Skip to main content

Topic: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;) (Read 2989 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

S tim da su ovo cijene po komadu maloprodajno...

Malo sam gledao koliko to sve zapravo košta. Evo samo za informaciju da znate koliko para dajete i na što.

ITG-3200 možeš dobiti za 50 buksa i to sa breakout boardom (taj ide u skookum SK-540) i miljama je bolji od IDG-500 (V-bar).
Phillips LPC2138 ARM 7 IC  - 52Mips (486-ica DX ;) ) mikrokontroler je 11 buksa - luđos od mikrokontrolera

IDG-500/ISZ-500 - koji je u v-baru (obsolete :) ) je 30 buska ima ih 2x tak da je to 60buksa.

znači:
60$ đirlo :), 10$ mikrokontroler, ajde još 10 za pločice i kučište = 80$

V-bar je oko 320$, 320-80=240$!
znači hardware je 25% ukupne vrijednosti, ostalo je virtualno. Skup je taj software...  ;D
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #1
Jes :)
S tim da Mikado zaradi još nešto manje po komadu (računaj trgovačku maržu, tu ima dosta, a da ne pričamo koliko negdje košta razvoj takvog software-a)
Mislim da oni fino zarade na Pro updateima, 45$ skoro čiste love :)

A pogle ovaj ZYX, za 40$ stvar radi, a čisto sumnjam da je 8 puta lošiji od V-Bara, koliko je jeftiniji. Jedva čekam da ga probam
MAK Zapad

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #2
Prvo probaj pa onda .....
 
Baš me zanima kako to da sve je to isto ili slično a nitko od vas nije letio sa hk401 gyrom nego ste imali spartan quark.
Zašto kada je to isto.
 
Zašto uzimat v-bar, kada je toliko dobar taj 3gx ili Beastx koji ima "miljama bolje senzore"pređi na taj tarot i bog.
 
A što mislite zašto je taj mac os toliko bolji a koristi isti ili sličan hardware kao i windows.
 
Mene živo zanima tko če od vas dvojice prvi na svoj helič staviti tako nešto kada je to sve isto.

A što se tiče cijene mogli su staviti i 500 dolara da košta zato jer konkurencija zaostaje  za njima.
 
Ja bi volio da to košta manje al šta je tu je.
 
Tko voli nek izvoli
 
 
 

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #3
Prvo probaj pa onda .....
 
Baš me zanima kako to da sve je to isto ili slično a nitko od vas nije letio sa hk401 gyrom nego ste imali spartan quark.
Zašto kada je to isto.
 
Zašto uzimat v-bar, kada je toliko dobar taj 3gx ili Beastx koji ima "miljama bolje senzore"pređi na taj tarot i bog.
 
A što mislite zašto je taj mac os toliko bolji a koristi isti ili sličan hardware kao i windows.
 
Mene živo zanima tko če od vas dvojice prvi na svoj helič staviti tako nešto kada je to sve isto.

A što se tiče cijene mogli su staviti i 500 dolara da košta zato jer konkurencija zaostaje  za njima.
 
Ja bi volio da to košta manje al šta je tu je.
 
Tko voli nek izvoli

Kaj si reko za Mac OS ?? Pa ti nemaš poima... ih jazavče. Reko sam gore da plačaš software a ne hardware, daj pročitaj malo ;). Nemoj se samo slikat gol vani!  :D
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #4
Mac OS je fail, Winblowsi još veći fail, al nećemo sad o tome :)

I nitko nije rekao da je ZYX dobar kao V-Bar, nisam još probao nijedno ni drugo, ali sumnjam da se uopće mogu uspoređivati. S druge strane, činjenica je da 3GX koristi bolje senzore, ali opet V-Bar radi bolje zbog softwarea. I po meni nije čak ni preskup, jedino je pederski naplaćivat update-e.
Ali i dalje sam siguran da ZYX nije 8 puta lošiji od V-Bara, pogotovo kak većina nas leti. Za agresivno sport letenje je i ZYX vjerojatno overkill. Probam uskoro pa napišem dojmove.
Na 600ku naravno ide nekaj bolje, V-Bar vjerojatno (inače bih stavio BeastX ali mi je zgodno kaj V-Bar ima int. governor. Ak stvarno sa sl. updateom BeastX dobije gov. uzimam njega jer sam prezadovoljan setupom i ponašanjem helija)
MAK Zapad

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #5
Prvo probaj pa onda .....
 
Baš me zanima kako to da sve je to isto ili slično a nitko od vas nije letio sa hk401 gyrom nego ste imali spartan quark.
Zašto kada je to isto.
 
Zašto uzimat v-bar, kada je toliko dobar taj 3gx ili Beastx koji ima "miljama bolje senzore"pređi na taj tarot i bog.
 
A što mislite zašto je taj mac os toliko bolji a koristi isti ili sličan hardware kao i windows.
 
Mene živo zanima tko če od vas dvojice prvi na svoj helič staviti tako nešto kada je to sve isto.

A što se tiče cijene mogli su staviti i 500 dolara da košta zato jer konkurencija zaostaje  za njima.
 
Ja bi volio da to košta manje al šta je tu je.
 
Tko voli nek izvoli

Kaj si reko za Mac OS ?? Pa ti nemaš poima... ih jazavče. Reko sam gore da plačaš software a ne hardware, daj pročitaj malo ;). Nemoj se samo slikat gol vani!  :D

Izgleda da ti ne kužiš neke stvari i puno sereše po tudem trudu, pa zato i kažeš da je softver pre skup a kada bi i bio u stanju da napraviš software bio bi 3 puta skuplji.

I da imao bi ti garant mac os samo ti se neda sve iznova učit a vijerovatno niti nema puno programa koje ti koristiš za mac.

I da pročitaj ti malo bolje što sam ja napisao.

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #6
Mike, halo? Daj bolje pročitaj... gdje serem po trudu?

A to da je Mac OS ili windows fail? To mi još više nije jasno robi...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #8
Ok niko ne sere i nema problema ni ovo za sustav operativni sve 5. :)
Puno če mi tema skrenut s puta bezveze.
 
Nego recite vi meni koja je razlika izmedu spartan quarka i ovoga http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15318__HobbyKing_GA_250_MINI_MEMS_Gyro_.html osim u cijeni.
Razlika u cijeni je bar 10 puta.
Software ili ?

Mislim da su senzori, software i hardware i ime - odn. sve :)
A i ti Mike dobro znaš da preliazim na V-Bar ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #9
Ništa ja neznam dok ne vidim.
 
Bumo videli rekli su slepci

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #10
imam i ga 250 i quarka i jedino do sad sta sam skuzio razliku je ako npr 3-4-5 min samo hoveriram ga-250 rep oddrifta 45-90 stupnjeva dok quark ne, znaci di ga pustis tu rep i stoji
u nekom hard core 3D-u nemam pojma posto ga ne letim

 

 

Odg: Kolko zapravo koštaju gyro-i ;)

Reply #11
da se nadovezem na moj gornji post

evo danas saznao na bolniji nacin da ovaj ga-250 nevoli invert okrenem heli i rep se fino okrene za 180 i poljubi zemlju  :)
otiso main,feathering shaft elise i flybar

zakljucak: sa ga-250 ne radit inver  ;D
u obicnom letenju ok sluzi ali za nesto vise od toga nikako