Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 168563 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #510
Wingleti spremni za montažu....

Odg: SD team samogradnja

Reply #511
Dobro si to obojao.. Odlicno izgledaju! Koji je profil na zagicu?
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


 

Odg: SD team samogradnja

Reply #514
Super su mi vaša testiranja, jeste ili planirate li probat poigrat se s malo manjim napadnim kutem
mini zagija? Mislim da bi dobili nešto na brzini. ;)
Spektrum dx7s i razni modelčeki



Odg: SD team samogradnja

Reply #517
Toki taj model s 24 stupnja sweepom je kod Makija i trenutačno se leti.Model je brz i okretan, stabilan po roll osi ali po pitch je malo osjetljiv pa smo odlučili napraviti još nekoliko verzija.
Moja v2 (žuto zeleni iz postova prije) je s kutem od 29 stupnjeva i ostakljen je dok smo se dogovorili da Martin proba napraviti 31 stupanj.
Čisto da imamo za usporediti....
Maki može reći malo više jer ga je za sada jedino i najviše letio....

Odg: SD team samogradnja

Reply #518
Sa manjim kutem je vise kao plank a profil nije samostabilizirajuci,
pa kod skretanja kada jos skratimo profil jer je elevon usjecen u profil ( nije dodan) hoce se prevrnuti ako CG nije malo naprijed.


Nije to neki veliki problem kada se juri, cak ima i odlican glide ratio, zanimljivo glajda ide relativno brzo predje dosta udaljenosti a vrlo malo izgubi na visini.


Problem je kada je vjetar pa ga pustim malo u rikverc, neki dan letio na 35 km/h vjetru, i nije se dobar pokazao kod kratkih lupinga ( duzi idu).


Dio koji nisam objavljivao je neunistivost modela, zvekne na nos, zapne za winglet, baterija izleti i odspoji se, dodjem do modela ponovo zakacim bateriju i u zrak.
Da nije komposit pitanje da li bi podesio model, ovako udaram na sve strane, probam CG naprijed nazad, ako padne samo pokupim i nanovo.
Tesko za gledati, podsjeca me na trke rotorasa malo malo neko ide po model.  :)




Odg: SD team samogradnja

Reply #522
Odlično Martine, sastavi to i za vikend u zrak..


Odg: SD team samogradnja

Reply #524
Dali je to platno ili papir zaljepit na krilo?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.