepitate pobogu šta su sa mixerom radili)  jako dobro došao za mixanje dvokomponentnog epoxita sa kojim smo ljepili modele,zahvaljujuci šokcu, dobro si se sjetio, ja sam bio za da koristimo ono ljepilo za hvatanje miševa, ali smo skužili da bi moglo doči do razdvajanja, zbog toplina koje dolaze na ljeto,tak da je ostalo na epxitu.

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #59
U Vinkopromu je sve manje stiropora čudnog imena.
Sve manje i manje...........
Neznam za vas ostale samograditelje ali ja sam oduševljen sa stiroporom čudnog imena.
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............