Skip to main content

Topic: Aileron i elevator (Read 1685 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Aileron i elevator

Još se nisam uspio pomaknut iz ovog dijela foruma nažalost.

Malo sam pokušavao "hovering" sa vortexom, prvi onak malo "duži" možda 30tak sec.
Nailazim na isti problem u svakom pokušaju, desna palica, kad je pomaknem udesno heli ide naprijed, ulijevo ide nazad, desna palica naprijed ide mislim u desnu stranu, nazad u lijevu, znači obrnuto.
A lijeva palica za gas normalno, od dolje prema gore veći gas, lijevo desno rotacija radi.
Ima li kakav način da sredim taj aileron i elevator? Neznam jel moguće to uopće, al meni fakat ide naprijed kad je pomaknem udesno.. Ako treba snimit ću kad se napuni baterija.
E da, i mislim da je samo pred kraj letenja otprilike na heliju kad poletim bila crvena ledica, zelena prije polijetanja, možda znak baterije pri kraju?
Sry što vas tolko zamaram, al jbg nemam koga drugog pitat, vi ste google listed  :)

Evo slikica kontrolera, da nije možda to..

http://img810.imageshack.us/img810/6194/dsc0703g.jpg

Odg: Aileron i elevator

Reply #1
prvo preštekaj kabele ch1 i ch2 na receiveru u modelu pa javi. ako ide ok to je to,
ako ide nešto od toga obrnuto, e onda samo prebaci na stanici što si slikao prekidače (ali opet, samo se igraj sa ch1 i ch2 prekidačima, ništa više ne preštekavaš)

ch3 i ch4 ne diraj, ch3 je gas/pitch, rudder ch4, to ti radi ok

Odg: Aileron i elevator

Reply #2
OK, nakon nekoliko pokušaja s tim kanalima i prekidačima na stanici, mislim da reagira kako treba, sad ga još moram nekako centrirat, ono na stanici nije dovoljno, bježi mi nagib naprijed i lijevo, i rep udesno al uspio sam ga držat na mjestu sa korekcijom na "palicama".
Ništ, sad se puni opet pa slijede ponovni pokušaji..