Skip to main content

Topic: hobby king video transmitter (Read 3106 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hobby king video transmitter

Pozdrav svima!
Ima ,li netko iskustva sa ovim ili sličnim video linkovima?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11974&Product_Name=2.4GHZ_100mW_Tx/Rx_&_1/3-inch_CCD_Camera_PAL

Naime, pokušavam ga cijeli dan uspostavit, ali nešto ne šljaka.
Spojio sam ga na 3s bateriju (transmiter), reciver na adapter od 12V, pokušao sve kombinacije kanala ali ne dobijem nikakve rezultate, sistem je PAL.

Ima li itko kakav prijedlog?

Odg: hobby king video transmitter

Reply #1
Nemas bas puno opcija promasit, boje su sljedece: crvena (+), crna (-), bijela audio signal, zuta video signal
Jesi podesio kanale prijemnika i predajnika na isti? Postoji mogucnost da nije isti kanal na prijemniku i predajniku

Odg: hobby king video transmitter

Reply #2
Tako je, probao na sva četiri kanala i ne radi.
Jel bi se transmiter trebao grijat?
Ovaj se ne grije, da nije riknuo? Možda ne smije na 3s bateriju, iako piše na hc da može od 8-12V?

Odg: hobby king video transmitter

Reply #3
pazi 100mW je relativno mala snaga i ne primjecuje se toliko grijanje, jos pogotovo kad je u ovom alu kucistu;
pripazi na jednu stvar, oni jumperi ili dipswitch ako ima za prebacivanje kanala znaju biti u vecini slucajeva reversani, znaci ako mu za gornji polozaj pise ON on je u OFF poziciji

Odg: hobby king video transmitter

Reply #4
evo na brzinu sam malo testirao ovaj video link od kolege Jure nakon popravka, rezultati su i vise nego odlicni;
naravno posto mi je drug Jura zaboravio poslat orginal antene napravio sam iz bakrene zice lambdu za 2,4GHz band (29,6mm) nataknuo je na predajnik i prijemnik i ojla, 350m kroz dvije kuce i podosta kukuruza jos ima slike, jest da snjezi ali je vidljivo sve pa sam uvjeren da bi taj isti video predajnik sa orginal antenom i nekom patch ili jacom omni recimo 5-8dBi na prijemniku bacio bez problema 1-1,5km sa odlicnom slikom a isto ne bi trebao radit problema na RC link koji radi na istom bandu 2,4GHz, naravno pozeljno bi bilo malo odmaknut video predajnik od RC prijemnika;
inace sam predajnik ima neko kuciste koje uopce nema svrhe samo ga otezava, grijanje je totalno zanemarivo, nakon 30 minuta rada jedva da se osjeca toplina malo, dimenzjie su mu stvarno smjesne, 3.5cm×2.2cm i tezi svega 8 grama.

Odg: hobby king video transmitter

Reply #5
Evo da se i ovako zahvalim kolegi Davoru koji mi je izašao u susret i složio mi ovaj predajnik.
NIKAD ne uključujte predajnik bez antene!  ;)