Skip to main content

Topic: Kleme (Read 3357 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kleme

Reply #1
Kao da imamo 6 planeta, pa ajde, idemo razbacivati resurse na gluposti.....već vidim kako je to must have oprema svakog amera letača, jer ako nemaš, nisi in.

Odg: Kleme

Reply #2
Ajde ne trkeljaj...kao da cijeli ovaj hobi nije razbacivanje resursa na gluposti :D


Zašto ne bi imao sastrane finu bateriju, ne moraš koristit za startanje auta već za punjenje manjih modela itd. itd.

Odg: Kleme

Reply #3
Excellent point  ZED.... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Kleme

Reply #4
Rekao bi  da vise ne postoji punjac koji ce dopustiti da se auto aku previse istrosi da ne bi mogao upaliti.


Postoji zastita ili ti po stranjski input voltage monitoring...


osim ako ti je aku los ... onda je pametnije kupiti novi na auto nego ovo..

Odg: Kleme

Reply #5
"Excellent point  ZED.... "

Da, to je ispravan stav prema potrošačkoj glupavosti ! Prvo ću isprazniti auto-akumulator, a onda ga puniti ovim posebnim !
Kada sam se prije dvije godine pojavio na livadi sa solarnim panelom bilo je čudnog gledanja:
http://www.flyfreak.net/multirotor/pomoc-friskome/msg140683/#msg140683
 a mogli bi i to prodavati na HK, kao solarni panel za punjenje baterija dok vi letite, ne morate otvarati haubu i stavljati kleme na akumulator. 12Watni za jedriličare i 12 kilowatni za one sa overkill motorima  :D  .

Mislim..ima još važnih stvari koje treba imati uz sebe na livadi...wc papir ... recimo sa logom HK ...

Damir

Odg: Kleme

Reply #6
Samo kod nas moze doci do ovakve rasprave :D

Diogen - solarni trendsetter :D
Leti na Sunce, puni na Sunce...strasno :)

Odg: Kleme

Reply #7
Imam jedan panel nekiuh 17V, 20W pa mozemo probati :-)

Odg: Kleme

Reply #8
@Zed: ganjam ja i servače i prijemnik na solarno: http://tinyurl.com/pkj8ygd
, osim toga grijem vodu, sušim veš i svašta nešto. Još malo pa će baterije i punjači biti prošlost...

@Tomooo: to je sasvim dovoljno, ali pazi na kvaku: kada brije Sunce, panel od 17 V ti neopterećen na izlazu može imati i 21 V, pa će ti Accucell i slićni odmah urlatii 'input voltage error'. iCharger ili bilo koji jači radi i na 24 V...
Damir

 

Odg: Kleme

Reply #9
@Tomooo: to je sasvim dovoljno, ali pazi na kvaku: kada brije Sunce, panel od 17 V ti neopterećen na izlazu može imati i 21 V, pa će ti Accucell i slićni odmah urlatii 'input voltage error'. iCharger ili bilo koji jači radi i na 24 V...
Damir

Ili stavit prije punjača neki DC-DC (buck) converter koj na Ebayu košta nekih 5$+kondenzator, (može potegnut kao do 5A) ili neki mali vulgaris (sa NE555)solarni punjač sa releyom i baterijom iz alarmne centrale (7Ah).Naravno nekom koja je izvađena na redovnom servisu.
E jesam olakšao 8)
Premda je moj savjet: panel - buck converter - akumulator. Buck konverer ujedno služi kao punjač ali i kao transformator (zbog zavojnice) tako da teoretski ima 20W ulaz-20W izlaz. Accucell direktno spojit na akumulator.
 
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250