Skip to main content

Topic: MPX Profi SX (Read 2996 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MPX Profi SX

Konačno.

[attachimg=1]

• Neue Farbdesigns: Action und Elegance
• Hochpräzisionsknüppelaggregaten aus der PROFI TX,
drehbar, 4-fach kugelgelagert
• Neue Aluknüppel und Alu-3D-Digi-Einsteller
• Telemetrieanzeigen im Display in Echtzeit
• MSB-/SRXL-Technologie für digitale BUS-Einbindung von
Sensoren und Servos
• Sprachausgabe kabellos über optionalen Souffleur
• Ergonomisch perfektioniertes Gehäusedesign (900g)
• Klapp-Display
• Kostenlose Software-Updates (MULTIPLEX Launcher)


Lieferumfang ROYAL SX 9 Set
Sender mit 9 Kanälen, HF-Modul HFM4 M-LINK 2,4 GHz, Empfänger RX-9-DR M-LINK,
Senderakku PERMABATT+ 6/2100 mAh NiMH, Ladekabel
Lieferumfang ROYAL SX 16 Set
Sender mit 16 Kanälen, HF-Modul HFM4 M-LINK 2,4 GHz, Empfänger RX-16-DR pro M-LINK,
Senderakku PERMABATT+ 6/2100 mAh NiMH, Ladekabel

UVP

Royal SX 9 Action Set + RX-9-DR M-LINK # 35 400 449,90 €
Royal SX 16 Action Set + RX-16-DR pro M-LINK # 35 401 555,90 €
Royal SX 9 Elegance Set + RX-9-DR M-LINK # 35 402 449,90 €
Royal SX 16 Elegance Set + RX-16-DR pro M-LINK # 35 403 555,90 €
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: MPX Profi SX

Reply #1
Kupujete? Lijepa stanica!

Odg: MPX Profi SX

Reply #2
Na UK forumu je bivši MPX zastupnik najavio poboljšanu inačicu Royal Pro stanice, koja bi se u prodaji trebala pojaviti sredinom ove godine:
http://www.rcmf.co.uk/4um/index.php/topic,89084.msg1173507.html#msg1173507
Budući da Royal SX još nije prisutan na webstranicama proizvođača, ostaje nam nagađati kojem segmentu ponude pripada nova stanica. Po cijeni rekao bih da je rijeć o zamjeni za Royal Pro, tim više što se Pro već duže vrijeme ne može kupiti ni u jednoj trgovini.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: MPX Profi SX

Reply #3
To je ta najavljivana zamjena (nastavak) za Royal Pro - samo su malo zamijenili ime.

O tome se priča još od jeseni kada su službeno povukli Royal iz prodaje.

Slika i info je iz maila koji je danas išao trgovcima. Službene informacija na siteu se očekuju uskoro. Navodno bi isporuka trebala ići ubrzo - bez poznatih Mpx zavlačenja - živi bili pa vidjeli.

Imam Profi u narudžbi već mjesecima koji nikako da isporuče, sad me žulja da to canceliram i zamijenim za ovo - a kaj ja znam nis pametan. Ovo je i više nego kaj mi treba (i pol jeftinije) s druge strane profi je profi :)
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: MPX Profi SX

Reply #4
Profi je zaista profi, moja 3030 već jedanaest godina veselo kuca i radi što god mi padne na pamet! Primjerice, Plavi, naši jataci i moja malenkost, gradimo Zagi XXL sa šest kontrolnih površiina. To nisu obični elevoni jer će se ponašati i kao butterfly/crow kočnica s integriranom kontrolom visine. Za cijelokupnu kontrolu svih šest kormila dovoljan mi je jedan (1) mikser! Probaj to složit na Splatrum/Hitneš/Fujtaba bljeskalici, natipkat ćeš se i pitanje je što ćeš dobiti. Azijski proizvođači su sami sebe utamničili u sustav kojeg je Multiplex napustio još sredinom osamdesetih prošlog stoljeća! Zato me veseli svaki novi MPX, sve ostalo je "jao i pomagaj".
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: MPX Profi SX

Reply #5
Ima li kakvih promjena osim kozmetičkih?
Novi softwer, nove mogućnosti?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MPX Profi SX

Reply #6
Šute.

ali naznake su da bi moglo biti ovako:

SW je funkcionalno isti (aktualna ver 3,46)

Naime kada su na jesen povukli Royal - službeno objašnjenje je bilo - procesor se više ne proizvodi.

Tako da mislim da sve stanica sa SX (smart,cockpit,royal) sada koriste istu obitelj procesora. Smart i Cockpit sam raskopao i procesori su iz iste obitelji.

Isto tako gotovo sam siguran da je "core" softwarea isti - RT procesing, timing itd - user interface je naravno različit.

Tako da su oni vjerojatno napravili prilagodbu aktivne verzije 3,46 u novi "core".

PRvo stanica ide na tržište - a onda dolaze nove SW funkcije itd. - isto kao i Profi.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: MPX Profi SX

Reply #7
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: MPX Profi SX

Reply #8
Kada je moja 3030 navršila 10 g. odlučio sam uštedjeti za novi Profi. Polako napuštam tu odluku jer sam napokon spreman sam sebi priznati da mi je za ono što i kako letim dovoljno i puno manje od ovog što sada imam. Royal SX bi bio prava utješna nagrada za zdravu dozu samokritike, zar ne?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: MPX Profi SX

Reply #9
Nećeš biti na dobitku sa RoyalSX ...
Meni je programiranje na mc bolje. RoyalPro je bio kompromis, Royal7 je bio promašaj i razočarenje, tek sa 3.X softwareom su sve royalke imale iste mogućnosti programiranja (ZAŠTO?). Čini se da SX ne uvodi ništa novo, manual je možda malo drugačiji ali inače je sve isto kao na 3.X. Nadam se da je plastika bolja. Ono što je bolje na royalki je npr servo monitor, to mi fali na mc, i battery management, to je korisna stvar.
Možda se možeš nagraditi jeftinom mc4000 ako tako nešto postoji (mislim polovno, jeftino?).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG